Kablolu İnterneti Telefona Paylaştırma (Resimli Anlatım)

Bu konuyu okuyanlar

LeoNScooT

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bilgisayarda çıkıyor üçgen ama internet paylaşımını açtım.Bir ara yaptım ama telefon sitelere girmiyor sadece google başka bişey açmıyo.Model 3GS

webrettin

Müdavim
Reaksiyon puanı
49
Birde wireless değilde bluetooth ile ağ paylaşımı var mı programsız bende ki generic driver başka yüklersem bluesoil gibi tüm ayarlar değişiyor, var mı bluetooh ile birkaç kez denedim olmadı.

Mr.Dante

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
Wi-fi çipine sahip bir laptop sahibisiniz. Sisteminizde Win-7 yüklü. Bir de akıllı telefon aldınız. Akıllı telefonunuzun bütün nimetlerinden faydalanmak istiyorsunuz. Ama o da ne? Kablosuz modeminiz yok. Peder de "yeter olum, bir o eksik kalsın, her istediğini aldık işte daha ne..." diyor. Üzülmek yok, çözüm var:

1- Sağ alt köşedeki simgelerden ağınızla olan simgeye tıklayıp, açılan pencereden "Ağ ve Paylaşım Merkezi'ni Aç"a tıklıyorsunuz.
48J

2- Açılan pencereden "Yeni Bağlantı veya Ağ Kurun"a tıklıyorsunuz. (Tıkla tıkla çekinme)
48K

3- "Bağlantı veya Ağ Kur" penceresi açıldı. Şimdi altlarda "Kablosuz geçici (bilgisayarlar arası) ağ kur" u seçip alttaki ileri butonuna tıkırdatın bakalım ne olacak.
48L

4- Hah şimdi karşınıza alttaki pencere çıkıyor. İster okuyun ister ileriye basıp geçin.
48M

5- Açılan pencerede kutular var, onları dolduruyoruz. Geçici ağımıza bir isim veriyoruz. Türkçe karakter kullanmayın. "Güvenlik Türü" seçeneğini "WEP" olarak seçiyoruz. Diğer seçeneği işaretlediğimde benim telefon bağlantı kuramadı. Belki tesadüfi bir problemdir ama siz yine de "WEP" yapın. "Güvenlik Anahtarı" bölümüne de bir şifre yazın. İster basit ister zor bir şifre yazın, fakat başkalarının da bu ağa bağlanabileceğini aklınızdan çıkarmayın. Buradaki işimiz bitti. İleri deyip devam ediyoruz.
48N

6- Geldik civcivin cik dediği bölüme. Ağ kullanıma hazır fakat yapmanız gereken son bir işlem kaldı. Ağı internet bağlantısı paylaşımına açmak. Alttaki şovalye kalkanı sembolünün yanındaki" İnternet Bağlantısı Paylaşımını Aç" a tıklıyoruz. Daha sonra açılan pencereyi kapatıp, telefonumuzdan kablosuz ayarlarına girerek ağı bulup bağlanıyoruz.
48O

İşlem tamamdır. Yalnız adı üstünde "Geçici Ağ Bağlantısı" Onun için bilgisayarınızı her açıp kapadığınızda yeniden ağ kurmanız gerekiyor.

Anlatım tamamen bana aittir. Bu sıcakta, can sıkıntısından, belki bir faydam olur diye ve yapacak daha iyi bir işim olmadığı için uğraştım. Yani teşekkür falan etmeseniz de olur. Emeğe saygı falan martavalları okumuyacağım. İşinize yarasın, bir de üşenmezseniz "Allah Razı Olsun" deyin içinizden yeterli :)

usta ilk önce anlatımın için çok saol.
şimdi benim aynen wifili win 7 li bi notebookum var iş yerinde avea jet kullanıyorum acaba bu anlattığın yöntem avea jet içinde olurmu yani bende pc min netini telefonumda kullanmak istiyorum acil yardım ya

bozat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Çok güzel ve faydalı bir paylaşım yapmışsın, ellerine sağlık.

themagnificent

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bunu öğrendiğim iyi oldu çok işime yarayacak.Teşekkürler.

beyzabetül

Müdavim
Reaksiyon puanı
356
benım masa üstü bilıgısayarımda wifi yok.bu şekılde nasıl kullanabılırım

beyzabetül

Müdavim
Reaksiyon puanı
356
Wi-fi adaptor edinmelisiniz.
kardeşımın laptobunda denedım.kablosuz ağ bağlantısı oluşturdum.telefonumda wifi yı açtım.seceneklerden tara dedım.hıçbır tepkı vermedı.veri trafığıne ızın verdım.hep güncellemeler,faceebok mesajları geldı. tukcel hattımdan 6.5 tl boşa gıttı ya:(

Kurşun Kalem

Müdavim
Reaksiyon puanı
58
kardeşımın laptobunda denedım.kablosuz ağ bağlantısı oluşturdum.telefonumda wifi yı açtım.seceneklerden tara dedım.hıçbır tepkı vermedı.veri trafığıne ızın verdım.hep güncellemeler,faceebok mesajları geldı. tukcel hattımdan 6.5 tl boşa gıttı ya:(

