Kalem Çevirme (Pen Spinning)

Kalem çevirmeyi ilgi çekici buluyor musunuz?

• Evet

Kullanılan: 7 53.8%
  • Hayır

Kullanılan: 3 23.1%
  • Keşke yapabilsem :/

Kullanılan: 3 23.1%

• Kullanılan toplam oy
    13

Bu konuyu okuyanlar

Mustafa Deliktaş

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,239
Türkiyede profesyonel anlamda yapan çok az insan olduğunu düşünüyorum. 2016'dan beri en sevdiğim hobim kalem çevirmek diyebilirim ve 30a yakın hareket ve 4-5 farklı kombo biliyorum. Fakat youtube üzerinde arama yaptığım zaman düzgün bir şekilde içerik üreten türk yok denecek kadar az. Sizce detaylı bir şekilde türkçe kalem çevirme videoları hazırlayıp eğitim serisi şeklinde yayınlamalı mıyım?
Ya da şöyle sorayım (gören herkes oylarsa sevinirim) aranızda kalem çevirmeyi estetik bulan veya bu konuya meraklı olanlarınız var mı ?

CtrlEnter

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
885
Önce bir kalem sponsoru bulursan iyi olur. Sürekli düşüp kırılacaklar çünkü. Ve bütün izleyicilerin de düşürecek, kıracak bozacak, yeniden kalem alacaklar, satışlar artacak.

Mustafa Deliktaş

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,239
Önce bir kalem sponsoru bulursan iyi olur. Sürekli düşüp kırılacaklar çünkü. Ve bütün izleyicilerin de düşürecek, kıracak bozacak, yeniden kalem alacaklar, satışlar artacak.
Bunu kendi çapımda düşündüm. Ben yıllardır çevirme kalemleri (spinning pen) denilen kalemleri kullanıyorum. Çevirmek için özel tasarlanmış ve ayrıca kolay kolay kırılmıyor. Zaten standart kalemler ile çevirme sınırlı bir yere kadar olur ancak. Ve maalesef çevirme kalemleri türkiyede satılmıyor. Aliexpress üzerinden aldım hep. Bakınız örnek birkaç kalem bırakıyorum buraya.

CtrlEnter

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
885
Bunların uçlarına fosfor yapıştırıp karanlıkta çevireceksin..
Aslında ben eskiden çevirmeye çalışırken kalemden çok içindeki uçlar parçalanırdı.
Işıklı olanları da varmış zaten. :)