Kaliteli Şampuan

Bu konuyu okuyanlar

TheMechanic

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar diye başladığımda kimse takmıyor:thumbdown: neyse kimyasal içerikli şampuanlar her ne kadar moda olsada nefret ediyorum bu tür şampuanlardan. önerilerinizi bekleyrum.

honline

Müdavim
Reaksiyon puanı
296
Rejoice kepeğe karşı etkili vardı o da tarih oldu gitti battımı ne olduysa

ozantabas

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Ben clearman kullanıyordum ama bıraktım onu. Deterjan dökmüş gibi hissetmeye başladım bir müddet sonra. :D Daha sonra şampuansız kaldım. :D 1 1,5 hafta evde ne varsa kullandım. :D Genelde Shwarkop (yazımını bilmiyorum) Syoss şampuanını kullandım. Şimdi de Head & Shoulders kullanıyorum ama en iyisi syoss'du bence.

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Clear Men kullandım göz de yanma v.s. gibi sorunlar var sanki çamaşır suyu döküyoruz,
Saçlarım biraz uzun olduğu için elifle Işıldayici parlaklık ve canlandırıcı şampuan i kullanıyorum çok memnunum saç pamuk kadar yumuşak oluyor ve saç derisine ferahlık veriyor.Ama şampuan seçerken saç derine ve saç yapına göre şampuan almalısınız yoksa en marka en iyi şampuan önersek size göre olmadığı için bir yararını göremezsiniz. Saçınıza en uygun şampuani bulun bence.

nailasmu

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
[MENTION=390503]TheMechanic[/MENTION] saçınız ne turlu? Kırık çokmu, geç uzuyormu? Seyrekmi? Yağlı veya b. Sorunlarınız varmı?

Bunları söylerseniz daha açıklayıcı yorum bildirebilirim, günlük küllanım için ise head&shoulders ve sawpoo öneririm

TheMechanic

Asistan
Reaksiyon puanı
1
@TheMechanic saçınız ne turlu? Kırık çokmu, geç uzuyormu? Seyrekmi? Yağlı veya b. Sorunlarınız varmı?

Bunları söylerseniz daha açıklayıcı yorum bildirebilirim, günlük küllanım için ise head&shoulders ve sawpoo öneririm
bu saydığınız proplemlerden hepsi var ayrıca yağlı arkadaşlar teşekkürler :)

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Saçların yağlıysa mor prozinc http://www.maviojelikiz.com/kozmetik/prozinc-sampuan-nasildir-nelere-iyi-gelir.html

Kuru ise yeşil prozinc.
Eczanelerden satın alabilirsin. Ben 5 yıldır moru kullanıyorum. Çok memnunum.
tavsiyelerin çoğundan daha iyi clear man miş. :)

Karargaht

Müdavim
Reaksiyon puanı
112
Kaliteden kastın kişiye göre değişir. Sen clear ağır kimyasal dolu diyorsun ama çoğu kişiye iyi geliyor.

Saçın dökülmesinin başlıca 3 nedeni var, genetik olmadığını varsayarsak (genç yaşta);

1-Erkeklik hormonunun aşırı derece de salgılanması (bunun bastırılması dökülmeyi durduruyor, bknz: cildiye)
2-Vitamin eksikliği (süt, yumurta v.b. besinlerin eksikliği, vücutta az sayıda bulunması)
3-Dış etkenler (jöleden önce fön makinesi en çok zarar veren etken, jöle+fön ise tam bi facia)

Bunları uzun zamandır dinlediğim çeşitli doktorlardan öğrendim, eğer 30'lu yaşlardaysanız genetiğin önüne pek geçilemiyor ancak minoxill gibi ilaçlar saçın dökülmesini "durduruyor". Ancak kulllanmayı bırakınca tekrar dökülüyor.

Gerçekten saf ve masum şampuan istiyorsan; bioxcin ürünleri.

Arkadaşım orada çalışıyodu, bildiğin yumurtayı içine kırıp atıyoruz diyodu :) ama gnel anlamda çok işe yarayan da görmedim çevremde.

goodtornado

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
Arkadaşlar diye başladığımda kimse takmıyor:thumbdown: neyse kimyasal içerikli şampuanlar her ne kadar moda olsada nefret ediyorum bu tür şampuanlardan. önerilerinizi bekleyrum.

En iyisi dogal zeytinyagli sabun kullanmak. Surekli sampuan kullaniliyorsa , zeytinyagli sabuna gectikten sonra sac derisi veya vucut derisi zeytinyagli sabuna zamanla alisacaktir.

