Kablosuz Kulaklık Önerisi

Bu konuyu okuyanlar

Burak Eren

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bütçeyi fazla zorlamayacak , mikrofunu ve ses kalitesi iyi olan kablosuz kulaklık arıyorum. Kulakiçi veya kulaküstü farketmez.Yardımcı olursanız sevinirim.

E-CORP

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
bütçe ne civarda o önemli spektrum çok geniş

hayatsever

Asistan
Reaksiyon puanı
63
Jbl t450bt aldım çok memnunum dışarı ses vermiyor yalıtım çok iyi şarjı uzun süre gidiyor. Ben sporda yoğun kullanıyorum koşu bandında 13.km hızda koşmama rağmen düşmüyor :)

Exonn

Asistan
Reaksiyon puanı
48
Beats solo2 wireless
Ya da beats X

E-CORP

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
En son geçen hafta berlinde media markt girdim .Fiyatlar kur farkından uçmuş durumda zaten ama türkiyeden daha çok çeşit var.

JBL kulak içi şuan en iyi fiyat.Kulak üstü alıcaksan kaliteli almanda fayda var o da 1500 TL bandında.

Reaksiyon puanı
5,172
Bluetooth kulaklık ile kablolu kulaklığın tek farkı birinde kablo diğerinde bluetooth çipset bulundurması değil.

1.olarak telefon yada müzik kaynağında bulunan dijital analog çevirici bulunuyor. Ve bu araç ses kalitesinde %40 etkili. Eğer ki kablolu kulaklık alırsanız telefonun dac donanımını kullanıyorsunuz ama eğer ki ben bluetooth alacağım diyorsan bu aparatı kulaklığın içine gömüyorlar. Ve buna para veriyorsun.

2.olarak birçok ses kaynağında amfi bulunuyor. Bu amfi birçok giriş seviyesi bluetooth kulaklıkta bulunmuyor. Ve yine kablolu kulaklıklar (varsa) telefonun amfisini kullanıyor. Ama bluetooth kulakların %90 ında amfi bulunmuyor.

3.bluetooth kulaklıklarda aktarım teknolojisi olarak apt-x (360kbps denebilir) veya apt-x hd (flac) sertifikaları için para veriyorsunuz ki pek çok bluetooth kulaklık 360kbps bile aktaramıyor.

4) buletooth kulaklıkta bataryaya para veriyorsunuz.

5)bluetooth kulaklıkta BT chipset ine para veriyorsunuz.

Ve bu kadar şeyi almak için minimum 1000tl niz yoksa paranızı çöpe atıyorsunuz...