Kanaltürk Satıldı Hem de Kimlere?

Konusu 'Gündem (Dünya/Türkiye)' forumundadır ve Elbruz46 tarafından 12 Mayıs 2008 başlatılmıştır.


 1. Elbruz46

  Elbruz46 Rektör

  Katılım:
  22 Şubat 2008
  Mesajlar:
  11.169
  Beğenileri:
  479
  Ödül Puanları:
  83

  - Kanaltürk Satıldı Hem de Kimlere?

  Medyada bomba satış!..

  Medyada yılın bomba satışı! Tuncay Özkan kanalını sattı. Kanaltürk'ü şaşırtacak bir isim aldı. Peki Kanaltürk'ün yeni patronu kim? İşte o isim:  Medyada bomba satış!..

  Medyada yılın bomba satışı Kanaltürk'te yaşandı. Uzun süredir para sıkıntısı çeken, çalışanların parasını ödeyemeyen Tuncay Özkan'ın televizyonunu Bugün Gazetesi satın aldı.

  Koza İpek Grubu sonunda Kanalturk’ü aldı. Bugün, Kanaltürk'ün tüm borçlarını da üstlendi. Bu borçların 5 trilyon civarında olduğu öğrenildi. Kanaltürk, en son CHP'ye yaptığı milyon dolarlık belgesel filmle gündeme gelmişti.

  Peki İpek Grubu’nun başındaki Akın İpek kim?

  Koza-İpek Grubu yıllarca davetiye sektörünün önde gelen temsilcisi oldular. Halen bile yurtiçi davetiye pazarının yüzde 90’ı onların. O zaman kimse onları tanımıyordu… Taa ki 2003 yılında Bugün Gazetesi’ni alana kadar…

  Grubun başındaki Akın İpek 1963 doğumlu… İyi bir eğitim görmüş. Önce Ankara TED, ardından İngiltere’de ekonomi… Babası öldükten sonra işi büyüterek ilerletmiş. Medya ise istediği ama hiç planlamadığı bir konuymuş.

  ÖNCE BUGÜN’Ü ALDI

  Bir arkadaşı sayesinde Nazlı Ilıcak’la tanışmış ve bir hafta içinde de gazeteyi almış. Gazeteyi aldığı günlerde Vatan Gazetesi’nden Gülümhan Gülten’e verdiği röportajında şöyle anlatıyor.

  “Ben o zaman bunu bir fırsat olarak algıladım. Ben tam gazeteyi aldığım sırada bir yerde Zafer Bey'le (Zafer Mutlu) karşılaştık. Bana ilk söylediği “Allah kolaylık versin” lafı oldu. Ben o zaman anlamamıştım. Sonra anladım. Zor olduğunu biliyordum ama bu kadar zor olduğunu tahmin edemedim. Ben de medyada kısa sürede çok büyük başarı elde ederim sandım. Bir buçuk yılda hayatımı törpüledi”

  ALTIN MADENCİLİĞİ

  Davetiyecilikle başladığı, medyayla devam ettiği işine bir de altın madenciliğini ekledi. işinde 20 milyon dolarını peşin ödeyerek 45milyon dolara Bergama'daki ‘Ovacik Madeni'ni aldı. Altın madenciliğine niye girdiğini de şöyle anlatıyor: Geçtiğimiz yıllarda Newmont'un patronu Türkiye'ye geldi. Benimle görüşmek istedi. Yani bu şirket öyle bir şirket ki milyar dolarlık kârları var. Başkanı kendine jet almış, kendine özel Ferrari sipariş ediyor. İnsanın çok parası olunca böyle oluyor herhalde. Bana dedi ki: 'Hiçbir işle insan, bir günde dünyanın en zengini olamaz. Ama diyelim Afrika'da bir yerde bir sondaj yapıyorsun. O sondaj bir saat içinde seni dünyanın en zengini yapabilir'. Altın madenciliği işte böyle bir iş.

  AK PARTİ’Yİ DESTEKLİYOR MU?

  İpek AK Parti'yle organik bir bağının olmadığını söyleyen İpek Erdoğan’ı hayatında sadece 2 defa görmüş. İpek “Ak Parti’yi destekliyor musunuz?” sorusuna “Ben siyasi istikrarı destekliyorum. Ben çalışarak para kazanan bir insanım. Bu ülkede benim bir gecede tüm borçlarım 2 katına çıktı. Varlığım yarı yarıya düştü. Şimdi AK Parti, sevin ya da sevmeyin bu işi geçmiş iktidarlardan daha iyi yapmadı mı? Elimi vicdanıma koyuyorum. Yine söylüyorum, AK Parti'yle hiçbir ilişkim yok. Ama ben istikrarı destekliyorum."