TheMechanic

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Kaliteden kastın kişiye göre değişir. Sen clear ağır kimyasal dolu diyorsun ama çoğu kişiye iyi geliyor.

Saçın dökülmesinin başlıca 3 nedeni var, genetik olmadığını varsayarsak (genç yaşta);

1-Erkeklik hormonunun aşırı derece de salgılanması (bunun bastırılması dökülmeyi durduruyor, bknz: cildiye)
2-Vitamin eksikliği (süt, yumurta v.b. besinlerin eksikliği, vücutta az sayıda bulunması)
3-Dış etkenler (jöleden önce fön makinesi en çok zarar veren etken, jöle+fön ise tam bi facia)

Bunları uzun zamandır dinlediğim çeşitli doktorlardan öğrendim, eğer 30'lu yaşlardaysanız genetiğin önüne pek geçilemiyor ancak minoxill gibi ilaçlar saçın dökülmesini "durduruyor". Ancak kulllanmayı bırakınca tekrar dökülüyor.

Gerçekten saf ve masum şampuan istiyorsan; bioxcin ürünleri.

Arkadaşım orada çalışıyodu, bildiğin yumurtayı içine kırıp atıyoruz diyodu :) ama gnel anlamda çok işe yarayan da görmedim çevremde.
bende ilk ikisi var :( 20 yaşındayım

Karargaht

Müdavim
Reaksiyon puanı
112
O zaman direk cildiyeye git, ne kadar kan tahlili çeşidi varsa hepsinini yapılmasını istiyorum de.

Ne kadar olağan dışı sonuç çıkarsa ona göre ilaç verir sana.

Bak buda benim bi ara araştırmalarım sonucu elde ettiğim notlar, hepsini iyice oku, çok işe yarıyor;

Özellikle yenmesi gereken besinler

Tahıl, Fasulye, Havuç, Kuru üzüm, Fındık, fıstık, Tereyağ, Süt, Yoğurt

-----------------------------------------------

Saç dökülmesi için bakım kürü

Lavantayı 1 tatlı kaşığı 1-1.5 bardak suda, 7-8 dk kaynat, Saçı normal yıka, kurula, en son duştan çıkarken ıslat bu lavanta ile, Durulamaya gerek yok

----------------------------------------

Çinko bulunan gıdalar

Çinkoyu unutmayın!Çinko minerali, saçların büyümesini hızlandırır ve tamir edici özelliğe sahiptir. Saç köklerinin etrafında toplanarak, saç kökünün sağlıklı olmasını sağlar. Çinkonun azalması saç dökülmesine, yavaş uzamasına ve kepeğe neden oluyor. Biftek, tereyağı, hindi, tahıllar, tavuk, nohut, istiridye gibi gıdalarda çinko bulunuyor.

SAÇ İÇİN GEREKEN VİTAMİNLER

B12 vitamini, E vitamini, C vitamini ile demir, çinko, magnezyum

1.Folik Asit (Vitamin B9 veya Folat): Saç dökülmelerine karşı en önemli koruyucuFolik asit, karmaşık kimyasal yapısı ile en önemli vitaminlerden biri olup, vücut fonksiyonlarının düzgün çalışması için hayati önem taşımaktadır. Dokuların gelişimine ve hücre fonksiyonlarının düzgün işlemesine yardımcı olur. Saçların büyümesini sağlayan hücrelerin yenilenmesini sağlamak ile sorumludur. Folik asit eksikliği, saç sağlığının bozulmasına, saç dökülmelerine ve erken beyazlaşmasına neden olabilir.En iyi folik asit kaynağı olan gıdalar: Brokoli, mısır, portakal, hububat, et ve yeşil yapraklı sebzeler.Önerilen günlük tüketim miktarı: 400 mikrogram.

2.A Vitamini: Saç dökülmelerine karşı en önemli ikinci koruyucuA vitamini önemli bir antioksidandır ve saç dokusu ile parlaklığını koruması ile tanınır. A vitamini saçlarınızı, çevre etkisi ile vücuda alınan serbest radikallerin saldırılarından korur ve saçı kökünden sonuna kadar kuru hava etkisine karşı koruyan, saç derisinde oluşan sebum maddesinin üretimine katkıda bulunur. Bunun dışında A vitamininin, saç dökülme etkisi taşıyan stresle mücadele konusunda önemli bir yeri vardır.En iyi A vitamini kaynağı olan gıdalar: Karaciğer, harahindiba, havu., brokoli, patates, ıspanak, lahana ve kavunÖnerilen günlük tüketim miktarı: 5000 IU (IU: uluslar arası birim). Hayvanlardan alınan 25000 IU miktarından fazla A vitamini toksiktir ve hem saç dökülmesine hem de diğer ciddi sağlık problemlerine yol açar.

