Kaliteli ses için kulaklık önerisi.(benim bütçemde)

Bu konuyu okuyanlar

tdg

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
beats executive nasıl ses olarak? , görünüşü tam benlik ama sesi nasıl ?

yigott

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Orda dur !!! Beats kulaklık teklıflerini tamamen unut.

D&R ın Sitesine Gir Kulak Üstü İstiyorsan Sony MDR 1RB-Kulak İçi İstiyorsan Sennheiser İE80 (Kablosu degısebılıyo cıkıp takıla bılıyo) al ve müzik dinle beats e bulasma.

tdg

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Orda dur !!! Beats kulaklık teklıflerini tamamen unut.

D&R ın Sitesine Gir Kulak Üstü İstiyorsan Sony MDR 1RB-Kulak İçi İstiyorsan Sennheiser İE80 (Kablosu degısebılıyo cıkıp takıla bılıyo) al ve müzik dinle beats e bulasma.
Şimdi sony nin 1rb serisine ve diğerlerine baktım ve 40 hz - 80 000 hz çok hoşuma gitti gürültü azaltma da var ve fiyatı beats e göre daha ucuz bi de 1RBT var kablosuz olan o da çok hoş ama dışardaki sesi azatltma özelliği yok ve daha pahalı sanırım rb çok daha güzel duruyor .Son soracağım şey bu frekans aralığı benim dinleyeceğim tarzlara uygun mu ?

ennteresan

Asistan
Reaksiyon puanı
1
daha önce creative ep-630 kullanıyordum, şimdi sennheiser cx200 street II kullanıyorum. sony NWZ-E454 mp3 player ve htc telefonda kullanıyorum, gayet tatmin edici, klasik,rock, newage, pop, çeşit çeşit müzik dinlerim. hepsinde fiyatına göre verdiği detay gerçekten iyi.

tdg

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ha bi de s-master dijital ses geliştiricinin farkı nedir sizce s master lı kablosuz olandanmı yoksa s master siz kablolu olandanmı alayım fiyat benim için fark etmez ama ses kalitesine etkisi olursa kablosuzu alayım
(kablosuz : http://www.sony.com.tr/product/hps-prestige-headband/mdr-1rbt/teknik-ozellikler#tab )
(kablolu : http://www.sony.com.tr/product/hps-prestige-headband/mdr-1r/ozellikler )
bunlardan birini almayı düşünüyorum özelliklere bakarak hangisini tavsiye edersiniz ?

yigott

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Şimdi sony nin 1rb serisine ve diğerlerine baktım ve 40 hz - 80 000 hz çok hoşuma gitti gürültü azaltma da var ve fiyatı beats e göre daha ucuz bi de 1RBT var kablosuz olan o da çok hoş ama dışardaki sesi azatltma özelliği yok ve daha pahalı sanırım rb çok daha güzel duruyor .Son soracağım şey bu frekans aralığı benim dinleyeceğim tarzlara uygun mu ?

4 HZ-80 000 HZ kulaklıgın frekans aralıgı 40 ile 80 bin değil.O Frekans aralıgında her muzık dınlenır :D . Beats ten kat kat daha Güzel ses verecegine emin olabilirsin.

Senhheiser a bakmadan gecme derim İE80 De Çok kaliteli bir kulaklık alman yapımı kablosu degısıyo kulak ici ama kulagın arkasıdnan dolasması bıraz sıkıntı...

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Ha bi de s-master dijital ses geliştiricinin farkı nedir sizce s master lı kablosuz olandanmı yoksa s master siz kablolu olandanmı alayım fiyat benim için fark etmez ama ses kalitesine etkisi olursa kablosuzu alayım
(kablosuz : http://www.sony.com.tr/product/hps-prestige-headband/mdr-1rbt/teknik-ozellikler#tab )
(kablolu : http://www.sony.com.tr/product/hps-prestige-headband/mdr-1r/ozellikler )
bunlardan birini almayı düşünüyorum özelliklere bakarak hangisini tavsiye edersiniz ?

