Kac ayda kas yapılır

Bu konuyu okuyanlar

m4super90

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bu konu başkaları tarafından açılmıştır bi konuda bilgi almak istiyorum bilen arkadaşlardan.

113 kilodan 97 kiloya 2.5 ayda spor yaparak düştüm. göbek ve göğüsler acayip sarktı ve eski halimden beter oldum.

ne yapmalıyım bunları nasıl kasa çevirebilirim ne kadar zamanda olur yani 5 ay içinde düzenli beslenme ve idman ile mümkünmü.

çok sıkıntı sardı görünüm çok kötü olduğu için. L karnitin ve protein tozu kullanıyorum salon hocasının tavsiyesiyle.

friendly

Müdavim
Reaksiyon puanı
671
16 kilo 2,5 ayda güzel vermişsin. Hangi metodu kullandın kilo verirken merak ettim ?

Ben de yaklaşık bir 5-6 kilo vermek istiyorum. Yıllardır yoğun spor yaptığım için metabolizmam alışkın sporla veremiyorum. Aşırı iştahlı birisi de sayılmam ama çok dengeli de beslenmiyorum.

m4super90

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
aşırı kardiyo ekmek un şeker tuz kesip sadece et ve yumurta ile beslendim 3 öğün. L karnitin kullandım hoca 5 yap dediyse 15 yaptım. Başka bişi yapmadım ama dengeli verdim hiç kilo almıyorum yesem bile.

furko64

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bence aşırı protein kullanmamanı tavsiye ederim bi ara bende protein ve multivitamin takviyesi aldım 2 haftada 3 kilo aldım proteini çok aşırı almamanı tavsiye ederim ;)

friendly

Müdavim
Reaksiyon puanı
671
aşırı kardiyo ekmek un şeker tuz kesip sadece et ve yumurta ile beslendim 3 öğün. L karnitin kullandım hoca 5 yap dediyse 15 yaptım. Başka bişi yapmadım ama dengeli verdim hiç kilo almıyorum yesem bile.

Yaptığın sporu günlük olarak bana detaylı yazar mısın ?

Şekeri kesebilirim ama benim hayatımda tuz olmazsa hiç bir şey olmasın diyenlerdenim. :) Çok tuz kullanıyorum malesef.

m4super90

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yaptığın sporu günlük olarak bana detaylı yazar mısın ?

Şekeri kesebilirim ama benim hayatımda tuz olmazsa hiç bir şey olmasın diyenlerdenim. :) Çok tuz kullanıyorum malesef.

çok tuz yağı ve suyu depolamanı sağlar vücuttan atmaz hatta tansiyonu yükseltir kan akışını azaltır vücut ölen hücleri yenilemez kolestrolü artırır karaçiğerin yağlanır gücün azalır. Tuz kadar zararlı birşey yok.

friendly

Müdavim
Reaksiyon puanı
671
çok tuz yağı ve suyu depolamanı sağlar vücuttan atmaz hatta tansiyonu yükseltir kan akışını azaltır vücut ölen hücleri yenilemez kolestrolü artırır karaçiğerin yağlanır gücün azalır. Tuz kadar zararlı birşey yok.

:) Hocam yararları da var ama. Ben zararı kabul ediyorum tek bu zaafım zaten. Sen günlük yaptığın sporu bi yazıversen merak ettim...

m4super90

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
30 dakka kosu bandı 15 dakka eliptik bisiklet

gögüs aleti
yatarak yana acılıs dambılla
enseye cekis
mideye cekis
omuz aleti
ayakta yana acılıs dambılla
ön kol
arka kol
alet bacak kaldırma
alet bacak itleme
alet ön bacak
alet yan bacak
mekik
ters mekik
yanlara egilme

karacaerc

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
p90X programı ile adı üstünde 90 günde fit görünüme erişebilirsin

friendly

Müdavim
Reaksiyon puanı
671
30 dakka kosu bandı 15 dakka eliptik bisiklet

gögüs aleti
yatarak yana acılıs dambılla
enseye cekis
mideye cekis
omuz aleti
ayakta yana acılıs dambılla
ön kol
arka kol
alet bacak kaldırma
alet bacak itleme
alet ön bacak
alet yan bacak
mekik
ters mekik
yanlara egilme

Yaptığın spor çok fazla değil. Anlıyorum ki sen doğru beslenme yöntemiyle kilo vermişsin. Fakat gene 16 kilo iyi vermişsin helal olsun.