  SARIKLI CÜBBELİ BİR ADAM DEĞİLİM

  Akın İpek hakkında en çok konuşulan dedikodu ise Fethullah Gülen’in en yakınındaki isim olduğu. İpek Gülen’i tanıdığını inkar etmiyor. Ve “Bence Hocaefendi bu ülkedeki radikal İslamın da önündeki en büyük engellerden bir tanesidir.” Diyor ve kendini şöyle tanımlıyor: “İnançlı bir insanım, eşim de inançlıdır. Alkolü, yaklaşık 11 yıl önce inançlarım nedeniyle bıraktım. Ama modern bir aileyiz biz. İyi bir eğitim gördük. Ama sanki beni dünyadan kopmuş cübbeli, sakallı bir adam gibi görüyorlar.”

  NASIL BİR MEDYA PATRONU?

  Şu anda Kanaltürk’ün de sahibi olan İpek medya patronu olarak kendini şöyle tanımlıyor: “Ben gazetenin hiçbir haber toplantısına girmem. Hiçbir manşet toplantısına katılmam. Bu genel çerçeve içinde doğru haber olduğu müddetçe, kimseden korkmadan, çekinmeden habercilik yapmaları dışında hiçbir şeye karışmam. Bakın ben gazeteyi herkes gibi sabah çıkınca okurum. Tek karıştığım pazarlama bölümü.”
  Kaynak
  ---------------------------


  TUNCAY ÖZKAN NEDEN BÖYLE BİR KARAR ALDI?... MEDYARADAR GÜNDEME BOMBA GİBİ DÜŞEN KANALTÜRK SATIŞININ AYRINTILARINI VERMEYE DEVAM EDİYOR!...
  Bilindiği gibi uzun süredir Kanaltürk için müşteri aranıyordu ancak, herkesi şaşırtan kanalın yeni sahipleri oldu. Peki Tuncay Özkan'ın böyle bir karar vermesinin nedeni ne?


  Kanaltürk ile RTÜK arasında 'Ulusal Frekans' olma konusunda bir kavga yaşanıyordu. Kanaltük mahkeme kararı ile 'Ulusal Kanal' olma hakkına sahip olmuştu.
  Ancak RTÜK Danıştay'a gitti. Geçtiğimiz hafta Danıştay 13. İdare Mahkemesi kararı bozdu ve Kanaltürk'ün 'Ulusal Kanal' olma hakkını ortadan kaldırdı...

  SATIŞ HIZLANDI

  Danıştay'ın bu kararı Kanaltürk'ün satışını da hızlandırdı. Tuncay Özkan ilk bulduğu ilk müşteriye kanalı satmak zorunda kaldı.

  Büyük borç yükü ve 7 aydır ödenmeyen maaş Kanaltürk'ü Fethullah Gülen'e yakın bir gruba satmaya mecbur etti.

  Geçen hafta muhasebe kayıtları bile birlikte incelendi.

  Bugün Grubu, birkaç gün içinde sürpriz birkaç hamle daha yapacak.

  Bugün anlaşmanın ardından Akın İpek'in sağ kolu Ayhan Yurttaş, Ankara bürosuna giderek çalışanlarla tanıştı.

  kaynak

  ..::..::..::..::..::..::..

  eeee ulusalcılar...
  Fetullah Gülene demediğini bırakmayan piriniz Tuncay Özkan para İçin kanalını gitti onlara sattı...
  yarın sizi de satıp ortada bırakırsa hiç şaşırmayın... bu adamın laiklikle Atatürkçülük le ilgisi alakası yok... baktı ulusalcılık yaparak bir yerlere gelebilir miyim diye düşündü kala miting site diye bir şeyler yapmaya uğraştı... bu arada milleti de laiklik ulusalcılık milliyetçilik gibi kavramlarla uyuttu... şimi borç altına girince uğraştığı hareketten hiç bir halt olmayacağını anlayınca kanalı gitti sövüp saydığı kişilere sattı... laiklik ulusalcılık bahane paralar şahane...
   