Almısken 1RBT yi al kablosuz da dınlersın evdeyken falan :D

Snipertr

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
Kardeş 3000 güzel gibi duruyor sesi de güzel gibi yani baya pahalı olduğuna göre güzeldir de kırılacak gibi duruyor üst kısmı o kadar para verip kulaklığın kırılması insanı çileden çıkartır sende varmış nasıl kırılıcak gibi mi ?

cileden cikmana gerek yok. bizim evin milleti kiramadiysa sende kiramazsin. aldiginda; kirilacak hissi yerine, kalite hissini yasarsin. gercekten o kadar kaliteli ki normalde bi kulaklik icin harcamayacagim parayi buna harcadim.

VforVendetta

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Beats executive düşünebilirsin benden sana bir dost tavsiyesi. Vereceğin karar üniversiteye kadar sürecek ona göre kapsamlı düşün :D ;)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
akg q460 ı bilen yok aranizda herhalde? muzikten sesten anlamayan arkadaslar yorum yapmayin pls...ben en son 360 liraya aldim...dre ye verilen paraya hakkaten yazik...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Dünyanin bütün stüdyolarinda kulaklik olarak, " akg " kullanilir. 80 tl den başlar 1500 tl ye kadar gider. Gerçek sesi duyarsin. Hiç bir enstümani abarti olarak duymazsin. Müziği canli gibi duyarsin. Akg, sadece kulaklik üretir. Media market te akg kulakliklar mevcut. Fiyatlari da uçuk değil. Ben 80 tl olanini aldim. Yetiyor. Profesyonel olarak müzikle uğraşiyorum. 1000 tl verim, alesis mk5 hoparlör alabilirsin. Evinde cam gibi müzik dinlersin. Akg olarak 500 tl ye mükemmel kulakliklar var. Al ve müzik dinle. Sesleri gerçeğe en yakin akg kulakliklar verir.

RocKhan

Doçent
Reaksiyon puanı
15
4 HZ-80 000 HZ kulaklıgın frekans aralıgı 40 ile 80 bin değil.O Frekans aralıgında her muzık dınlenır :D .

Öncelikle şunu belirteyim, aşağıda yazdıklarımın tamamı, alıntı yaptığım arkadaşa bir cevap değildir, genele bir cevaptır.

4 HZ-80 000 HZ diye bir frekansda yayın yapan bir müzik enstrümanı yok. İcat edilmedi, Edilirse de o sesi duyamazsın, bu bir.
İkincisi; Genelde 20Hz ve 20kHz yazısını görürsünüz çünkü insan kulağı sadece bu frekansları duyar.
Üçüncüsü; İnsan kulağı genetik ve fizyo biyolojik nedenlerden dolayı 25 yaşından sonra 18 kHz üzerini de duyamamaya başlar.
Dördüncüsü; 20Hz den düşük, 16kHz'den yüksek frekansda ses verebilen doğal bir müzik enstrümanı dünya üzerinde yoktur.(Bu maddem 1.benzer ama burada ayrıca belirtilmesinin nedeni doğal enstrümanlara vurgu yapmaktır.) +(Davul, Zil, Klarnet, akustik, klasik gitar vb yani her türlü elektronik olmayan müzik aleti)
Beşincisi; Sub-Bas ve Ultra High frekansları verebilen tek müzik aleti de S
ynthesizerlardır.
Altıncısı; Sub bas frekanslar sadece sub woofer kabinlerden duyulur hani sizin şu süper bas dediğiniz sesler var ya, aslında siz onları, kulaklık kaliteli ise en fazla 20Hz de filan duyuyorsunuz.

Şöyle bir örnek vereyim, gerçek bir sub bas, yüksek bir sesde duyulur ve titreşim yapar, hatta frekans çok düşük ise sesden çok titreşimi hissedersiniz.

