Kalite hakkında

Bu konuyu okuyanlar

qw1tt2

Asistan
Reaksiyon puanı
0
arkadaslar oncelikle merhaba merak ettigim soru sudur:bir firmanin dusuk ozellikli notebook'u cok ustun ozellikli diger bir firmanin notebookuyla ayni fiyat olabiliyor.bu konularda acemi oldugum icin kullanilan malzeme kalitesi disinda ne gibi farklar vardir? bana aciklarmisiniz cok merak etmekteyim ona gore seceyim notebook'umu

tambjk

Müdavim
Reaksiyon puanı
16
Markaları ve modelleri paylaşabilirsin :)

qw1tt2

Asistan
Reaksiyon puanı
0
yok genel olarak dedim sizinde bildiğiniz bir konudur bu diye marka marka ayırmayayım dedim

Merty24

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
ben örnek vereyim i5li macbook ile i7li hp pavillion dv6nın aynı fiyat olması aradaki en büyük fark işletim sisteminde diğer laptoplar arasında ise kurulumda gelen ek programar vs donanım farkları soğutma sistemler gibi farklar var

qw1tt2

Asistan
Reaksiyon puanı
0
anladım peki windows 7 tabanlı notebooklarda nasıl bir ayrım olabilir

qw1tt2

Asistan
Reaksiyon puanı
0
kimse ilgi göstermedi konuya neyse şöyle diyeyim i3 işlemcili sony vaio atıyorum 1500 lira i5 işlemcili dell 1400 lira şimdi bunların ne farkı oluyor aynı şekilde i5 işlemcili lg 1300 lira ben bunu merak etmiştim

ryodo

Doçent
Reaksiyon puanı
2
malzeme kalitesi, teknik servis durumu, soğutma sistemleri gibi şeylerden kaynaklanır

qw1tt2

Asistan
Reaksiyon puanı
0
teşekkürler ryodo cevap için peki alırken işlemcinin yüksekliğinemi bakayım bu dediğiniz kaliteyemi performans için ne tavsiye edersiniz almadan bunları öğrenmek istemiştimde

tambjk

Müdavim
Reaksiyon puanı
16
markalar güvenilirliklerini arkalarına ve biraz daha dayanıklı yada estetik ürünler sunarak fiyatları daha yüksek tutabiliyor :)

2 farklı markanın i5'i aynı performansı gösterir. fakat birisin soğutma sistemi çok başarılı değildir, ısınabilir diğeri ısınmaz mesela. Ama sony'nin i3'u dell'in i5'inden işlemci gücü olarak geride kalacaktır. Pahalı olmasının sebebi herzmn yüksek performan sunmasından değildir.

Sony herzaman pahalı bir marka olmuştur. Asus gibi markalar ise fiyat/performans olarak çok daha iyidir.

ryodo

Doçent
Reaksiyon puanı
2
hem kalite hemde performans bakımından dell güzel notebooklar yapıyor tabi bütçe varsa sony vaio,macbook gibi markalar alınabilir, alcağın zaman gene konu aç bütçeni söyle o zaman yardımcı olurum ben sana :)

qw1tt2

Asistan
Reaksiyon puanı
0
arkadaşım işte i5 işlemcili lg almıştı 3 ayda 7 kere servise gitti bir gün adam gibi kullanamadım dedi. bende seçerken düşük performans olsada sorunsuz kullanayım diye düşünmüştüm ondan bu konuyu açtım tamamdır ryodo öyle yapayım teşekkürler:)

netmaniac

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben de bu konuyu açanı merak ediyorum. soruyu kes.

Son mesajlar