3.C Vitamini (Askorbik Asit):
Saçları serbest radikallere karşı koruyan temel vitaminC Vitamini önemli antioksidan vitaminlerdendir. Saç derisi de dahil olmak üzere, vücuttaki kan dolaşımını arttırır. Saç kırılmalarına karşı koruyucu görev üstlenip saç büyümesini hızlandırır. Bunların yanında saç dökülmelerine ve beyazlamasına karşı da koruyucu etki gösterir. Kuru ve kırık saçlar yeterli düzeyde C vitamini tüketilmediğinin bir indikatörü olarak kabul edilebilir.En iyi C vitamini kaynağı olan gıdalar: Yeşil ve kırmızıbiber, kivi, brokoli, turunçgiller ve maydanoz.Önerilen günlük tüketim miktarı: 1,500 miligram

4.E Vitamini: Saç derisi sirkülasyonunu hızlandıran en önemli vitaminE vitamini de saç derisi sirkülasyonunu arttıran ve saçların genel görüntüsü için önemli antioksidanlardan biridir. Aynı zamanda, saç hücrelerinin üretimi ve tamirine yardımcı olması ile bilinir. Bu hücrelerin sağlığı da, hem saç kırıkları ve dökülmelerini engellemek hem de saçların çabuk uzamasını sağlamak için çok önemlidir.En iyi E vitamini kaynağı olan gıdalar: Buğday tohumu yağı, Ayçiçek yağı, safran yağı, badem, fındık, ıspanak, şalgam, pancar ve avokado.Önerilen günlük tüketim miktarı: 1000 IU. *1000 IU’dan fazla miktarda E vitamini kan basıncını arttırıp, kan pıhtılaşmasında negatif rol oynayabilir.

5.Biyotin (Vitamin B7 veya Vitamin H):
Saç gelişimi için en önemli vitaminBiyotin, hücrelerin enerji üretimi için önemlidir. Keratin adı verilen, saç dökülmelerine ve saç beyazlaşmasına karşı mücadele eden lifli bir protein üretirler. Bunun yanında biyotin, saçın korteks tabakasının elastiki yapısını güçlendirir ve bu sayede kırılmalara karşı korur. Biyotin eksikliği saç derisi dökülmelerine neden olur.En iyi biyotin kaynağı olan gıdalar: Pazı, çiğ yumurta sarısı, karaciğer, dut, yeşil yapraklı sebzeler ve fıstık.Önerilen günlük tüketim miktarı: 35 mikrogram

6.Vitamin B12: Saç gelişimi için en önemli ikinci vitaminB12 vitamini, vücudun hayati tüm organlarına gerekli olan oksijeni sağlayan kırmızı kan hücrelerinin oluşumunda olduğu gibi, DNA oluşumunda da temel bileşenlerden biridir. Saç kökleri, vücudun diğer organlarında olduğu gibi oksijene ihtiyaç duyar. Eğer yeterli miktarda oksijen alamazsa saç kökü ölür ve bu da saç dökülmelerine, erken beyazlamaya ve yavaş büyümesine neden olur.En iyi B12 vitamini kaynağı olan gıdalar: Karaciğer, istiridye, midye, ahtapot, uskumru, yengeç, dana eti ve peynir.Önerilen günlük tüketim miktarı: 5 mikrogram

7.Niasin (Vitamin B3): Saç zayıflamasına karşı koruyucuNiasin vücudun enerji üretimi için önemlidir. Kan damarları ve kılcal damarların genişlemesini sağlar ve saç derisi de dahil olmak üzere vücuttaki kan dolaşımının artmasına neden olur. Bu artış sayesinde saç büyüme hızı artarken saç incelmesi engellenir. Yapılan çalışmalara göre, biyotin ile birlikte alındığında etkisinin arttığı gözlenmiştir.En iyi niasin kaynağı olan gıdalar: Maya, pirinç, karaciğer, tonbalığı, kırmızıbiber, fıstık, tavuk ve kuru domates.Önerilen günlük tüketim miktarı: 20 mg

TheMechanic

Asistan
Reaksiyon puanı
1
[MENTION=23713]Karargaht[/MENTION] işime çok yarıyacak dediğinizi yapacam :)