En önemli madde de şudur, en son mesajlarda bir kaç arkadaş bahsetmiş, tebrik ederim doğrudur.
Siz istediğiniz marka cihazla müzik dinlemeye çalışın yok sony bu işin ustasıymışda yok senheisermış, beats miş, bunların da dinleme için iyi kulaklıkları var doğrudur ama 1. ve 2. sırada değiller.
Dünyada, dinlediğiniz bu müzikler yapılırken kullanılan kulaklıklar ya AKG markadır ya da Audio Technica.
Yalnız bunlar normal dinleme değil, flat (olduğu gibi, oynanmamış, düz, müzik aletinden çıkan ses ne ise o sesi ve efektleri de en doğru veren) Referans kulaklıklarıdır, lakin bu markaların dinleme kulaklığı yok anlamına gelmediği gibi en iyi dinleme kulaklıkları da bunlara aittir.

İnsanlar dünyanın en iyi ekipmanları ile sizlere müzik yapmak için milyon dolarlar harcayıp en iyi soundu vermek için uğraşıyor, sonra sizler gidip o müzikleri mp3 e çevirip heder edip bir de üstüne 9 liralık kuılaklıkla dinlemeye çalışıyorsunuz, bunlara da gelip baslar harika diyorsunuz, yapmayın.

Son sözüm şudur, bu kulaklık, kabin vb müzik cihazları satan firmaların yalanlarına kanmayın, dünyada olmayan, o frekanslarda ses çıkaran bir müzik aleti olmadığını bile bile 4Hz deyip size kulaklık satmaya çalışıyorlarsa bilin ki, bu firma ne kadar saygın bir isme sahip olursa olsun, orada bir çakallık yapıyor ve sizin paranızdan başka bir şey düşünmüyor demektir.

yigott

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle şunu belirteyim, aşağıda yazdıklarımın tamamı, alıntı yaptığım arkadaşa bir cevap değildir, genele bir cevaptır.

4 HZ-80 000 HZ diye bir frekansda yayın yapan bir müzik enstrümanı yok. İcat edilmedi, Edilirse de o sesi duyamazsın, bu bir.
İkincisi; Genelde 20Hz ve 20kHz yazısını görürsünüz çünkü insan kulağı sadece bu frekansları duyar.
Üçüncüsü; İnsan kulağı genetik ve fizyo biyolojik nedenlerden dolayı 25 yaşından sonra 18 kHz üzerini de duyamamaya başlar.
Dördüncüsü; 20Hz den düşük, 16kHz'den yüksek frekansda ses verebilen doğal bir müzik enstrümanı dünya üzerinde yoktur.(Bu maddem 1.benzer ama burada ayrıca belirtilmesinin nedeni doğal enstrümanlara vurgu yapmaktır.) +(Davul, Zil, Klarnet, akustik, klasik gitar vb yani her türlü elektronik olmayan müzik aleti)
Beşincisi; Sub-Bas ve Ultra High frekansları verebilen tek müzik aleti de S
ynthesizerlardır.
Altıncısı; Sub bas frekanslar sadece sub woofer kabinlerden duyulur hani sizin şu süper bas dediğiniz sesler var ya, aslında siz onları, kulaklık kaliteli ise en fazla 20Hz de filan duyuyorsunuz.

Şöyle bir örnek vereyim, gerçek bir sub bas, yüksek bir sesde duyulur ve titreşim yapar, hatta frekans çok düşük ise sesden çok titreşimi hissedersiniz.

