Kac ayda kas yapılır

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

m4super90

Üyecik
bu konu başkaları tarafından açılmıştır bi konuda bilgi almak istiyorum bilen arkadaşlardan.

113 kilodan 97 kiloya 2.5 ayda spor yaparak düştüm. göbek ve göğüsler acayip sarktı ve eski halimden beter oldum.

ne yapmalıyım bunları nasıl kasa çevirebilirim ne kadar zamanda olur yani 5 ay içinde düzenli beslenme ve idman ile mümkünmü.

çok sıkıntı sardı görünüm çok kötü olduğu için. L karnitin ve protein tozu kullanıyorum salon hocasının tavsiyesiyle.

friendly

Rektör
16 kilo 2,5 ayda güzel vermişsin. Hangi metodu kullandın kilo verirken merak ettim ?

Ben de yaklaşık bir 5-6 kilo vermek istiyorum. Yıllardır yoğun spor yaptığım için metabolizmam alışkın sporla veremiyorum. Aşırı iştahlı birisi de sayılmam ama çok dengeli de beslenmiyorum.

m4super90

Üyecik
aşırı kardiyo ekmek un şeker tuz kesip sadece et ve yumurta ile beslendim 3 öğün. L karnitin kullandım hoca 5 yap dediyse 15 yaptım. Başka bişi yapmadım ama dengeli verdim hiç kilo almıyorum yesem bile.

furko64

Asistan
Bence aşırı protein kullanmamanı tavsiye ederim bi ara bende protein ve multivitamin takviyesi aldım 2 haftada 3 kilo aldım proteini çok aşırı almamanı tavsiye ederim ;)

friendly

Rektör
aşırı kardiyo ekmek un şeker tuz kesip sadece et ve yumurta ile beslendim 3 öğün. L karnitin kullandım hoca 5 yap dediyse 15 yaptım. Başka bişi yapmadım ama dengeli verdim hiç kilo almıyorum yesem bile.
Yaptığın sporu günlük olarak bana detaylı yazar mısın ?

Şekeri kesebilirim ama benim hayatımda tuz olmazsa hiç bir şey olmasın diyenlerdenim. :) Çok tuz kullanıyorum malesef.

m4super90

Üyecik
Yaptığın sporu günlük olarak bana detaylı yazar mısın ?

Şekeri kesebilirim ama benim hayatımda tuz olmazsa hiç bir şey olmasın diyenlerdenim. :) Çok tuz kullanıyorum malesef.

çok tuz yağı ve suyu depolamanı sağlar vücuttan atmaz hatta tansiyonu yükseltir kan akışını azaltır vücut ölen hücleri yenilemez kolestrolü artırır karaçiğerin yağlanır gücün azalır. Tuz kadar zararlı birşey yok.

friendly

Rektör
çok tuz yağı ve suyu depolamanı sağlar vücuttan atmaz hatta tansiyonu yükseltir kan akışını azaltır vücut ölen hücleri yenilemez kolestrolü artırır karaçiğerin yağlanır gücün azalır. Tuz kadar zararlı birşey yok.
:) Hocam yararları da var ama. Ben zararı kabul ediyorum tek bu zaafım zaten. Sen günlük yaptığın sporu bi yazıversen merak ettim...

m4super90

Üyecik
30 dakka kosu bandı 15 dakka eliptik bisiklet

gögüs aleti
yatarak yana acılıs dambılla
enseye cekis
mideye cekis
omuz aleti
ayakta yana acılıs dambılla
ön kol
arka kol
alet bacak kaldırma
alet bacak itleme
alet ön bacak
alet yan bacak
mekik
ters mekik
yanlara egilme

karacaerc

Profesör
p90X programı ile adı üstünde 90 günde fit görünüme erişebilirsin

friendly

Rektör
30 dakka kosu bandı 15 dakka eliptik bisiklet

gögüs aleti
yatarak yana acılıs dambılla
enseye cekis
mideye cekis
omuz aleti
ayakta yana acılıs dambılla
ön kol
arka kol
alet bacak kaldırma
alet bacak itleme
alet ön bacak
alet yan bacak
mekik
ters mekik
yanlara egilme
Yaptığın spor çok fazla değil. Anlıyorum ki sen doğru beslenme yöntemiyle kilo vermişsin. Fakat gene 16 kilo iyi vermişsin helal olsun.

m4super90

Üyecik
Yaptığın spor çok fazla değil. Anlıyorum ki sen doğru beslenme yöntemiyle kilo vermişsin. Fakat gene 16 kilo iyi vermişsin helal olsun.
bu sarkıkları nası hallederim acayip çatlak var bir bilginiz varmı bu konuda ? bide vücut fit ama gibek bira göbegi gibi eller ınce kollar kaslı bacaklar kaslı göbek benden önde gidiyor.

friendly

Rektör
bu sarkıkları nası hallederim acayip çatlak var bir bilginiz varmı bu konuda ? bide vücut fit ama gibek bira göbegi gibi eller ınce kollar kaslı bacaklar kaslı göbek benden önde gidiyor.
Ben boks sporu ile ilgileniyorum uzun süredir. Kas yapmakla ilgili profesyonel bilgiye sahip değilim lakin güzel bir vücut geliştirme mekanına gidersen uzman hocalar eşliğinde kas yapabilirsin. Fakat spor ve rejiminin dengeli gitmiş olsaydı sarkmalar olmazdı diye düşünüyorum. Birde eğer gençsen çabuk toparlarsın. vücut mutlaka uyum sağlayacaktır.