 2. bulmeh

  bulmeh Profesör

  Katılım:
  26 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  1.656
  Beğenileri:
  13
  Ödül Puanları:
  0
  Bakalım, milletten topladığı o kadar bağışı(!) nerede harcayacak.
   
 3. wwhirlwind

  wwhirlwind Profesör

  Katılım:
  21 Aralık 2006
  Mesajlar:
  2.315
  Beğenileri:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  calısanlar icin iyi olmustur .
   
 4. PC MERAKLISI

  PC MERAKLISI Dekan

  Katılım:
  1 Şubat 2008
  Mesajlar:
  5.553
  Beğenileri:
  2
  Ödül Puanları:
  0
  saçmalamışlar bi kanal satıldımı hemen AKP ismini geçiriyolar saten hep AKP kötüleniyo
   
 5. Be5tE

  Be5tE Dekan

  Katılım:
  22 Nisan 2008
  Mesajlar:
  7.394
  Beğenileri:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  yalan haber olma imkanı yok mu sizce ???
  bence akşam Kanaltürk İzlenmeli. Ben Tuncay Özkanın böyle bir şey yapacağını sanmıyorum.
   
 6. myefsane

  myefsane Dekan

  Katılım:
  15 Eylül 2006
  Mesajlar:
  6.912
  Beğenileri:
  25
  Ödül Puanları:
  48
  hahahahahaha çok güldüm
   
 7. Elbruz46

  Elbruz46 Rektör

  Katılım:
  22 Şubat 2008
  Mesajlar:
  11.169
  Beğenileri:
  479
  Ödül Puanları:
  83
  kanaltürk ün sitesine gir
  bizkaçkişiyiz coma yönelenirsin orda açıklama var :D
  -------------------------
  "Kanaltürk ile hiç bir bağlantımız yok!!!" Biz Kaç Kişiyiz'den açıklama geldi!

  Kanaltürk'ün İpek grubuna satılmasından sonra en ilginç açıklama Biz Kaç Kişiyiz platformundan geldi. Platformun yayın organı www.bizkackisiyiz.com'da bakın ne denildi?

  BİZKACKİŞİYİZ PLATFORMU YOLUNA DEVAM EDİYOR

  Bizkackisiyiz sivil toplum platformunun Kanaltürk tv ile resmi hicbir baglantısı yoktur. Platformun yayın organı, buluşma noktası olan www.bizkackisiyiz.com İnternet sitesi ve 1202 bilgi paylasım hattı Penna şirketi üzerinden hizmet vermektedır.

  Tuncay Özkan ve 4 yol arkadasının kontrolündeki platformun bütün bilgileri özenle korunmaktadır. Platform üyelerine saygıyla duyurulur.


  Platform yönetimi adına�

  Adnan Bulut
  --------------------
   
 8. Özgür Hoca

  Özgür Hoca Asistan

  Katılım:
  21 Nisan 2008
  Mesajlar:
  176
  Beğenileri:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Desenize tuncay davayı sattı ;D
   
 9. Be5tE

  Be5tE Dekan

  Katılım:
  22 Nisan 2008
  Mesajlar:
  7.394
  Beğenileri:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Bak ben kimseyle tartışmak istemiyorum !!

  Merak ettim ve Kanaltürkün sayfasına girdim

  ve bu açıklamayla karşılaştım.

  AÇIKLAMA!
  Kanaltürk koza grubuna satılmıştır. Yeni kanal yoldadır. Durmak yok duran düşer, yarını kurtarmak için yobazlarla mücadeleye devam.

  BKK ve Tuncay Özkan hiç durmadan yobazların üzerine gidecek. Yeni bir dünya yeni kanal açacağız orada yerimizi alacağız.

  Kaynak

  Akşamki açıklamalarını merakla bekliyorum. yemin ederim Kime inanacağımızı şaşırdık. Ama cehennemde yanacağımı bilsem tayyip Erdoğan'a inanmam ve taraflısı olmam.
   
