Bu konuyu okuyanlar

bilicimustafa12

Müdavim
Reaksiyon puanı
626
Sanat camiasını üzen son dakika haberi! Türk Halk müziğinin sevilen sanatçısı Nuray Hafiftaş hayatını kaybetti. Kanser tedavisi gören ünlü sanatçı vermiş olduğu yaşam mücadelesini kaybetti. Türk Halk müziği sanatçısı hastaneden çıktıktan sonra "Sağlıklı bir şekilde taburcu olursam, ilk yapacağım şey benim gibi hasta olan insanlara yardım konserleri vermek olacak." demişti. Peki Nuray Hafiftaş kimdir? Aslen nereledir, kaç yaşındadır? Nuray Hafiftaş neden hayatını kaybetti?

600

Kanser tedavisi gören Türk Halk müziği sanatçısı Nuray Hafiftaş hayatını kaybetti. Ünlü sanatçı Nuray Hafiftaş, 2017'de kalın bağırsak ameliyatı geçirmiş, ameliyattan bir süre sonra kanser karaciğerine de sıçramıştı.
340

NURAY HAFİFTAŞ: HAYATIM BİR ANDA TEPE TAKLAK OLDU
Kanser olduğunu öğrenen Nuray Hafiftaş yaşadığı zor günleri şu sözlerle anlatmıştı: Hayatım bir anda tepe taklak oldu. Ben normalde çok pozitif bir insanım. İlk tedaviye başladığım süreçte çok yoruldum çünkü çok yoğun bir şekilde kemoterapi alıyordum. Ancak buraya adım atar atmaz doktorumun hastalığım hakkındaki detaylı bilgi paylaşımları beni çok mutlu etti. Buraya büyük bir mutlulukla geliyorum.

CENAZESİ DEVLET TÖRENİYLE KALKACAK

Kanser tedavisi gördüğü hastanede 54 yaşında vefat eden Türk halk müziği sanatçısı Nuray Hafiftaş'ın cenazesi, yarın İstanbul'da defnedilecek.

Alınan bilgiye göre; Nuray Hafiftaş için yarın ikindi vakti Teşvikiye Camisi'nde cenaze namazı kılınacak. Sanatçının cenazesi, daha sonra Zincirlikuyu Mezarlığı'nda toprağa verilecek. Sanatçı Müşerref Akay, "Sayın Cumhurbaşkanımızın emriyle Nuray Hafiftaş'ın cenazesi devlet töreniyle kalkacak." dedi.

NUMAN KURTULMUŞ TAZİYE MESAJI YAYINLADI

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Nuray Hafiftaş'ın vefatı nedeniyle bir taziye mesaj yayımladı.

Bakan Kurtulmuş mesajında; "Türk halk müziğinin yenilikçi, üretken ve gülen sesi Nuray Hafiftaş, kültürümüze verdiği değer, çalışkanlığı ve sanatına bakış açısıyla her zaman saygıyla anılacaktır. Merhumeye Allah'tan rahmet; ailesine, sevenlerine ve sanat camiamıza başsağlığı diliyorum" dedi.

NURAY HAFİFTAŞ KİMDİR?

Nuray Hafiftaş, 8 Ağustos 1964 yılında Çıldır'da doğdu.

İTÜ Devlet Konservatuarı'nı bitirdikten sonra İstanbul Belediye Konservatuarı İcra Heyetinde 4 yıl kadrolu devlet sanatçısı olarak çalıştı.

Aynı yıllarda İstanbul Radyosu'nda da sözleşmeli sanatçı olarak 4 yıl çalıştı.

Şimdiye kadar birçok albüm çıkaran sanatçının 100'ü aşkın söz ve bestesi kendisine ait olan eserleri var.

420

Bunlardan "Ayrılık Nikahı", "Yalan Dünya" ve "İsyan Ediyorum"u Kibariye, "Hasret" ve "Gurbet"i ise İzzet Yıldızhan okudu. Sanatçının son albümünde ise kendisine ait Be Hey Gafil ve "Yavrular isimli iki bestesi bulunuyor.

Türk Halk Müziği'nin çağdaş, otantizm'e asla ihanet etmeyen ama teknoloji'ye açık bir neferi oldu. Zaman oldu kendi kulvarında birlikte yarıştıkları meslektaşlarının albümlerinde vokal yapacak kadar alçak gönüllü ve özverili oldu.

Nuray Hafiftaş'ın Türk Halk Müziği klasik sanatçıları literatürüne girmesine neden olan özellikleri kuşkusuz sadece bunlar değil. "Eyvah Gönül" de ürettikleri eserlerden biri.

Star Prodüksiyon etiketiyle piyasaya çıkan 'Yazı Bir Dert Kışı Bir Dert' isimli son albümünün prodüktörlüğünü Yusuf Savaş üstlendi. 12 eserden oluşan bu albüm yaklaşık dört yıl aradan sonra çıktı.

535

Kanser tedavisi gören Nuray Hafiftaş vefat etti! Nuray Hafiftaş kimdir? Nereli ve kaç yaşındadır?

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Allah rahmet eylesin iyi bir sanatçı idi.

kadirirdem

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
Tanımıyordum ama önemi yok Allah rahmet eylesin.