Kamerası İyi Olan Telefonlar İçin Öneri Alabilir Miyim ?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Mehmet4242

Asistan
Merhabalar,

Telefon almak istiyorum fakat kamera konusunda oldukça hassasım.Kullanan arkadaşlardan tavsiye almak istiyorum.Önerebileceğiniz hem MP hem inc konusunda gerçekten iyi olan modeller nelerdir? Bir de lenste önemliymiş sanırım bu konuda.Açıkçası pek anlamıyorum ve öylesine bir telefon olmak istemiyorum.

Bütçem 2.500 tl'ye kadar.
Kardes mp lens vs. Bunlarin hepsi foto kalitesinde onemli ama hersey gercek fotograf orneklerinde ortaya cikiyor.
Resim orneklerinde su an en iyi fotograf kalitesi samsung s7 ve s7 edgede. Dusuk isikta yani gece cekiminde de s7 onde. Samsung amoled ekrani renkleri keskin ve canli gosterir. Yani resimler biraz daha renkleri patlamis sekilde cikar.
Lg g5 ekrani daha gercekcidir. Renkleri patlatmaz. Samsung bu yuzden resimleri lg ye gore daha canli gosterse de lg daha gercekcidir.
Gece cekiminde s7 daha iyi.
G5 in en onemli artisi ise genis acili fotograf. Normal kamera 90 derece ile cekerken g5 135 derece ile cekiyor.
Eger fogografla profesyonel ilgileniyorum diyorsan. G5 e moduler olarak lensli modul de takabiliyorsunuz.
Su an piyasada kamerasi onde 2 telefon var. S7 ve g5 tercih sizin.
G5 2500 civari satiliyor su an. S7 ise 2700 ama bir iki aya ikis de 200 tl civari dusecektir

Mehmet4242

Asistan
Arkadaslar htc 10 diger ozellikleri ile onde ama s7 ve g5 e gore gercekten zayif. Incelemelere bakabilirsiniz

Mehmet4242

Asistan
Çok canlı ve gece performansı iyi bir kamera istiyorsan S7,yok ben gerçekçi renkler istiyorum diyorsan htc 10, ben geniş açılı bir kamera istiyorum diyorsan g5.
Yorum isabetli olmus
Gece performansi s7
Genis aci g5
Canli renkli amoled ekran s7
Gercekci sade g5

Mehmet4242

Asistan
Dogrudur ama sonucta genis acili cekip de cozunurlugu iyi olan bi telefon cikana kadar g5 bu ozelligiyle onde

Mehmet4242

Asistan
Htc 10 un on kamerasini atladik. Eger selfi sizin icin onemliyse htc 10 da on kamerada optik imaj sab. Var. Bu kriteri de degerlendirin derim

Uber

Profesör
-20 Mp kamera
-Carl Zeiss mercek
-hızlı odaklama
-görüntü sabitleyici (ois)
- 6 elementli lens
-benim sonyler den sevdiğim harici kamera tuşu

=950xl :D

bana göre kamera açısından şimdiye kadar kullandığım en güzel cihaz. Android olsun derseniz htc 10 ama kullanılan lesler hakkında bilgim yok.

Uber

Profesör
national geograpich fotoğrafçısı Stephen Alvarez bile kuzey ışıklarını Microsoft 950 ile çekti

buradan(tıklayınız) alt kısımda fotoğraflar mevcut inceleyebilirsiniz diyafram muhabbeti tamam önemli ama bu fotoğraf olayında lens sağlam olacak arkadaş. Son kullanıcı harici yapılan kagıt bilgileri ağırlıklı incelemelerde genellikle diyafram aralığı gibi sunum bilgileri karşılaştırılıyor.

ek olarak fotoğrafları bilgisayara indirip özellikler ile çekim yapılan konumdan cihazın o an ki ayarlarına kadar bilgi alabilirsiniz.

Barış Bayraktar

Profesör
Haklısınız.Şöyle söyleyeyim hayır fotoğraf konusunda aktif biri değilim zira fotoğraflara karşı fobim var ve bunu yenmeye çalışıyorum artık küçük küçük fotoğraflara girebiliyorum hazır bu şekilde giderken kamerası iyi olsun da en azından hevesim kırılmasın diyorum.Hali hazırda telefon da alacakken buna uygun olsun isterim. note 5 yahut s7 diye düşüncem oluştu...
Pahalı telefonlara yönelmenize gerek yok bence. Lenovo Vibe S1 (kamerası iyi çünkü) veya Huawei Honor 7 öneririm.

Yeşil Okçu

Profesör
-20 Mp kamera
-Carl Zeiss mercek
-hızlı odaklama
-görüntü sabitleyici (ois)
- 6 elementli lens
-benim sonyler den sevdiğim harici kamera tuşu

=950xl :D

bana göre kamera açısından şimdiye kadar kullandığım en güzel cihaz. Android olsun derseniz htc 10 ama kullanılan lesler hakkında bilgim yok.
Kamera için Lumia alırsın ama o çektiğin fotoğrafları duzgunce instagrama atamazsın . Lumianın sorunu bu . 8.1 deyim lumia kullanıyorum . İnstagramda dm bile yok . Lumia almayın kamerası için olsa bile ...

Uber

Profesör
ihtiyaçlar ve tercihler zaten instagram da fotograf yayınlamak için üs düzey kamera istemeye gerek de yok şahsi düşüncemdir.

Uber

Profesör
Kamera için Lumia alırsın ama o çektiğin fotoğrafları duzgunce instagrama atamazsın . Lumianın sorunu bu . 8.1 deyim lumia kullanıyorum . İnstagramda dm bile yok . Lumia almayın kamerası için olsa bile ...

bu arada windows 10 da ki ınstagramı kullanıyorum istediğiniz kişinin profilini açıp > sağ üstde olan üc noktaya tıklayadak dm (özel mesaj ) atabilirsiniz bence ön yargılı davranıyorsunuz.

Yeşil Okçu

Profesör
bu arada windows 10 da ki ınstagramı kullanıyorum istediğiniz kişinin profilini açıp > sağ üstde olan üc noktaya tıklayadak dm (özel mesaj ) atabilirsiniz bence ön yargılı davranıyorsunuz.
Zaten lumiaların genel sorunu eski nesil telefonlarını saf dışı bırakması . Bak samsunga telefonuna güncelleme desteği sözünü tutuyor . Ben 8.1 kullanıyorum . Ve instagramımda dm yok , instagram açılmıyor bile .

Uber

Profesör
kişisel tercih meselesi saygı duyarım ama benim bildiğim microsoft yazan bütün teller wp 10 android telefonlar da 2 yıl sonra desteğini kesiyor. Neyse konu wp vs andro ya dönmesin. Hangisi aklınıza yatarsa onu alın

stat counter