Veri trafigi telefonun 3g veya edge baglantisini acar. Kontorunun gitmesi normal. Anlatimda veri trafigini acin diye bir ibare yok. Neden actiginizi anlamadim. Eger telefon baglantiyi gormuyorsa bir seyleri yanlis yapiyorsunuzdur. Dikkatlice tekrar deneyin ama veri trafigini acmayin.

beyzabetül

Müdavim
Reaksiyon puanı
356
Veri trafigi telefonun 3g veya edge baglantisini acar. Kontorunun gitmesi normal. Anlatimda veri trafigini acin diye bir ibare yok. Neden actiginizi anlamadim. Eger telefon baglantiyi gormuyorsa bir seyleri yanlis yapiyorsunuzdur. Dikkatlice tekrar deneyin ama veri trafigini acmayin.
burada anlatılan connectifly programını kurdum.çalıştı sorun olmadı.
bu uygulamayı neden yapamadımı anlamadım?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Ben bu işlemi yaptim her şey normal fakat paylaştiğim neti galaxy s3 görmüyor sebebi ne olabilir yardimci olabilecek varsa sevinirim

S

SDN Okuru

SDN Okuru
peki bunu masaüstünde nasıl yaparız geçici ağ oluştur diye bir kısım yok napacaz

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar evdeki laptopta turkcell wınn var, connectfy kurulu ve galaksy s3 ile sorunsuz bağlanabiliyorum...iş yerindeki laptopta ise kablolu internet var ve connectfy ile bu ağıda dağıtabiliyorum herkes bağlanıyor ama benim telefon bu ağı bulmuyor...sorun nerde çözemedim?? telefonda sorun olsa evde bağlanamam, iş yerindeki laptopta sorun olsa diğer arkadaşlarım bağlanamaz??? bi fikri olan var mıdır acep???

Naaa

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Helal olsun dostum bendede bu problem vardi eline sağlik :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
s3 sorunu bendede var bi çözüm bulabilirmisiniz telefon agı bulmuyor ama iphone ile bulabiliyorum ağı ve bağlanabiliyorum telefon ayarlarından sanırım ama bulamadım :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bnde kablosuz geçici (bilgisayarlar arası ağ) kur yok ama diğerleri var

dj-61

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bende zamanında cok uğraştım sonra connectify'ı keşfettim onunla başlaştım, ara ra bu konuya giriyorum , ya aslında ben şunu cözmeye calışıyorum, android cıhazım ile pc arasında wifi bağlantı yapamıyorum, yani bazı uygulamalırn dosya paylaşımı icin istedikleri wifi bağlantı, bir yerde esksik yapıyorum, ama şu varki pc , cıhazı wifi acık olduğun normal bir modem gibi görmüyor, nedeni ise aktif bir internet bağlantısı olmadığı, yoksa cihaz aktif bir internet bağlantı sunduğunda bunu görüyor, bir modem gibi, ama connectify'ı ile bu bağlantı mümkün oluyordu, en basit acıklam şöyle izah edeyim, andorid için wifi file tranfer yani wifi üzerinden dosya paylaşımı, bunun icin pc de acık bir port tabi bunun icin modem gereği var, cünkü aynı ıp üzerinden bağlantı yapıyor olması gerek bunu connectify'ı ile yapmıştım cünkü, burada söz konusu android yazılım. pcde acık bir Ie penceresi üzerinden işlem yapıyor. bende bir ara merak ettim , cıhazım bu bağlantıyı internet olmadan nasıl yapar.. işte bunun cözümünü bulamadım zaten bu sorunu cözsem diğerleride cözülmüş olacak,,

ben önceden connectify'ı kullandığımda pcde kaplolu internet vardı ama telefonda yoktu şimdi ise tam tersi telefonda var pcde yok, bu nednele şimdi telefonumdaki interneti pc ye paylaşıyorum ama buradaki yöntem ile yapmak istediğim şeyi yapamıyorum.. biryerlerde önemli bir bilgi ve birşeyler eksik sanırım..

Damageplan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Benim telefon samsung s3 internet ağını gormuyo sorunu nasıl cozebilirim bilen var mı

ozk991

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba. Ben dediğiniz gibi yapıyorum ama en sonunda aşağıdaki ekran çıkıyo ve ağ kurulmasına rağmen internet paylaşımı açılmıyor. Bu sorunun çözümü hakkında bir bilginiz var mı?
NOT: Bu aşamaya kadar hiç bir sorun yok.

Ekli dosyayı görüntüle 9059

S

SDN Okuru

SDN Okuru
:crying::crying::crying:
la kankalar benim ağ ortak ağ ortak olunca olmuyomu yala bi yrdı edseniz

S

SDN Okuru

SDN Okuru
wep anahtarı oluşturulamıyor, modem yok genel ağ üzerinden bağlantı kuruyoruz telefona nasıl bağlanacağız