Kadınlar çalışmalı mı?

Kadınlar çalışmalı mı?

• Evet

Kullanılan: 68 60.7%
  • Hayır

Kullanılan: 44 39.3%

• Kullanılan toplam oy
    112

Bu konuyu okuyanlar

uma350

Müdavim
Reaksiyon puanı
70
Ben karşıyım bayanların çalışmalarına sonra kaprisleri çekilmiyo.. :D

titanyum

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
he ben akşama kadar çalışacam karı evde yatacak bak şuna hele anasının evinde öyle rahatlık yok :D

uma350

Müdavim
Reaksiyon puanı
70
çalışırsa yorgunluktan sabaha kadar yatacak bir de öyle düşün.. :p

aXXo

Doçent
Reaksiyon puanı
39
çok merak ediyorum kadınlar çalışmamalı iş yerlerinde tacize uğrarlar yok harama girerler yok günah diyenler acaba hayatlarında hiç bir kadına hele de çalışan bir kadına göz ucuyla dahi olsa arzulayarak bakmadılar mı? yani kadınların çalışmamasını bu sebeple uygun görmeyenlerden de böyle bir davranış beklerim. gerçi taciz edenler de erkekler ama :)

Noktasına virgülüne kadar katılıyorum...

euphoriazoca

Asistan
Reaksiyon puanı
3
sekreterim olarak çalısabilir aslında, hem fantezi falan yaparız arada :mrgreen::dil:

TBM

Müdavim
Reaksiyon puanı
358
çalışsın nolcak

exantric

Doçent
Reaksiyon puanı
9
Çalışmalı maddi durumun iyiyse erkek bakabiliyorsa eve çalışmasın eğer çalışırsada yönetici olmasın kadın yöneticler çekilmiyor :D:D

soner23

Müdavim
Reaksiyon puanı
62
Getirisini götürüsünü iyice hesaplayıp ona göre karar verilmeli uygun iş ve iş ortamı var ise çalışabilir.

turgutreisfb

Müdavim
Reaksiyon puanı
37
bence çalışmasının yada çalışmamasının bir mahsuru yok tabiki ortada çoçuk yoksa

nicktenban

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Kadının çalışmadığı evde oturduğu evde çalıştığı zamanlara bakın bir de bu zamanlara hiç kimse inkar etmesin. bu zamanlardan daha mutlu bir evlilik sürerlerdi çocuklarıda edepliydi boşanma oranı yok denecek kadar azdı ve yine biliyorsunuz ki bu devirde yani kadınların bolca iş hayatına atıldığı bu devirde boşanma sorun mutsuzluk iş yerinde cinsel taciz ayrıca iki eşinde çalışmasına rağmen geçimsizlik.. Bunları inkar edecek olan var mı ? Kaıdınlar çalışır diyen çalışacak diyen hangi mantıla bunu söylüyor ?
Erkeğin işi çalışmak kadının işide çalışmak böylemi yani ? Peki ev işlerini kim yapacak çocukları kim bakacak ? Kolejlermi bakıcılar mı ? Ha yanlış anlamayın asla çalışamaz demiyorum. Çalışması gerektiği yerler var bunuda inkar etmiyorum. Demek istediğim kadınların erkek ortamında karışık bir şekilde çalışması. Bunun neresi doğru ve medeniyet çağdaşlık kabul edilebilir. Kadın gider okul öncesinde çalışır hemşirelik ebelik yapar. Geri kalan teknisyenilk yok bilmem ne işlerinde erkeklerin yer tuttuğu bölümlerde gelip çalışmaları bana göre mantıksız. Geçimini sağlamak için çalış ama yok ben özgür olmak istiyorum yok bu cahilliktir dersen senin mantığın yok olmuş derim başkada bir şey demem.

Yada şöyle olsun hani eşlerden biri fedakarlık yapacak ya, ANNE gitsin çalıssın BABA evde çocuklara baksın yemek pişirsin temizlik yapsın. Siz insanların fıtratını yaratılış şeklini ters hale getiremessiniz. İşte ay yok ben çalışcam çalışmasam olmaz bu özgürlüktür deyipte bu kafayla yol alırsanız hep sorunlar çıkacaktır. Alın kanıt işte görün kadınlar iş hayatına atılıyor evlilik sorunlu. Eve bakan yok. Çocuklar serkeş serseri.

desperado64

Müdavim
Reaksiyon puanı
104
çalışsınlar :) yoksa dırdırları çekilmez :mrgreen:

vegaturk

Müdavim
Reaksiyon puanı
117
Ben bu konuyu nasıl kaçırmışım :D
Ağır sanayii vs türü işlerde çalışmasına kesinlikle karşıyım kadınların çalışabileceği sektörler oldukça fazla...

