Kamera ve performans için hangi telefonu önerirsiniz?

Bu konuyu okuyanlar

EGEMEN ŞENGÜL

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar şu 4 telefon arasında kaldım kamera ve performans önceliğim sizce hangisini almalıyım
HTC 10
SONY XPERİA XZ
ZTE AXON 7
LENOVO MOTO Z

Harnapazade

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,442
Xperia XZ almanı tavsiye ederdim 2016'ın en popüler telefonlarından zaten ama Moto Z'ye de gönlüm kayıyor :) Moto Z'yi almama sebebim kamerası çok çıkıntılı ( arka kapak takıyorsun ama sonuçta ne anlamı kaldı kılıfsız kullanan için ? ), 3.5 mm jack girişi yok, suya ve toza dayanıklı değil sadece damlama ve sıçramalara karşı dayanıklı, SAR Değeri XZ'ye göre daha yüksek özellikle Vücut tarafı, Bluetooth 4.1 var keşke 2 olsaydı, Pil kapasitesi düşük. Moto Z'nin iyi olduğu yanlarda var mesela FM Radyosu var, Moto Z daha hafif daha ince bir telefon XZ'ye göre, Pil kapasitesi düşük olabilir fakat 1 saatte tam şarj oluyor Moto Z, XZ'de 3 GB Ram Moto Z'de 4 GB Ram var, Moto Z'nin ekranı daha büyük 5.5 inç ve çözünürlük 2K, Kamera ve video kalitesi kişiden kişiye değişir ama XZ'nin ön kamerası daha iyi bence arka kamerada yakınlar birbirlerine. Seçim sana kalmış her iki telefonda güzel bence ve mutlu eder seni. He birde Moto modları var alırsan Moto Z'nin o da bir avantaj tabi. Son olarak Moto Z daha ucuz XZ'ye göre 150-200 lira farkediyor. Moto Z'nin diğer bir sıkıntısı ikinci el de biraz zor satabilirsin XZ'ye göre.

fragger

Exemplary Сasual Dating Genuine Females
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,061
Arkadaşlar şu 4 telefon arasında kaldım kamera ve performans önceliğim sizce hangisini almalıyım
HTC 10
SONY XPERİA XZ
ZTE AXON 7
LENOVO MOTO Z

SONY XPERİA XZ alabilirsiniz kamera ve performansı iyi bir cihaz.

...Görkem...

Müdavim
Reaksiyon puanı
779
HTC 10
SONY XPERİA XZ
ZTE AXON 7
LENOVO MOTO Z

Merhaba,

Performans konusunda 4 modelde sizi memnun edecektir. Kamera konusunda on kamera konusunda htc10, arka kamera konusunda sony xperia xz daha basarili bir cihaz.

Transistor

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,085
Sony Xperia XZ hem kamera hem diğer konularda seni üzmeyecektir. Başarılı bir cihaz.

sonerooz

Doçent
Reaksiyon puanı
216
Ben de sony xperia xz diyeceğim fırça yemeden hemen açıklayayım:
(Rakibi HTC 10'un f1.8'lik diyafram açıklığına karşın) Diyafram açıklığı F2.0 olduğu için gece çekimlerinde (rakiplerine nazaran) kötü sayılacaktır. Ama güneşin aydınlattığı noktalarda 23 mp'lik kamerasıyla ve RGB Renk Sensörü çok iyi fotoğraflar çıkarabilirsin. Optik ımaj sabitleyici yerine Sony'nin 5 eksenli bir SteadyShot ve Lazer otomatik odaklaması özelliği gayet yeterli performans sağlıyor.
Gece çekimlerini saymazsak, kamera'da rakiplerinin üstünde performans sağladığını düşünüyorum. Şahsen bu benim fikrim.
Performans'ta zaten yazılım konusunda iyiler. Güzel bir sony tecrübesi sana yaşatacaktır.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Steady shot var olmasınada OIS dediğimiz şey fotoğrafta da özellikle gece fotoğraflarında işe yarıyor. Ve 4K da steadyshot çalışmıyor. FHD@60da ise 3 eksenli çalışıyor. Fotoğrafta nasıl işe yarıyor dersen cihaz sallanırsa enstantene düşürür. ISO artırır yazılımda temizleyemezse Green noise artar. Ayrıca her durumda elin titrerse XZnin 23 mpsi fos olur zoom yaptığında pert olur
Ben de sony xperia xz diyeceğim fırça yemeden hemen açıklayayım:
(Rakibi HTC 10'un f1.8'lik diyafram açıklığına karşın) Diyafram açıklığı F2.0 olduğu için gece çekimlerinde (rakiplerine nazaran) kötü sayılacaktır. Ama güneşin aydınlattığı noktalarda 23 mp'lik kamerasıyla ve RGB Renk Sensörü çok iyi fotoğraflar çıkarabilirsin. Optik ımaj sabitleyici yerine Sony'nin 5 eksenli bir SteadyShot ve Lazer otomatik odaklaması özelliği gayet yeterli performans sağlıyor.
Gece çekimlerini saymazsak, kamera'da rakiplerinin üstünde performans sağladığını düşünüyorum. Şahsen bu benim fikrim.
Performans'ta zaten yazılım konusunda iyiler. Güzel bir sony tecrübesi sana yaşatacaktır.

kadirirdem

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
HTC 10
SONY XPERİA XZ
ZTE AXON 7
LENOVO MOTO Z
Htc 10 ve Xperia XZ arasında seçim yap derim.Diğerleri ses ve modüler yapı olarak öne çıkıyor.

F1kan

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,882
Dxomark testlerinde Htc 2. sırada
Benim kendi görüşüm ise saydıgın telefonlar yerine Samsung S7 önerirdim sana
Eğer ki sadece listeye sadık kalıcaksak benim gönlüm Xz den yana olurdu. Nedense daha çok beğeniyorum Xz yi kamera anlamında

M

Murat Burç

SDN Okuru
Ya arkadaşlar boru gibi OİSi siz niye çöpe atıyorsunuz ?
Gece çekimlerinde ortamı aydınlatmak için iki seçeneğin var ya pozlamayi artiracaksin ya da İSOyu yükselteceksin pozlamayi artırmak demek sensöre düşen ışığı artırmak yani cihazin çekeceği fotoğrafa daha uzun bakması demek
Senin oisin olmazsa üstüne sağlam durmazsan cihaz sallantili fotoğrafa uzun süre bakmaz bakarsa görüntü kayar dediğimi anladınız siz onun yerine İSOyu artırır . Green noise coşar zaten mercimek sensör diye bahsediliyor bunlardan . F2.0 meselesini söylemiyorum bile
Çok hafife alıyorsunuz OISi

emirsacu

Asistan
Reaksiyon puanı
16
Merhabalar,
Performans ve kamera açısından değerlendirilirse HTC 10 al derim.
ama Moto Z'nin inceliğide seni cezbedebilir.
unutma o incelikte bataryada küçük.
aslında bu cihazların teknik özellikleri hemen hemen birbirleriyle aynı.
performans olarakta öyle.
yani hiçbiri sizi üzmez.

ShiftBoss

Asistan
Reaksiyon puanı
289
Lenovo Moto Z ve Hasselblad True Zoom ile harika fotoğraf ve videolar elde edebilirsin.

_FAUST_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,612
Htc tavsiye ederim.:)

M

Murat Burç

SDN Okuru
Şuraya bir S7 niye koymadın. Tartışmaya gerek kalmazdı fiyatı bunlara yakın zaten.