Kablosuz ağ bağdaştırıcısını yükleyince mavi ekran veriyor

Bu konuyu okuyanlar

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Merhaba arkadaşlar, uzun zamandır bu sorunu yaşıyorum daha detaylı anlatayım. Qualcomm Atheros AR5B97 Wireless Network Adapter isimli ağ bağdaştırıcısı driverimi yükleme esnasında mavi ekran veriyor yeniden başlatıyor ve pc açılınca hoşgeldiniz yazar yazmaz tekrar mavi ekran tekrar yeniden başlıyor sonra tekrar mavi ekran. Güvenli modda aygıt yöneticisinden Qualcomm Atheros driverini sildim sonra tekrar girdim mavi ekran vermedi ama sonuçta yüklemedim. Büyük bir olasılıkla bir çakışma söz konusu fakat DriverPack Solutionun ve diğer aklınıza bile gelemeyecek driver programlarının son sürümleriyle yüklettirdim ama yinede olmadı. Formatta sorunumu çözmedi yine aynı çakışma var bu sorun nasıl çözülecek bilmiyorum ama yardımcı olursanız çok sevinirim teşekkürler :blush:

wbw9.png

IThelp

Müdavim
Reaksiyon puanı
19
Qualcomm Atheros olduğuna emin misin.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Qualcomm Atheros ise hangi versiyonu o cok önemli aida64 extreme edition indir kur bize driver bilgilerini detaylı olarak verirsen yardımcı oluruz ve hangi işletim sitemini yüklediğini ve kaç bit olduğunu da yazarsan yardımcı olmaya calışırız.

peki bilgisayar modelin ne yukardaki resimde görünen şuan yüklü olanmı.

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Qualcomm Atheros olduğuna emin misin.

Qualcomm Atheros ise hangi versiyonu o cok önemli aida64 extreme edition indir kur bize driver bilgilerini detaylı olarak verirsen yardımcı oluruz ve hangi işletim sitemini yüklediğini ve kaç bit olduğunu da yazarsan yardımcı olmaya calışırız.

peki bilgisayar modelin ne yukardaki resimde görünen şuan yüklü olanmı.

Windows 7 32 bit Acer Aspire 5742G görünen yüklü olan sanırım

IThelp

Müdavim
Reaksiyon puanı
19
şunu bir denermisin varsa bilgisayarında şunları yapın

1. Wirelles driver kaldırın var olanı

2.Antivirüs programı kaldır

3.Ekran kartı sürücüsünü ve yazılımı kaldırın varsa yeni sürümü indirin yükleyin yeni sürümü yoksa varsa beta sürümü kurun yoksa bir alt sürümünü kurun.

4.Microsoft Safety Scanner indirin Burdan İndirin sonra bilgisayarınızı Taratın.

5.Komut istemi (cmd)'ni yönetici olarak çalıştırıp "sfc /scannow" yazarak Windows onarımını başlatın Tarama sonucunda hata bulursa bir ekran görüntüsü alın bir yere kaydetin.

6. sisteminizi yeniden başlatın bilgisayarınıza mutlaka uyumlu wirelles sürücüsünü kurun sürücü numarası doğru olması lazım yani yazılım versiyonu cok atheros driver var ama hepsi bir birine uyumlu değil.

Burda acer sitesinde orjinal driver yükleyin ayrıca Broadcom dur atheros değildir bu modelin.

İndir

Hemde bu bilgisayara windows 7 64 bit niye kurmadın ben yerinde olsam 64 bit kurarım.

Windows 7 32 bit Acer Aspire 5742G görünen yüklü olan sanırım

Şurayı anlamadım şuan yüklü bir driver var zaten muhtemelen wirelles calışıyor peki neden başkasını yüklüyorsunda mavi hata veriyor.

şu DriverPack Solution fazla güvenmeyin orda burda başka sitelerde driver yüklemeyin üreticinin sitesindeki en son driver versiyonu hangi ise en sağlıklısı o dur en doğrusu üretici firmanın sitesindeki indirme örnek:acer sitesinde senin bilgisayar modeline uyumlu olanı isterse driver 2010 yılın olsun en sağlılı en doğrusu odur.

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
şunu bir denermisin varsa bilgisayarında şunları yapın

1. Wirelles driver kaldırın var olanı

2.Antivirüs programı kaldır

3.Ekran kartı sürücüsünü ve yazılımı kaldırın varsa yeni sürümü indirin yükleyin yeni sürümü yoksa varsa beta sürümü kurun yoksa bir alt sürümünü kurun.

4.Microsoft Safety Scanner indirin Burdan İndirin sonra bilgisayarınızı Taratın.

5.Komut istemi (cmd)'ni yönetici olarak çalıştırıp "sfc /scannow" yazarak Windows onarımını başlatın Tarama sonucunda hata bulursa bir ekran görüntüsü alın bir yere kaydetin.

6. sisteminizi yeniden başlatın bilgisayarınıza mutlaka uyumlu wirelles sürücüsünü kurun sürücü numarası doğru olması lazım yani yazılım versiyonu cok atheros driver var ama hepsi bir birine uyumlu değil.

Burda acer sitesinde orjinal driver yükleyin ayrıca Broadcom dur atheros değildir bu modelin.

İndir

Hemde bu bilgisayara windows 7 64 bit niye kurmadın ben yerinde olsam 64 bit kurarım.

Şurayı anlamadım şuan yüklü bir driver var zaten muhtemelen wirelles calışıyor peki neden başkasını yüklüyorsunda mavi hata veriyor.

şu DriverPack Solution fazla güvenmeyin orda burda başka sitelerde driver yüklemeyin üreticinin sitesindeki en son driver versiyonu hangi ise en sağlıklısı o dur en doğrusu üretici firmanın sitesindeki indirme örnek:acer sitesinde senin bilgisayar modeline uyumlu olanı isterse driver 2010 yılın olsun en sağlılı en doğrusu odur.

Teşekkür ederim neden 64 bit yükleyeyim ki zaten 3 gb ram var :)

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Neden yükleyemesinki 3 gb ram ile bir sorun cıkmaz gayte takır takır calışır.

intel i3 380M Nvidia geforce 1GB GT520M ekran kartı var valla oyunlarda daha çok performans alacaksam 64 bit kurayım :)