 10. PC MERAKLISI

  PC MERAKLISI Dekan

  Katılım:
  1 Şubat 2008
  Mesajlar:
  5.553
  Beğenileri:
  2
  Ödül Puanları:
  0
  öbür tarafta görürsün cehennende yanmanın ne demek oldugunu

  ama sen bilirsin sonuç herkezin kendine
   
 11. PcMaSTeR

  PcMaSTeR Profesör

  Katılım:
  18 Ağustos 2006
  Mesajlar:
  3.511
  Beğenileri:
  3
  Ödül Puanları:
  38
  Yakında Cemaatte Kurar bu Tuncay :) Tribünler Seni Bekliyor Tuncay, Haydi Tuncay! Haydi Tuncay! Haydiiiiii :D
   


 12. intibah

  intibah Asistan

  Katılım:
  10 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  424
  Beğenileri:
  3
  Ödül Puanları:
  18
  Ulusalcıların Kanaltürk'ü kurtarmak için attığı mesajları boşa gitti, kontürleri yandı :))
  Tunayım Özkanımda iyi bir yaz tatilin haketti, bataktan karlı çıkabilen kaç kişi var melmekette :D
   
 13. zegan

  zegan Üyecik

  Katılım:
  31 Ekim 2007
  Mesajlar:
  47
  Beğenileri:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Çok ilginç bi satış bu. Yani o kadar mesaj, biz kaç kişiyiz ile bu kanal bir değilmiydiler. Şimdi niye ayrıymışlar gibi davranıyorlar. Bir sürü soru işareti var, Akp nin ekmeğine yağ ve taraftarlarına yağ sürmüş oldular.
  Bide buraki yazılanları kimse kontrol etmiyor mu. Niye hakarete varan mesajlar hala daha duruyor. Akp ye bende sevmiyorum, bu kanalın ve Tuncay Özkan ın da taraftarı değilim. Ama bu kadar körü körüne bir şeye taraf olanlar görünce ne kadar kolay iki söze kanıp taraf oluyor bizim halkımız diyorum.
   
 14. yuureii

  yuureii Profesör

  Katılım:
  13 Aralık 2007
  Mesajlar:
  2.257
  Beğenileri:
  1
  Ödül Puanları:
  0
  +1
   
 15. myefsane

  myefsane Dekan

  Katılım:
  15 Eylül 2006
  Mesajlar:
  6.912
  Beğenileri:
  25
  Ödül Puanları:
  48
  Eskiden öküzün boynuzlarında olduğunu zannederlerdi insanlar aksini düşüneni idam ederdiler böyle sabit fikirli insanlardan sıyrılıp bu noktaya geldik. Çok şükür :D

  Akla mantığa uyan herşeye açığım. İnsanları hayvandan ayıran özellik özgür irade akıl ... gibi özellikler değil mi?
   
 16. zaferyörük

  zaferyörük Doçent

  Katılım:
  30 Kasım 2007
  Mesajlar:
  623
  Beğenileri:
  0
  Ödül Puanları:
  16
  Cinsiyet:
  Erkek
  Meslek:
  serbest
  Yer:
  Antalya
  Kaç dolıraaa gittin ey Tuncayyyy

  kıutarıxımızzzzzzzzzz
   
 17. JuLiuSiuS

  JuLiuSiuS Profesör

  Katılım:
  2 Ekim 2007
  Mesajlar:
  2.782
  Beğenileri:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Yeni bir kanal açacakmış arkadaşlar, cep telefonuna gelen mesajı söylüyorum ben, bakalım görelim bekleyeceğiz.
   
 18. celep84

  celep84 Üyecik

  Katılım:
  27 Kasım 2007
  Mesajlar:
  7
  Beğenileri:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Bir kesim var anlaması güç, olan bitene kör, sağır. Onlara laiklik de, bu laiklik düşmanı de başka birşeye ihtiyacın yok. Ondan sonra her türlü yalanı, iftirayı atsan inanırlar. Onları soyup, soğana çevirsen, rezil rüsva etsen umurlarında olmaz. Seçim öncesi neler neler deniyodu, Özkan'ından Baykalı'na. Oy verenlerin yarısı Ak partiye verdi oyunu. Ona rağmen hala utanmadan konuşabildiler. Yazacak şey çok da neyse... Bir gün peşinden gittiğiniz sözde laiklik savunucularının gerçek yüzünü göreceksiniz ama...
   
 19. Reallist

  Reallist Profesör

  Katılım:
  7 Nisan 2008
  Mesajlar:
  1.279
  Beğenileri:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Kanal açacak adam niye satsın ?
   
 20. JuLiuSiuS

  JuLiuSiuS Profesör

  Katılım:
  2 Ekim 2007
  Mesajlar:
  2.782
  Beğenileri:
  0
  Ödül Puanları:
  0
   
Taslak kaydedildi Taslak silindi

Sayfayı Paylaş