Kablolu İnterneti Telefona Paylaştırma (Resimli Anlatım)

Konusu 'Nasıl Yapılır?' forumundadır ve Kurşun Kalem tarafından 13 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

1. __kadıköyRAP__

__kadıköyRAP__ Guru

Beğenileri:
    546
    Ödül Puanları:
    113
    Sorun hangisinde çözeyim hangisindeyse onu atıcam :D

2. -Beneficence-

-Beneficence- Dekan

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    38
    S3'e kıyamazsın o daha senin göz bebeğin :D:D

3. mennes

mennes Asistan

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bu ag kurma olayı internetin olmadığı yerlerde lan üzerinden arkadaş-akrabayla multi oyun kapismak için çok iyi köyde az red alert2 midtown madness yapmamış değiliz bu yolla

4. barbunyaza

barbunyaza Asistan

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    10 numara paylşım olmuş

5. fbtore

fbtore Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bi zamanlar çok aramıştım sağolasın

6. DeepLune

DeepLune Asistan

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    klavyene sağlık hocam

7. erdoganguler

erdoganguler Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ağı kaydet dediğin zaman ağ kaydoluyor ama her zaman internet bağlantısı paylaşılmayabiliyor. yaklaşık 2 yıldır bu yollsa evdeki diğer laptobu da internete bağlıyorum. ordan biliyorum. başka bir yolda kablolu bağlantı ile kablosuz bağlantıyı seçim bağlantıları köprülemek. ( bağdaştırıcı ayarlarını değiştirden girip yapabilirsiniz) sonra kablolu bağlantının özelliklerine girip internet paylaşımını açabilirsiniz.

8. sansr

sansr Doçent

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar bu olayı Xp de nasıl yapıldığını anlatabilir misiniz.?

9. IThelp

IThelp Profesör

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0

Önce ana bilgisayara 802.11b kablosuz kartını takmanız ve bilgisayardan bilgisayara (geçici) kablosuz bağlantısı olarak yapılandırmanız gerekir. Bilgisayarınıza bir 802.11b bağdaştırıcısı takmanızdan sonra, Windows XP kartı otomatik olarak algılar, sürücüleri yükler ve bildirim alanında bir simge görüntüler. Bilgisayar kapsama alanında başka kablosuz ağlar bulunan bir ortamdaysa, Windows kullanılabilen ağların listesini otomatik olarak görüntüleyecektir. Ancak, kapsama alanında hiç kablosuz ağ yoksa, kablosuz bağlantı simgesinde kırmızı bir "X" görüntülenebilir ve Kablosuz Ağları Görüntüle penceresi otomatik olarak açılmayabilir. Bu pencereyi açmak için kablosuz ağın simgesini tıklatın.
    Kullanılabilir ağlar listesinde kullanılabilen ağlar görüntülendiyse şimdilik bunlardan birini seçmeyin. Bilgisayarınız daha önce bir tercih edilen erişim noktasına bağlanmışsa, tüm tercih edilen erişim noktalarını kaldırın. Bu, yalnızca yapılandırmaya çalıştığınız geçici ağa bağlantı kurulduğundan emin olmayı sağlar.
    Pencerenin en üstündeki Gelişmiş sekmesini tıklatın. Sadece bilgisayardan bilgisayara ağlar'ı seçin ve Tercih edilmeyen ağlara otomatik olarak bağlan kutusu seçiliyse seçimi temizleyin. Tercih edilen ağları kaldırmaya ek olarak bu ayar geçici ağa bağlandığınızdan emin olmayı sağlar.
    Kablosuz Ağlar sekmesini yeniden tıklatın. Tercih Edilen Ağlar altında, Ekle'yi tıklatın.Kablosuz Ağ Özellikleri iletişim kutusunda bir Ağ adı (SSID) belirtin. İstediğiniz herhangi bir adı kullanın, ancak tüm bilgisayarları bunu kullanarak yapılandırdığınızdan emin olun. Ağ adının bilgisayardan bilgisayara ağ olarak ayarlanmış olduğuna ve yalnızca geçici ağlara bağlantı kurulacağı belirtildiği için bunun değiştirilemediğine dikkat edin.
    Ağ adını (SSID) yapılandırdıktan sonra, Kablosuz Ağ Özellikleri iletişim kutusunda yeni geçici ağ bilgisayardan bilgisayara bir ağ olduğunu belirtmek için bir PC kartı simgesiyle görüntülenir.

