Kadıköy'de şaşırtan 'Schalke 04' pankartı!

Bu konuyu okuyanlar

Naaa

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
boş insanların yapacağı iş bu. koca fener camiasına mal etmemek lazım. 2-3 tane boş insan.

EropaKING

Müdavim
Reaksiyon puanı
17
hemen yüklenin :D çok şakacı var forumda arkadaş!
biz cska maçlarında basketbol maçlarında yahut karşı takım için tezahüratları yazıyor muyuz yazmıyoruz.
hemen sütten çıkmış ak kaşık olunmuş.
forumun bu espiri düzeyini seviyorum illa spor haberlerinde gülerim. :D

- - - Mesaj Güncellendi - - -

demek istediğim de tam bu :yes:

Kimsenin kimseye yüklendiği yok kardeşim... Hemen alınmaya gerek yok...

Milli duygularıyla hareket eden herkesin ORTAK PAYDASI şu: Bu hareketleri her kim yapıyorsa (fenerlisi CİMBOMlusu beşiktaşlısı hangisi olursa olsun) şeref yoksunudur.. Biz bunu demeye çalışıyoruz..

Çok fanatikse ve rakip takıma olan nefreti, kendi takımına olan sevgiden ağır basıp gözünü nefret bürümüş bir holigana dönüşmüşse insan; e o zaman yapacak birşey yok...Bırakın rusu da tutsun, yunanı da, yahudiyi de...Yapacak birşey yok..

Ayrıca hemen "ay ne şakacı insanlar" var diyerek üste çıkmaya da gerek yok.. şu fenerli kibirini bırakın artık.. Moskova da o pankartı açanlarda en az şunlar kadar şeref yoksunudur..O ruslar değil mi ki, her maçta kıbrıs rumlarındır diye pankart açanlar.. Zenit, CSKA vs daha nice örnekleri var..

michuozawa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
493
Kimsenin kimseye yüklendiği yok kardeşim... Hemen alınmaya gerek yok...

Milli duygularıyla hareket eden herkesin ORTAK PAYDASI şu: Bu hareketleri her kim yapıyorsa (fenerlisi CİMBOMlusu beşiktaşlısı hangisi olursa olsun) şeref yoksunudur.. Biz bunu demeye çalışıyoruz..

Çok fanatikse ve rakip takıma olan nefreti, kendi takımına olan sevgiden ağır basıp gözünü nefret bürümüş bir holigana dönüşmüşse insan; e o zaman yapacak birşey yok...Bırakın rusu da tutsun, yunanı da, yahudiyi de...Yapacak birşey yok..

Ayrıca hemen "ay ne şakacı insanlar" var diyerek üste çıkmaya da gerek yok.. şu fenerli kibirini bırakın artık.. Moskova da o pankartı açanlarda en az şunlar kadar şeref yoksunudur..O ruslar değil mi ki, her maçta kıbrıs rumlarındır diye pankart açanlar.. Zenit, CSKA vs daha nice örnekleri var..

fenerli kibiri de nedir Allah aşkına ? şu lafı diyerek bile ne kadar FENERBAHÇE sevgisi olunduğu ortadadır tarafımca.
kimse kimseyi sevmek zorunda değil.yukarıda belirttiğiniz şeref yoksunluğu da ayrı dava çok ağır kaçıyor.
şahsen hiç bir taraftar da tutup en büyük rakibinin bir büyük kupa alıp kendinden öne geçmesini yıllar vede yıllar boyunca bunu söylerek bu başarı hikayesini dinlemekte istemez.
yaptıkları sonuna kadar yanlış doğru bir tarafı yok LİG maçı değil Avrupa maçı sonuçta.kimse kimseyi de bir takımı sevmiyor diye de VATAN haini şeref yoksunu ilan edilemez.

son olarak ben yazdığınız gibi "ay ne şakacı insanlar" dememişim iyi okuyabiliyor iseniz, "çok şakacı var forumda arkadaş!" yazmışım...
bunla beraber yaşınız büyük olduğundan daha da yazmıyorum.ancak yazım şeklinize de dikkat edin.bende ince bir göndermeyi yapmayı bilirdim de dediğim gibi böyle şeylere gerek yok.

komoon

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
basit şeyleri büyütmekte üstümüze yok...

hakaret, küfür , v.s. olmadığı sürece insanlar özgürdür...

bırakın ne yaparsa yapsın...

kaldı ki konusulan konuda 2 metre kumaş parçası...

bütün türübüne açılan bir pankart olur "konuşulur" anlarım...

TV ye çıkma hevesinde olan 2-3 kişinin açtığı 1-2 metrelik kumaşımı konuşacağız..

....

İnsaların özgür iradesidir. kimi destekler kimi desteklemez kimsede buna karışamaz..

yeterki hakaret düzeyine varmasın...

