Kali Linux "Resuming from hibernation" Hatası

Bu konuyu okuyanlar

Q_sySZero

Asistan
Reaksiyon puanı
7
dist-upgrade Komutunu çalıştırdıktan sonra yeniden başlattığımda bu hatayı aldım.
Siyah ekranda takılı kalıp en sonra bunu yazıyordu.

Kernel 4.19 a güncellenmişti sanırım. Ayrıca sistemde rEFInd da var.

Ekli dosyalar

• photo5836677731847352485.jpg
    photo5836677731847352485.jpg
    104.5 KB · Görüntüleme: 389

Q_sySZero

Asistan
Reaksiyon puanı
7
o dağıtıma destek vermiyoruz der kaçarız... :)
Zaten dünyayı yok edecektim... Yani bilgisayarımda oyun oynamak(vb. alanlarda) için kurduğum windows a destek verip. Linux öğrenmek ve güvenlik alanlarında kendimi geliştirmek için kurduğum kali linux e destek vermeyerek ülkemizi hekırlardan korumuş olduk.

Son düzenleme:

akin.bicer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba Q_sySZero

Bu karşılaştığınız hatanın sebebi Kali Linux'a yeni bir kernel yükleme talebinde bulunduğunuz için Linux Kernel yüklemesi yaparken sorun yaşamışsınız. "dist-upgrade" komutu mevcut paketleri günceller, sistemde olmayan yeni bağımlılıkları kurar, gerek kalmayanları siler. Bağımlılık problemlerinin çözümü ve sisteminizin en güncel kernel sürümüne yükseltilmesi için kullanılabilir. "apt-get dist-upgrade" komutu ile sistem sürümü yeni bir dağıtıma yükseltilmez. Bunun için;
  1. Terminal'i açın.
  2. sudo apt-get update (Yönetici parolası sorarsa parolanızı girin)
  3. sudo apt upgrade -y (Update'den gelen tüm paketleri yükle ve gelen bildirimlere -y parametresi ile yüklemesine izin ver)
  4. reboot diyerek Kali Linux'u yeniden açın
Size tavsiyem VMware üzerine kurmanız ve böyle devam etmeniz gerekiyor.

Bilgilerinize...
Akın BİÇER

Q_sySZero

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Merhaba Q_sySZero

Bu karşılaştığınız hatanın sebebi Kali Linux'a yeni bir kernel yükleme talebinde bulunduğunuz için Linux Kernel yüklemesi yaparken sorun yaşamışsınız. "dist-upgrade" komutu mevcut paketleri günceller, sistemde olmayan yeni bağımlılıkları kurar, gerek kalmayanları siler. Bağımlılık problemlerinin çözümü ve sisteminizin en güncel kernel sürümüne yükseltilmesi için kullanılabilir. "apt-get dist-upgrade" komutu ile sistem sürümü yeni bir dağıtıma yükseltilmez. Bunun için;
  1. Terminal'i açın.
  2. sudo apt-get update (Yönetici parolası sorarsa parolanızı girin)
  3. sudo apt upgrade -y (Update'den gelen tüm paketleri yükle ve gelen bildirimlere -y parametresi ile yüklemesine izin ver)
  4. reboot diyerek Kali Linux'u yeniden açın
Size tavsiyem VMware üzerine kurmanız ve böyle devam etmeniz gerekiyor.

Bilgilerinize...
Akın BİÇER
Sistem Dual boot şeklinde. Dediğiniz işlemleri zaten yapamıyorum. Terminale nerden giricem?
Verdiğiniz komutların durumu düzelteceğine emin misiniz? Fazla basit geldi de. :)

Q_sySZero

Asistan
Reaksiyon puanı
7
grubta seçenekler var...
Dün bilgisayarda çıkan saçma sapan sorundan ötürü şuan sistemde kali de gözükmüyor. Çok garip bir şekilde klavye dışında takılı bir USB olduğu anda sistem siyah ekran takılı kalıyordu. (anakart simgesi) Arada USB yi kabul ediyordu. Bende sık sık yeniden başlattım. Daha sonrasında CMOS setings (AMERİCA yazısı) belirdi ve sorun çözüldü sanırım. CMOS resetledi kendini ama sonrasında rEFInd ve boot daki kali gitti. Ama USB leri algılamada sorun çıkarmıyor.

