Kalça bölgemdeki kilolardan nasıl kurtulurum ?

Bu konuyu okuyanlar

IDAHO

Doçent
Reaksiyon puanı
192
Merhabalar arkadaşlar Ben Mert 18 yaşındayım üniversiteye hazırlanıyorum.. 79 Kiloyum 1.77 boyundayım kilom biraz fazla gözükebilir fakat vucudumda sırıtan yerim kalçam gerçekten büyük :=).. Ben yaklaşık 1,5 haftadır diyet yapıyorum ve kilo vermeye başladım fakat ben özellikle kalçadan kilo vermek istiyorum... Evde internetteki egzersizleri yapıyorum 2-3 gündür fakat bu bana yardımcı olurmu ? veya daha hızlı vermek için birşey yapmam gereklimi ? Lütfen bu konuda bilgiliyseniz benimle paylaşın... Şimdiden teşekkürler

Not: Üniversiteye hazırlandığım için spor salonuna vaktim kalmıyor... Ayriyetten günde yarım saat yürüyorum.. Boşver kilo vermeyi demeyin bu kilolar benim özgüvenimi baltalıyor :)

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Bol bol evde egzersiz yapın, özellikle bel ve kalça tarafı çalışsın, kilo almamaya mutlaka önem verip çok su için. Netten kalça bölgesi egzersizi ile ilgili videoları takip edin.

IDAHO

Doçent
Reaksiyon puanı
192
Bol bol evde egzersiz yapın, özellikle bel ve kalça tarafı çalışsın, kilo almamaya mutlaka önem verip çok su için. Netten kalça bölgesi egzersizi ile ilgili videoları takip edin.

Teşekkür ederim :)

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
Az otur, çok yürü. Yarım saat yetmez, bunu günde 2 saat'e çıkarabilirsen bir değişim olur. Hızlı değişimler sağlıklı olmaz.

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
Mert erkeğin kalçasında fazla kilo toplanmaz göbeğinde toplanır, kadının kalçasında toplanır.
Yemeğin salçalısı, kadının kalçalısı. :D

IDAHO

Doçent
Reaksiyon puanı
192
Az otur, çok yürü. Yarım saat yetmez, bunu günde 2 saat'e çıkarabilirsen bir değişim olur. Hızlı değişimler sağlıklı olmaz.

Maalesef ders dinlerken çalışırken oturmak zorundayım. Günde 2-3 saat hariç oturuyorum

Mert erkeğin kalçasında fazla kilo toplanmaz göbeğinde toplanır, kadının kalçasında toplanır.
Yemeğin salçalısı, kadının kalçalısı. :D

Bendeki terslikte bu zaten.. Kilo verme sebeplerimden biride bu :)

nayino

Asistan
Reaksiyon puanı
46
konu başlığını okuyunca bende konuyu açan bayan sandım :D

nayino

Asistan
Reaksiyon puanı
46
Bu sorun erkeklerdede çok fazla aslında fakat konuşulmuyor
olabilir.arka bölgede olduğu için kimse dönüp kendi kalçasına değilde başkalarınınkine baktığından bunu farkedemiyor.bende de göbek var başta bende sevmıyordum sonra alıştım.sende kendi haline bırak..sağlığın için tehdit etmedıkten sonra kafaya fazla takma

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
Erkeklerde de bir kaç kez bu sorunu görmüştüm. Bir olay Askerlik görevi esnasındaydı ve Askerlerin çok kötü şakaları olmuştu. Sabah koşusuna daha önceleri mazeret göstererek katılmayan arkadaşımız bir daha sabah koşularını kaçırmadı ve 6 ay süre içerisinde o görüntüyü büyük ölçüde düzeltebildi.

IDAHO

Doçent
Reaksiyon puanı
192
olabilir.arka bölgede olduğu için kimse dönüp kendi kalçasına değilde başkalarınınkine baktığından bunu farkedemiyor.bende de göbek var başta bende sevmıyordum sonra alıştım.sende kendi haline bırak..sağlığın için tehdit etmedıkten sonra kafaya fazla takma

Vücudum orantısız görünüyor.. Şimdiye kadar birşey söylenmedi bana fakat ben rahatsız oluyorum...

Erkeklerde de bir kaç kez bu sorunu görmüştüm. Bir olay Askerlik görevi esnasındaydı ve Askerlerin çok kötü şakaları olmuştu. Sabah koşusuna daha önceleri mazeret göstererek katılmayan arkadaşımız bir daha sabah koşularını kaçırmadı ve 6 ay süre içerisinde o görüntüyü büyük ölçüde düzeltebildi.

6 ay çok fazla benim 1 ayda halletmem gerek.. Sabah koşularına başlamayı düşünüyorum galiba bunun baya faydası oluyo:) başlığı açtığımdan beri değişim oldu fakat hala istediğim hızda değil

Son düzenleme:

Son mesajlar