m4super90

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yaptığın spor çok fazla değil. Anlıyorum ki sen doğru beslenme yöntemiyle kilo vermişsin. Fakat gene 16 kilo iyi vermişsin helal olsun.

bu sarkıkları nası hallederim acayip çatlak var bir bilginiz varmı bu konuda ? bide vücut fit ama gibek bira göbegi gibi eller ınce kollar kaslı bacaklar kaslı göbek benden önde gidiyor.

friendly

Müdavim
Reaksiyon puanı
671
bu sarkıkları nası hallederim acayip çatlak var bir bilginiz varmı bu konuda ? bide vücut fit ama gibek bira göbegi gibi eller ınce kollar kaslı bacaklar kaslı göbek benden önde gidiyor.

Ben boks sporu ile ilgileniyorum uzun süredir. Kas yapmakla ilgili profesyonel bilgiye sahip değilim lakin güzel bir vücut geliştirme mekanına gidersen uzman hocalar eşliğinde kas yapabilirsin. Fakat spor ve rejiminin dengeli gitmiş olsaydı sarkmalar olmazdı diye düşünüyorum. Birde eğer gençsen çabuk toparlarsın. vücut mutlaka uyum sağlayacaktır.

Mai Nai

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Arkadaşım boyun kaç?
Fazla kilolarını vermeden ne protein tozu Allahaşkına.
Tamam l karnitin yağ yakımı açısından gerekli ama toz sadece hacim için gerekli.

Senin karın ve göğüs çalışman lazım. Ben de salonda, koşu+kardiyo+az ağırlık çok tekrar omuz göğüs, kol vb ve bacak çalışıyorum.
Şimdi 10 kilo fazlam kaldı ama 1 haftadır spor yapamıyorum. Koşuda yardırırken bacağımı fazla zorladım :D
Günde 3-4 yumurta akı, lor peyniri, dana ve tavuk eti protein açısından sana yeterli gelir.

Benim kuzende senin kilolarından 80e düştü. Ama onda sarkma olmadı. Çok dikkat etti.
Tabiri caizse göğüste ve karında hayvan gibi çalıştı. [MENTION=140418]Enisor[/MENTION]

m4super90

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşım boyun kaç?
Fazla kilolarını vermeden ne protein tozu Allahaşkına.
Tamam l karnitin yağ yakımı açısından gerekli ama toz sadece hacim için gerekli.

Senin karın ve göğüs çalışman lazım. Ben de salonda, koşu+kardiyo+az ağırlık çok tekrar omuz göğüs, kol vb ve bacak çalışıyorum.
Şimdi 10 kilo fazlam kaldı ama 1 haftadır spor yapamıyorum. Koşuda yardırırken bacağımı fazla zorladım :D
Günde 3-4 yumurta akı, lor peyniri, dana ve tavuk eti protein açısından sana yeterli gelir.

Benim kuzende senin kilolarından 80e düştü. Ama onda sarkma olmadı. Çok dikkat etti.
Tabiri caizse göğüste ve karında hayvan gibi çalıştı. @Enisor

1.84 boy 97 kiloyum şuanda. Protein almazsam idmanın yarısında gücüm kalmıyor kafam sallanıyor tansiyon düşüyor.

Mai Nai

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
157
1.84 boy 97 kiloyum şuanda. Protein almazsam idmanın yarısında gücüm kalmıyor kafam sallanıyor tansiyon düşüyor.

Protein değil karbonhidrattan kaynaklıdır o.
Salonda çalışmadan yarım saat, 15 dakika önce muz, badem, fındık gibi enerji verici şeyler yiyebilirsin.

Ayrıca pirinç pilavı ve makarna zaten yemiyorsundur da enerji için fazla yememek şartıyla sebzeli bulgur pilavına yönebilirsin.
Çünkü içlerinde en faydalısı bulgur.

Spordan kaç saat önce yemek yiyorsun?

RedQueen

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Salonda çalışmadan yarım saat, 15 dakika önce muz, badem, fındık gibi enerji verici şeyler yiyebilirsin.

Ayrıca pirinç pilavı ve makarna zaten yemiyorsundur da enerji için fazla yememek şartıyla sebzeli bulgur pilavına yönebilirsin.

Benimde boyum 1.80 kilom 89 :) Body yapıyorum iyice şiştim. Kilo aldım. Kardiyo ilk 15 dakika yapıyorum. Sonrası Omuz , kol ( arka kol ) , karın diğer günler bacak ağırlıklı. Haftada iki gün omuz ve ön arka kol çalışıyorum. 3 gün ise karın. Kardiyo 15 dakika ile hergün yapıyorum. Kilo falan veremiyorum. Beslenmem et ağırlıklı. Yumurta çok yiyorum. Hele kefiri çok içiyorum.