Mai Nai

Merhaba Dünyalı!
Onursal Üye
Arkadaşım boyun kaç?
Fazla kilolarını vermeden ne protein tozu Allahaşkına.
Tamam l karnitin yağ yakımı açısından gerekli ama toz sadece hacim için gerekli.

Senin karın ve göğüs çalışman lazım. Ben de salonda, koşu+kardiyo+az ağırlık çok tekrar omuz göğüs, kol vb ve bacak çalışıyorum.
Şimdi 10 kilo fazlam kaldı ama 1 haftadır spor yapamıyorum. Koşuda yardırırken bacağımı fazla zorladım :D
Günde 3-4 yumurta akı, lor peyniri, dana ve tavuk eti protein açısından sana yeterli gelir.

Benim kuzende senin kilolarından 80e düştü. Ama onda sarkma olmadı. Çok dikkat etti.
Tabiri caizse göğüste ve karında hayvan gibi çalıştı. Enisor

m4super90

Üyecik
Arkadaşım boyun kaç?
Fazla kilolarını vermeden ne protein tozu Allahaşkına.
Tamam l karnitin yağ yakımı açısından gerekli ama toz sadece hacim için gerekli.

Senin karın ve göğüs çalışman lazım. Ben de salonda, koşu+kardiyo+az ağırlık çok tekrar omuz göğüs, kol vb ve bacak çalışıyorum.
Şimdi 10 kilo fazlam kaldı ama 1 haftadır spor yapamıyorum. Koşuda yardırırken bacağımı fazla zorladım :D
Günde 3-4 yumurta akı, lor peyniri, dana ve tavuk eti protein açısından sana yeterli gelir.

Benim kuzende senin kilolarından 80e düştü. Ama onda sarkma olmadı. Çok dikkat etti.
Tabiri caizse göğüste ve karında hayvan gibi çalıştı. @Enisor
1.84 boy 97 kiloyum şuanda. Protein almazsam idmanın yarısında gücüm kalmıyor kafam sallanıyor tansiyon düşüyor.

Mai Nai

Merhaba Dünyalı!
Onursal Üye
1.84 boy 97 kiloyum şuanda. Protein almazsam idmanın yarısında gücüm kalmıyor kafam sallanıyor tansiyon düşüyor.
Protein değil karbonhidrattan kaynaklıdır o.
Salonda çalışmadan yarım saat, 15 dakika önce muz, badem, fındık gibi enerji verici şeyler yiyebilirsin.

Ayrıca pirinç pilavı ve makarna zaten yemiyorsundur da enerji için fazla yememek şartıyla sebzeli bulgur pilavına yönebilirsin.
Çünkü içlerinde en faydalısı bulgur.

Spordan kaç saat önce yemek yiyorsun?

RedQueen

Asistan
Salonda çalışmadan yarım saat, 15 dakika önce muz, badem, fındık gibi enerji verici şeyler yiyebilirsin.

Ayrıca pirinç pilavı ve makarna zaten yemiyorsundur da enerji için fazla yememek şartıyla sebzeli bulgur pilavına yönebilirsin.

Benimde boyum 1.80 kilom 89 :) Body yapıyorum iyice şiştim. Kilo aldım. Kardiyo ilk 15 dakika yapıyorum. Sonrası Omuz , kol ( arka kol ) , karın diğer günler bacak ağırlıklı. Haftada iki gün omuz ve ön arka kol çalışıyorum. 3 gün ise karın. Kardiyo 15 dakika ile hergün yapıyorum. Kilo falan veremiyorum. Beslenmem et ağırlıklı. Yumurta çok yiyorum. Hele kefiri çok içiyorum.

Kolumda şişme çok yok ama 34 cm den 37 ye çıktım.

Kilo vermek için ne yapmalıyım ?

Karargaht

Dekan
Ben kilo almak için gidiyorum siz verme. Et'me bulma dünyası :D kaslar için sabah yumurta ve öğlen ve akşam et öneriyor tüm sporcular.

m4super90

Üyecik

30 dakika önce. o zaman şimdi bana ne öneriyosun ogle yemegınden sonra gidiyorum ne yiyeyim ? bana ogle yemeginin tam listesini ve aksam yemeginin tam listesini yazarmısın. bilgin fazla galiba yardımcı olursan çok memnun olurum.

stat counter