Eğer erkek evini geçindiremiyorsa ve kadın çalışmak istiyorsa bu durumda yapabilecek birşey yok ancak çocuklu ailelerde ise bu durum tartışılır.

Veya alttaki karikatürdeki gibi inat edebilirsiniz :D

image0113vz1.jpg

webrettin

Müdavim
Reaksiyon puanı
49
Kadın çalışmayıp eşi eve geldiğinde can sıkıntısından eşine evi dar edecekse uygun bir işte 10 - 12 saat boyunca çalışmalı :), ama eve gelen eşinin dinlenmeye hakkı olduğuna inanıp biraz da olsa rahat ettiriyorsa o kadın bence çalışmamalı, ekonomik durum elveriyorsa kadın evde rahat ettiriyorsa kadında isterse kadında rahat ettirilmeli.

halvet

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bence çalışmalı.. Ancak sebebi kadınların ekonomik özgürlüğü, tek maaşla geçinilirmi ? durumları vs vs değil.. Eğer bir kadın çalışmayıp akşama kadar kocasını bekler ise bu koca için çok vahim sonuçlar doğurabilir.. Malum 20 bin kelime kotası bir şekilde dolmalı. En azından işyerinde yarısını tüketir değil mi.. :)

Lonesomecowboy

Doçent
Reaksiyon puanı
198
Benim bir tanıdığım var.karı koca ikiside askeriyede doktor.Kadın ve koca aynı askeri şubede çalışıyorlar ve kadının rütbesi erkekten üstün.yanlış hatılamıyorsam kadın binbaşı,erkek yüzbaşı.Bu çoğu erke tarafından kabul edilemez bir durum olsa da aslında
erkekte eğer kişilik bozukluğu varsa problem çıkar.Çünkü erkek kadınla sıfatı yüzünden evlenmez veya kadın erkekle.İstisnaları olsa da olması gereken budur.
O yüzden kadın çalışmalıdır,mecliste erkek milletvekilleriyle kadın milletvekilleri arasındaki uçurum kaldırılmalıdır,ceo olmalıdır,bakan olmalıdır,başbakan,cumhurbaşkanı olmalıdır.kadın erkek eşitliğinde arap emirliklerinden geri olduğumuzun arkasında yatan zihniyet,başlığı açan arkadaşımızın taşıdığı zihniyettir.Ve bu düşünce yapısında olan kişiler çoğunlukta oldukça da kadınlar 2. sınıf vatandaş muamelesi görmeye mahkumdur çünkü ülkemizde ataerkil bir toplum! olduğumuzdan dolayı kadına hiç şans verilmemektedir.Veya ataerkillik ve din bahane edilerek kadının önü kapatılmaktadır.

findukfaresi

Müdavim
Reaksiyon puanı
73
Benim bir tanıdığım var.karı koca ikiside askeriyede doktor.Kadın ve koca aynı askeri şubede çalışıyorlar ve kadının rütbesi erkekten üstün.yanlış hatılamıyorsam kadın binbaşı,erkek yüzbaşı.Bu çoğu erke tarafından kabul edilemez bir durum olsa da aslında
erkekte eğer kişilik bozukluğu varsa problem çıkar.Çünkü erkek kadınla sıfatı yüzünden evlenmez veya kadın erkekle.İstisnaları olsa da olması gereken budur.
O yüzden kadın çalışmalıdır,mecliste erkek milletvekilleriyle kadın milletvekilleri arasındaki uçurum kaldırılmalıdır,ceo olmalıdır,bakan olmalıdır,başbakan,cumhurbaşkanı olmalıdır.kadın erkek eşitliğinde arap emirliklerinden geri olduğumuzun arkasında yatan zihniyet,başlığı açan arkadaşımızın taşıdığı zihniyettir.Ve bu düşünce yapısında olan kişiler çoğunlukta oldukça da kadınlar 2. sınıf vatandaş muamelesi görmeye mahkumdur çünkü ülkemizde ataerkil bir toplum! olduğumuzdan dolayı kadına hiç şans verilmemektedir.Veya ataerkillik ve din bahane edilerek kadının önü kapatılmaktadır.