Kolumda şişme çok yok ama 34 cm den 37 ye çıktım.

Kilo vermek için ne yapmalıyım ?

Karargaht

Müdavim
Reaksiyon puanı
112
Ben kilo almak için gidiyorum siz verme. Et'me bulma dünyası :D kaslar için sabah yumurta ve öğlen ve akşam et öneriyor tüm sporcular.

m4super90

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

30 dakika önce. o zaman şimdi bana ne öneriyosun ogle yemegınden sonra gidiyorum ne yiyeyim ? bana ogle yemeginin tam listesini ve aksam yemeginin tam listesini yazarmısın. bilgin fazla galiba yardımcı olursan çok memnun olurum.

Karargaht

Müdavim
Reaksiyon puanı
112
Aynı durumdayız :) Kolay gibi görünse de bizim durumumuz daha zor. Boy kilo kaç acaba?

Usta Boy: 1.83 kilo 63 orantısız. 10 kilo alsam ideal orana ulaşıyıorum ama hedefim 75 falan. Herbalife kullanmaya başladım düzenli kilo almak için. Futbolcuların kullandığı. Aynı zamanda da spora başladım, malum yağ yok, her yer kemik :D kilo ile beraber kas yapmak hedefim. Allah utandırmasın hepimizi.

Mai Nai

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
157
-Boy ve kilo endeksinize göre olmanız gereken kiloyu hesaplayın.
-Olmanız gereken kiloya 3-5 kilo kas kütlesi ekleyin.

Yapılan bir yanlış ise kiloyu yağ olarak almaktan geçiyor...
Kilo aldığınızda kas olarak almanız gerekir. Yağ olarak değil.

Koşu bandında yada az ağırlık çok tekrarda kalp ritmini üst seviye tutmak daha fazla yağ yakımına neden olur.
Yeni okudum bir araştırma var. İlginç bilgiler mevcut.
http://www.gq.com.tr/2346/fitness-devrimi

Spordan 1.5 - 2 saat önce yemek yemelisiniz. Profesyonel destek alırsanız günlük almanız gereken protein ve kalori miktarını rahatça hesaplayabilirsiniz.
Bu konuyla ilgili birşeyler söyleyip kafanızı daha fazla karıştırmak istemiyorum.

Spordan 1.5 - 2 saat önce, kilo da vermeye çalışsanız karbonhidrat alarak ve almayarak bünyenizi test edin.
Eğer bayılacak gibi oluyorsanız karbonhidratı artırın. Bu artırmaya göre spor temponuzu da günde 2 saati geçmemek şartıyla artırın.
Bulgur pilavı en masum karbonhidratlardandır.

Protein olarak yeşil mercimek, kuru fasülye, nohut ve diğer kurubaklagiller geliyor aklıma.
Vücut için faydalı ne varsa O'na hamdolsun ki Yüce Yaradan insanın önüne sunmuş..

Tam tahıllı ve lifli gıdalara yönelin.
Küçük bir net araştırmasıyla gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz.

Her şeyin fazlasının zarar olduğunu da unutmayalım.
Suyu bile günde 3-4 litreden fazla tüketmek zarar.
Günde 2 - 2 buçuk litre su sadece spor yapan için değil herkes için şart.
Açlığa bir aydan biraz daha fazla süre dayanabiliyorken susuzluğa 1 hafta dayanamaz bünye.

Fazla uzun süren antrenmanlarda kaslarda birikine laktik asit yorgunluk hissi verir.
Bu işlerle uğraşan hemen hemen herkes günde 2 saatin yeterli geleceği kanaatinde.
Laktik asit ile ilgili bu bilgiler de işinize yarayacaktır.
http://cyclingtr.com/blogs/bisiklet...aktik-asit-nedir-ne-ile-nas-l-sava-yoruz.aspx
http://cyclingtr.com/blogs/bisiklet...onras-kandaki-laktik-asidin-eliminasyonu.aspx

Vücudun ihtiyacı bazı amino asitler var. Onları takviye olarak alabilirsiniz.

Ağırlık çalışırken kanın tek bir bölgede toplanması adına sadece tek bölgeyi çalıştırın.
Kol ile omuzu aynı anda çalışmayın.