RocKhan

Doçent
Reaksiyon puanı
15
Ben Fenerbahçeliyim, en son GS-ManU maçını izlemek için tıklım tıklım GS'li dolu olan kahveye gidip bir de üstüne maç izleme parası verip GS desteklemiş adamım, hangi takım olursa olsun yabancı bir takımla maç yapıyorsa Türk takımlarını desteklerim, yabancı takımı destekleyen kendi takımımın taraftarı da olsa yazıklar olsun derim, lütfen böyle küçük grupların yaptığı şeyleri tüm takım taraftarına mâk etmeyin, bu tür haberler görmek bile üzücü.

EropaKING

Müdavim
Reaksiyon puanı
17
fenerli kibiri de nedir Allah aşkına ? şu lafı diyerek bile ne kadar FENERBAHÇE sevgisi olunduğu ortadadır tarafımca.
kimse kimseyi sevmek zorunda değil.yukarıda belirttiğiniz şeref yoksunluğu da ayrı dava çok ağır kaçıyor.
şahsen hiç bir taraftar da tutup en büyük rakibinin bir büyük kupa alıp kendinden öne geçmesini yıllar vede yıllar boyunca bunu söylerek bu başarı hikayesini dinlemekte istemez.
yaptıkları sonuna kadar yanlış doğru bir tarafı yok LİG maçı değil Avrupa maçı sonuçta.kimse kimseyi de bir takımı sevmiyor diye de VATAN haini şeref yoksunu ilan edilemez.

son olarak ben yazdığınız gibi "ay ne şakacı insanlar" dememişim iyi okuyabiliyor iseniz, "çok şakacı var forumda arkadaş!" yazmışım...
bunla beraber yaşınız büyük olduğundan daha da yazmıyorum.ancak yazım şeklinize de dikkat edin.bende ince bir göndermeyi yapmayı bilirdim de dediğim gibi böyle şeylere gerek yok.

Sanırım haklısın... Anlaşılan gene sinirime hakim olamadım..

Ama tüm bu öfkenin kaynağı ne fenerbahçe, ne fenerbahçeliler, ne de şu açılan aciz pankart..
Aslında benim öfkem tamamen yurtdışındaki maçlarda artık görmeye alıştığımız kıbrıs rumlarındır tarzı Türkler aleyhinde açılan türlü türlü pankartlara... Dolayısıyla da kendi içimizde birbirimizi hedef alan pankartlar bu öfkemi daha da katlıyor..

Neyse, sanırım bir takım sözlerim, öfkem dolayısıyla haddini aştı... Yanlış anlaşıldıysam özür dilerim..
Daha önce de belirttiğim üzere hem GALATASARAYımıza hem de Fenerbahçe ye AVRUPA da başarılar..

thekillingroad

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Bence fazla takılmamak lazım. Desteklesin Schalke'yi bana ne? :)
Spora siyaset bulaşmasın diyoruz, sonra Avrupalı'lara karşı birlik olalım ülke itibari falan filan diyoruz. Futbol bu, isteyen istediğini destekler.
Fenerbahçe'ye karşı engel olmaya çalışsam da olamadığım bir antipatim var, ama bunu dert etmiyorum kendime. Beşiktaş gidip Avrupa'da maç yapsa isterim mesela kazanmasını, sevinirim. Ama çok denedim, Fener oynadığında sevinemiyorum, ki Fenerbahçe benim Galatasaray'dan sonra ikinci sevdam olan Manchester'ı yendiğinde sokağa çıkıp eğlenmiştim ben. İşte Ömer'den sonra Aziz'den sonra işler biraz falan filan..
Takılmayın bunlara.

orcnd

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
türk insanı diye genelleyemessin. bazı fenerlilerin yaptığı terbiyesizlik neden türk insanın olsun. lafımıza dikkat edelim
benzer örnekler başka takımların taraftarlarında da oluyor. bunu ilk fenerbahçeliler yapmış gibi davranmak haksızlık olur.

icakir86

Asistan
Reaksiyon puanı
1
benzer örnekler başka takımların taraftarlarında da oluyor. bunu ilk fenerbahçeliler yapmış gibi davranmak haksızlık olur.

Elbette haklısın her taraftar grubunun içinden böyle insanlar çıkacaktır, ben burda türk insanı diye genellenmesine anlam veremedim o kadar.

orcnd

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
Elbette haklısın her taraftar grubunun içinden böyle insanlar çıkacaktır, ben burda türk insanı diye genellenmesine anlam veremedim o kadar.
evet sende haklısın sadece türkler değil her milletten taraftar bu tarz taşkınlıkları yapıyor.

RunoadeS

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Bu sadece bizim ülkemize özgü bir durum değil. Yabancılarda kendi aralarında böyle şeyler yapıyorlar ama bunu yapanlar kendi takımlarına zarar veriyor. Bu tip taraftarları stada alamamak lazım. Bide gururla poz vermişler sanki ellerindeki Türk bayrağı yav :D kavga gürültünün rekabete balta vuranların sebebi bu tipler işte.

Erdem-FB

Müdavim
Reaksiyon puanı
28
Bu tür taraftarlar her takımın tarftar gruplarında var keşke olmasalar benciller.