TheMechanic

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Benim sacim askerdeyken dokulmeye basladi. On taraf tamamen sacsizdi, dahiliyenin uzmanlik dallarindan olan endokrinolojiye gittim, kan tetkikleri yapildi, sonra da sonuclari alip dermatologa gittim. Dermatolog uzman doktor saclarimi inceyerek dokulmenin sebebinin genetik oldugu kanaatine vardi. Bu nedenle finasteride ilaci verdi. Bu ilac ayni zamanda prostatin kucultulmesinde de kullanilan bir ilac. Fazlasini alsaniz bile bir ise yaramaz. 1mg gunluk aliniyor. 5 aydir aliyorum on taraf tamamen cikti. Sacsiz hic bir kisim kalmadi. Genetik demisken konuyu acmak istiyorum. Baba tarafinin saclari tamamen dokulmese bile on taraflari seyreklesmis, ayni problem bende de var, bunun yaninda halk arasinda erkeklik hormonu denilen testesteron hormonu normalin 4 kati cikti. Bu ilac ile hormonlar hic etkilenmeden saclar ile ilgili reseptorler sac koklerinde kilitleniyor. Testesteron seviyesi yine ayni kaliyor, 1 hafta once tahlil yaptirdim. Testesteron seviyesi 4 kati fazla cikti yine. Bu konuda yiyecekler de onemlidir. Ilac en son secenektir. Basari yuzdeligi en kesin tedavi yontemidir. Sampuan,bioxin vb gibi ilaclari denemis birisi olarak soyluyorum. Bilimsel yontemlerle kesinligi kanitlanmis tedavi yontemlerini arastirmak gerekiyor. Bunun icinde uzman doktorlara gitmek gerekir. Gecmis olsun.
Saç dökülmesi bende aşırı şekilde değilki bu kimyasal içerikli şampuanlardan bıkmamla ilgili konu buraya kadar geldi ihtiyacı olanlar için eminim önemlidir. teşekkürler :)

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Yillardir Head&Shoulders kullaniyorum ve gayet memnunum. Hangi sampuanin iyi olup olmadigina denedikten sonra karar verebilirsin. Bana iyi gelen sampuan sana iyi gelmeyebilir veya tam tersi..

El Padrino

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
70
Saçkıran için bi kürünüz var mı dostlar :d

Karargaht

Müdavim
Reaksiyon puanı
112
Saçkıran için bi kürünüz var mı dostlar :d

Bak bu adamın bilmediği şey yok :D

[video=youtube;Aam2AZrUSH4]http://www.youtube.com/watch?v=Aam2AZrUSH4[/video]

Buda diğer herşeyi bilen adam

[video=youtube;evZlCCqKlU0]http://www.youtube.com/watch?v=evZlCCqKlU0[/video]

gamzeebahar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Saç sağlığınız için öncelikli olarak mutlaka 3 ay da bir kestirin. her duştan sonra fön ile ısı uygulamayın ki saçlarınız arada nefes alsın. beslenmenize olabildiğince dikkat edin.arada maske uygulaması yapın ve duşta çok sıcak su ile temas ettirmeyin. ve şampuan tercihinize özen gösterin. artık herşey de olduğu gibi şampuan seçiminde de organik ve bitkisel olmasına dikkat ediyoruz. ben bu konuda bioblas şampuan markasından gayet memnunum. sizde kendi saç yapınıza uygun olanı gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz. bu uygulamaları yaptıktan sonra 2-3 ay gibi bir sürede sonuç alıyorsubuz. ama devamlılık ve tabi ki disiplin şart :)

---- Mesajlar birleştirildi ----

ben uzun yıllardır bioxcin şampuan kullanıyorum ve sonuçlarından gayet memnunum. bitkisel içerikli olması saç sağlığım açısından olumlu etkiler yaratıyor. sadece içerisinde katkı maddeleri olmadığı için duş sonrası hafif sertlik oluşturabiliyor. onu da argan ya da hindistan cevizi yağlarıyla çözüyorum zaten. saçlarınıza baktığınızda sonuçlarını mutlaka alıyorsunuz arkadaşlar unutmayın :)

Son düzenleme:

umuttergen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Kimyasal içerikli şampuanları sevmemen senin adına çok güzel bence. Saç sağlığı için bitkisel içerikli ürünlere geçmemiz gerekiyor. Özellikle haftada bir kaç kere uygulamak zorunda kaldığımız ürünleri daha dikkatli seçmeliyiz. Bilinçli olduğumuz ve ona göre hareket ettiğimiz zaman sağlık kendiliğinden geliyor zaten. Ben Bioblas şampuan kullanıyorum. Hem bitkisel içerikli hem saç sağlığına iyi geliyor hem de bütçe noktasında beni sarsmıyor.

Son mesajlar