İstanbulda ve diğer şehirlerde bazı kıytırık salon sahipleri, gel sana iğne çakalım, kas yapalım..
Steroid olm bu bişey olmaz.. dediklerini biliyorum.
Sakın ola kendinize bu kötülüğü yapmayın.
Steroid adamı ölüme götürür.
Öyle bir salondaysanız eyvallah deyin çıkın gidin.

Spor yapıyorum diyen adamın, sigara ,alkol, abur cubur, fast food, aşırı yağlı gıdalar, asitli içecekler gibi şeylerden uzak durması gerekir.
Spor yapıyorsanız bir amacı olmalı.. Bunlar amaç dışına sapmanıza neden olan şeylerdir.

Ama hepsinden önemlisi spor için tam kan tahlili yaptırın.
Vücüdunuz da neyi ne olduğunu bilmeden spora başlamak, kilo vermek yada almak yanlışlar yapmanıza neden olabilir.
Kan şekeriniz ve diğer ayrıntılar gerçekten çok önemli.
İnsülin denen bir gerçekte var. Aman dikkatli olun..

Benim yukarıda yazdıklarım, kendimde ve çevremde gözlemlediklerim sonucunda elde ettiğim verilerdir.
Benim tavsiyem profesyonel yardım alın. İşi bilen spor salonu hocaları güzel yönlendirmeler yapıyor.

Önce sağlığınız gelir arkadaşlar, spor sonra.
Sağlıcakla kalın.. Vücudunuzu benim gibi çok zorlamayın.
Oyy hanimiş benim cici dizim ve belim :mrgreen:

Aklıma gelen her konuya değindiğimden uzun ve karışık olmuş.
Günde ufak dilimler halinde okursanız sorun oluşturmaz :D

YEMEKTEYİZHASAN

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Usta Boy: 1.83 kilo 63 orantısız. 10 kilo alsam ideal orana ulaşıyıorum ama hedefim 75 falan. Herbalife kullanmaya başladım düzenli kilo almak için. Futbolcuların kullandığı. Aynı zamanda da spora başladım, malum yağ yok, her yer kemik :D kilo ile beraber kas yapmak hedefim. Allah utandırmasın hepimizi.

Benim durum daha vahim :) 1.78 kilo 52. Aynen 75 olsam çok iyi olcak. Sporun yada Herbalife'ın yararını gördün mü? Bende alıp spora başlamayı düşünüyorum ama.

Aynen Allah utandırmasın.

Karargaht

Müdavim
Reaksiyon puanı
112
Benim durum daha vahim :) 1.78 kilo 52. Aynen 75 olsam çok iyi olcak. Sporun yada Herbalife'ın yararını gördün mü? Bende alıp spora başlamayı düşünüyorum ama.

Aynen Allah utandırmasın.

Yeni başladım spora da herbalife'da 3 gün oldu. 1 ay içinde yararını görmem gerekiyormuş herbalife'ın. İçinde tamamen vitamin, protein var. Yani her sabah yumurta, akşam et yemek de çok önemli değil herba kullanınca. Yararsa burda yazarım zaten ama 1 ay uzun bi süre. Sende bi yerden başla.

YEMEKTEYİZHASAN

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Yeni başladım spora da herbalife'da 3 gün oldu. 1 ay içinde yararını görmem gerekiyormuş herbalife'ın. İçinde tamamen vitamin, protein var. Yani her sabah yumurta, akşam et yemek de çok önemli değil herba kullanınca. Yararsa burda yazarım zaten ama 1 ay uzun bi süre. Sende bi yerden başla.

Aynen bi yerden baslamam gerekiyor da lys ye hazırlanıyorum malum ders ders ders. pek zamanım yok.

Sıkıldım da artık küçüklüğümden beri kemik torbası lafından :D kuzenimde bi ara kullanmıştı yemek öncesi yemek sonrası falan diye.

Tamamdir takip edicem burayı sonucları yazarsın :)

Karargaht

Müdavim
Reaksiyon puanı
112
Kafaya hiç takma. Takınca olmuyor çünkü. Zaten daha çok gençsin. Akışına bırak :)

Enisor

Doçent
Reaksiyon puanı
0
herşey yavaş yavaş beyler bulk,definasyon v.s herşey,düzeniniz oturdu mu ve paranız da varsa çok güzel yol alırsınız özel sorusu olana yardımcı olabilirm 30 kilo verdim ve güzel bir vücut elde ettim yarışmalara bile gidebilirim biraz kassam