tam benim kafadansın

topalsolucan

Müdavim
Reaksiyon puanı
555

erkekte kişilik bozukluğu yoksa problem çıkar diycektin heralde. ben öyle bi erkek tanımıyorum karısının kendinden fazla para kazanmasını hazmedecek. birde adam asker diyorsun karısının ona emretmeside normal demi? o selami kılıklı komutanda gidip gariban askerlere erkeklik taslıyor sonra.
Cem Yılmaz abimizin dediği gibi "git şu dinazoru vur gel bak mağarada bişey vericem, maksat eve et getirmek olsun, bin yıldır gazı verdiler şimdi eşitiz,"

10 sene sonra erkekler çalışmalımı diye tartışmalar dönmeye başlarsa şaşırmayın.

findukfaresi

Müdavim
Reaksiyon puanı
73
aman hala aynı mevzular... hangi çağda kaldı kadınlar çalışmamalı diyen insanlar yahu. kadınların istihdamı gelişmişlikle koreledir ben diyim

drsakal

Müdavim
Reaksiyon puanı
23
Konu değişti şimdiki konumuz erkek olarak eşinin senden fazla para kazanmasına, kariyer olarak senden üstte olmasına tahammül edebilir misin :D

topalsolucan

Müdavim
Reaksiyon puanı
555
çalımasına birşey dediğimiz yok ama yok bilmem haklar, eşitlik, ikinci sınıf vatandaş diyerek acıtasyon yapmaya gerek yok. Tabiki haklar birbirini tamamlamalı ama eşit değiliz yav zorlamı. erkeğin kadından üstün hakları olduğu gibi kadının da erkekten üstün hakları vardır öylede olmalıdır. Kadın hassastır, hislidir, annelik içgüdüleri vardır erkekse fiziken güçlüdür, muhafazakardır, kollama sahip çıkma iç güdüleri vardır. eğer hak paylaşımında bunlar göz ardı edilirse o toplumda huzursuzluk baş gösterir. avrupa medeni kanununda bile bizde olduğu gibi boşanan çiftlerde tazminat ödeyen taraf erkektir. bu eşitlik yok demekmidir?

Lonesomecowboy

Doçent
Reaksiyon puanı
198
Belirttiğiniz hususlarda ciddi yanlışlar var:
1.avrupa medeni kanunu diye bir kanun adı ben duymadım.Avrupadaki en gelişmiş medeni kanun isviçre medeni kanunudur ve bizim medeni kanunumuz da isviçre medeni kanunundan çevrilerek kabul edilmiş ve daha sonra bir çok değişiklik göstermiştir.Ancak yine temelde birçok konuda benzerdirler.
2.si;Bizde nafaka ödenir.tazminatı ancak menfaatleri zedelenen ve daha az kusurlu olan taraf karşı taraftan ister.Ancak genel olarak nafakaya hükmedilir.Konuyu detaylandırmama gerek yok ancak nafaka sadece erkek tarafından ödenen bir şey değildir.Yoksulluk nafakasında boşanma sonucunda yoksulluğa düşecek olan taraf kusuru daha ağır olmamak koşuluyla diğer taraftan nafaka ister.Siz diğer taraf sözünden sadece erkeklerden mi söz ediliyor zannediyorsunuz?Diğer taraf erkekte olabilir,kadın da.
O kadar kendinizden emin yazmışsınız ki dayanamadım cevap yazdım...
Diğer hususlar sizin düşüncelerinizdir saygı duyarım...

BrknEs

Müdavim
Reaksiyon puanı
166
bence bi süre çalışşın abi coluk cocuk olayına gecınce anne olunca işi bıraksın cocuklara baksın cunku cocukları yetstrn annedır ben bunu bılır bunu soylerm

meba1905

Asistan
Reaksiyon puanı
0
calistigi sektore gore degisir benim fikrim ama illaki calismak isterse de karsi cikmam.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bence kadınn çalışmalı kocasına katkıda bulunmalı .