Ve dediğiniz terminalde;

Kod:
grub>
C tuşuna basarak açıyorum. Başka bir terminal gözükmüyor.

Şeklinde panel çıkıyor ve sudo komutlarını kabul etmiyor. (Benim hatırladığım kadarı ile.)

detanaoq

Asistan
Reaksiyon puanı
71
boot mnüsünü kontol et o değişmiş... BIOS ayalaına bak...

detanaoq

Asistan
Reaksiyon puanı
71
hdd gözükmüyorsa sorun o...

akin.bicer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba Q_sySZero;

GRUB onarımını denediniz mi ? Boot Repair Disk ile bilgisayarınızdaki GRUB Yöneticisini onarın ve sonucu bize bildirin.

Q_sySZero

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Merhaba Q_sySZero;

GRUB onarımını denediniz mi ? Boot Repair Disk ile bilgisayarınızdaki GRUB Yöneticisini onarın ve sonucu bize bildirin.
Adam be :D yapmam mı birazdan deniyecem (O sistemle kötü bir geçmişim var çalıştıramamıştım. Bakalım bu sefer olacak mı :) )

akin.bicer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Adam be :D yapmam mı birazdan deniyecem (O sistemle kötü bir geçmişim var çalıştıramamıştım. Bakalım bu sefer olacak mı :) )

Ne kadar kötü bir sistem peki ? Sana önceki sistemimin özelliklerini söylüyorum;
  1. İntel Pentium III 3.06Ghz İşlemci,
  2. 1 GB RAM
  3. 160 GB HDD
  4. 512 MB Ekran Kartı
  5. Üzerinde Çalışan Yazılımlar; Visual Studio 2019, Office 2016, Adobe Fireworks, Android Studio
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu kaynağı incelersen san yardımcı olur.

Q_sySZero

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Merhaba Q_sySZero;

Linux ortamında nasıl İso yazdırıcam. balenaEtcher kullanıyordum ama o da bilgisayardaki usb yi algılamıyor. Sizin bildiğiniz var mıdır? WoeUSB yi kuramıyorum.

Ne kadar kötü bir sistem peki ? Sana önceki sistemimin özelliklerini söylüyorum;
  1. İntel Pentium III 3.06Ghz İşlemci,
  2. 1 GB RAM
  3. 160 GB HDD
  4. 512 MB Ekran Kartı
  5. Üzerinde Çalışan Yazılımlar; Visual Studio 2019, Office 2016, Adobe Fireworks, Android Studio

Bu kaynağı incelersen san yardımcı olur.

Yo donanımsal olarak değil :D İstikrarsızlık sorunları yaşadım. Siz havalandırma yerine bacalı sistem kullanıyorsunuz :D

Şekildeki hatayı alıyorum ve benim asıl bilgisayarım yani windowslu sistemimde 2 gün önceki elektirik kesintisinden dolayı "Otomatik Onarım" da takılı kalıp çalışmıyordu. Yani Komple sorunluyum.

photo5843967158932058501.jpg
photo5843967158932058502.jpg

bi deneme daha yapıyorum. (cancelled dan dolayı) ([2] onarım sırasında çıkan uyarılarda sda4 ile ilgili uyarılar veriyordu)

Olmadı...

windows kapanmıyor hazırda beklete geçtiğinden gözükmüyordur...
Rica etsem baka bilirmisiniz çok vaktimi aldı açılmıyor sistem.

Son düzenleme:

Q_sySZero

Asistan
Reaksiyon puanı
7
kali için...
Kod:
root@kali:~# sudo mount /dev/sda7 /mnt
root@kali:~# sudo mount --bind /dev /mnt/dev
root@kali:~# sudo chroot /mnt
root@kali:/# grub-install /dev/sda
grub-install: hata: /usr/lib/grub/i386-pc/modinfo.sh doesn't exist. Please specify --target or --directory.
root@kali:/#

Bu şekilde hata alıyorum.

Şekildeki hatayı alıyorum ve benim asıl bilgisayarım yani windowslu sistemimde 2 gün önceki elektirik kesintisinden dolayı "Otomatik Onarım" da takılı kalıp çalışmıyordu. Yani Komple sorunluyum.
Bu sebepten... gibi

detanaoq

Asistan
Reaksiyon puanı
71
bana disktede bad sector var gibi geliyor...