Kali linux Grub

Bu konuyu okuyanlar

spy60

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Merhaba arkadaşlar bilgisayarıma CD den kali linux kurmak istedim bunu kurarken windows ta silindi. Kali linux kurulum aşamasında GRUB hatası verdi tamam deyip onu geçtim işletim sistemi kurulmadı. Bu sorunu nasıl halledebilirim.

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
Simdi olayı iyice irdeleyelim, Kali açılıyor mu? Açılırsa su çıktıyı alabilir miyim?

fdisk -l

Hopeツ︎

Go for the EYES BOO. Go for the EYES! ?
Reaksiyon puanı
2,271
Merhaba daha detaylı anlatmanız gerek, zira GRUB hatasının içeriği önemli... Çıktıları da alırsak kolay ilerleriz.

spy60

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Merhaba daha detaylı anlatmanız gerek, zira GRUB hatasının içeriği önemli... Çıktıları da alırsak kolay ilerleriz.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Simdi olayı iyice irdeleyelim, Kali açılıyor mu? Açılırsa su çıktıyı alabilir miyim?

fdisk -l
'Grub-pc' paketinin /target/ üzerine kurulumu başarısız oldu. Kurulu sisteminiz Grub önyüklüyeci olmadan açılmayacaktır. Böyle bi hata veriyor...

fdisk -l
'Grub-pc' paketinin /target/ üzerine kurulumu başarısız oldu.
Grub-pc' paketinin /target/ üzerine kurulumu başarısız oldu. Kurulu sisteminiz Grub önyüklüyeci olmadan açılmayacaktır. Böyle bi hata veriyor

Son düzenleme:

Hopeツ︎

Go for the EYES BOO. Go for the EYES! ?
Reaksiyon puanı
2,271
Grub-pc' paketinin /target/ üzerine kurulumu başarısız oldu. Kurulu sisteminiz Grub önyüklüyeci olmadan açılmayacaktır. Böyle bi hata veriyor
.iso dosyasının diske doğru yazdırıldığından emin miyiz? eğer öyleyse, BIOS üzerinde boot ayarınızı ''Legacy'' yapın bir diğer ayar olan ''Secure Boot'' kapalı olsun. Bu şekilde kurulumu tekrar deneyin...