En önemli madde de şudur, en son mesajlarda bir kaç arkadaş bahsetmiş, tebrik ederim doğrudur.
Siz istediğiniz marka cihazla müzik dinlemeye çalışın yok sony bu işin ustasıymışda yok senheisermış, beats miş, bunların da dinleme için iyi kulaklıkları var doğrudur ama 1. ve 2. sırada değiller.
Dünyada, dinlediğiniz bu müzikler yapılırken kullanılan kulaklıklar ya AKG markadır ya da Audio Technica.
Yalnız bunlar normal dinleme değil, flat (olduğu gibi, oynanmamış, düz, müzik aletinden çıkan ses ne ise o sesi ve efektleri de en doğru veren) Referans kulaklıklarıdır, lakin bu markaların dinleme kulaklığı yok anlamına gelmediği gibi en iyi dinleme kulaklıkları da bunlara aittir.

İnsanlar dünyanın en iyi ekipmanları ile sizlere müzik yapmak için milyon dolarlar harcayıp en iyi soundu vermek için uğraşıyor, sonra sizler gidip o müzikleri mp3 e çevirip heder edip bir de üstüne 9 liralık kuılaklıkla dinlemeye çalışıyorsunuz, bunlara da gelip baslar harika diyorsunuz, yapmayın.

Son sözüm şudur, bu kulaklık, kabin vb müzik cihazları satan firmaların yalanlarına kanmayın, dünyada olmayan, o frekanslarda ses çıkaran bir müzik aleti olmadığını bile bile 4Hz deyip size kulaklık satmaya çalışıyorlarsa bilin ki, bu firma ne kadar saygın bir isme sahip olursa olsun, orada bir çakallık yapıyor ve sizin paranızdan başka bir şey düşünmüyor demektir.

Ya böyle herşeyi biliyormus gibi konusuyonda bilmedigin 1 2 sey var birincisi dedigin gibi insan kulagı minimum 20 hz duyar ama 20 hz altındakı sesleri de hissedebilir.
Bu arada kulaklıgım 250 tl iSport ayrıca sarkı Listem 320 KBPS.
Sennheiser AKG den 100 lerce kat daha iyidir ama Audio Technıca yı gecebılecegınıde sanmıyorum ie80 i bir harika sennheiser in.

RocKhan

Doçent
Reaksiyon puanı
15
Ya böyle herşeyi biliyormus gibi konusuyonda bilmedigin 1 2 sey var birincisi dedigin gibi insan kulagı minimum 20 hz duyar ama 20 hz altındakı sesleri de hissedebilir.

İlk baştaki gibi ezbere yazı yazmadan önce de okuyup bir şeyleri anlasaydın şu anda hala saçmalıyor olmazdın.

Bana kalkmış insan 20Hz altını da hissedebilir diyorsun, benden alıntı yaptığın yerde ''Sesden çok titreşimi hissedersiniz'' yazdığımı görmüyor musun?
Alıntı yapıp benim gözüme değil önce kendi gözüne sok ne yazdığımı iyice oku anla.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşım beats by dr dre kulaklıklara para vermeni istemem açıkçası. Görüntüsü gayet iyi olabilir ama bende sony msr 1rb var. Gayet temiz ve güzelsesler veriyor. Wooferlar için iki tarafına hava tahliye bile yapmış adamlar. Gayet rahat, saatlerce dinlesen kulağın yorulmuyor. 4 - 80000 arası frekans aralığı var, ilgine

ocannar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sennheiser CX 300-II ben bunu 150 tlye aldım ama değer gayet güzel bir ses veriyor
iphone kullanıyorsanız Audio 3d player indirip bakın derim muhteşem bir ses veriyor

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşalar ben kulaküstü kulaklık konusunda Beats , Sennheiser ve Skullcandy Taraftarıyım şu anda sennheiser momentum kullanıyorum beats ile yarışır kalite de ses veriyor ve kulaklık yastıkları oldukça rahat bu söylediklerime bakmadan geçmeyin derim. kulakiçi kulaklıktan daha çok başüstü tavsiye ederim, dışarıda kullanacaksınız abzürt gözükeceksiniz gibi hissedersiniz ama aslında bu bir tarzdır aklınızda bulunsun.