[​IMG]İstemci bilgisayarı yapılandırma

İkinci bilgisayara bir 802.11b Silver PC Kartı taktıktan sonra, Kablosuz Ağlar sekmesinde kapsama alanı içindeki kablosuz erişim noktaları ve geçici kablosuz ağlar görüntülenir.
    Yeni geçici ağ listelenmiş olmalıdır. Ağ adını vurgulayın ve sonra Yapılandır'ı tıklatın. Şu anda WEB yapılandırılmayacağından Tamam'ı tıklatın.

[​IMG]Bağlantıyı paylaşma

Internet bağlantısını paylaşmak için şu adımları izleyin:

• Başlat'ı tıklatın, Denetim Masası'nı tıklatın, Klasik görünüme geç'i tıklatın ve sonra Ağ Bağlantıları'nı tıklatın.
    • Paylaşılacak ağı tıklatın ve sonra Ağ Görevleri altında, Bu bağlantının ayarlarını değiştir'i tıklatın.
    • Gelişmiş sekmesini tıklatın ve Diğer ağ kullanıcıları, bu bilgisayarın Internet bağlantısı yoluyla bağlansın onay kutusunu seçin.
    • Üçüncü taraf ürünü bir güvenlik duvarı kullanmıyorsanız ve henüz Internet Bağlantısı Güvenlik Duvarı'nı ayarlamadıysanız bu özelliği etkinleştirmek içinInternet Bağlantısı Güvenlik Duvarı (ICF) onay kutusunu seçin.
    • Diğer kullanıcıların bu bağlantıyı denetlemesine veya etkinleştirmesine izin vermek için bu ayarı etkinleştirin.

ICF yapılandırmasını tamamladıktan sonra, ana bilgisayardaki Ağ Bağlantısıpenceresinde özgün kablolu Ethernet bağlantısı görüntülenir ve durumu Paylaşılıyor veEtkin olarak görünür. İstemci bilgisayardaki Ağ Bağlantısı penceresinde, ana bilgisayardaki bağlantı Internet Ağ Geçidi olarak görüntülenir.
    İstemci bilgisayarlar şimdi ana bilgisayardaki DHCP hizmetinden 192.168.0.* adres aralığında özel sınıf, yönlendirilemeyen bir IP adresi almalıdır ve tam Internet bağlantısına sahip olmalıdır.

[​IMG]WEP'yi yapılandırma

Başarıyla bağlantı kurulduysa, Ağ Bağlantıları'na dönün ve geçici ağın güvenliğini sağlamak için WEP ayarlarını yapılandırın.
    Ana bilgisayarda Kablosuz Ağ Özellikleri iletişim kutusunu açın ve Veri şifrelemesi (WEP etkin) onay kutusunu seçin. Anahtar biçimi ve anahtar uzunluğu için kablosuz kart yöneticinizin sağladığı belgelere bakın.
    Donanımınız ve sürücüleriniz tarafından desteklenen mümkün olan en yüksek şifreleme düzeyini (anahtar uzunluğu) kullanın. Bir ASCII ağ anahtarı kullanıyorsanız kolayca tahmin edilemeyen rastgele karakterler ve harfler seçtiğinizden emin olun. Son adım aynı anahtarı ve şifreleme ayarlarını kullanmak ve istemci bilgisayarları yapılandırmaktır.

XP İÇİN
    1-

2-

7-

8-

10. sansr

sansr Doçent

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    IThelp [​IMG] çok teşekkür ederim

11. fredyy

fredyy Asistan

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    öğrendiğim çok iyi oldu, teşekkürler.

12. OnurSorhan

OnurSorhan Doçent

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    çok yararlı bir içerik daha öğrenmiş oldum tşkler

13. byali01

byali01 Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    allah razı olsun eline sağlık

14. SoLidBurn

SoLidBurn Asistan

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Windows İnternet bağlantı paylaşımını (ICS) ayarlayamadı hatası alıyorum?

15. Kurşun Kalem

Kurşun Kalem Profesör

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    48
    Meslek:
    Bilişim
    Yer:
    Bursa
    Bilgim yok kardeşim, arkadaşlar yardımcı olur umarım.

16. kpln04

kpln04 Profesör

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    aga şimdi bende şöyle bi sorun var ben neti başkasından alıyorum wifi adaptörü kullanıyorum baya uzak bana ve bide şifreli şimdi ne yapmam gerekiyor?

17. PylsWeb

PylsWeb Profesör

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    38
    aga aynı şeyleri yapman yeter sen internete bağlandığın zaman o interneti bilgisayarın paylaşmaya başlar.

18. Kurşun Kalem

Kurşun Kalem Profesör

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    48
    Meslek:
    Bilişim
    Yer:
    Bursa
    xvolkapx sen interneti kendi bilgisayarında kullanabiliyorsan, anlatımı uygulaman yeterli, başka bir şey yapmana gerek yok. Bu anlatım, her ne yoldan olursa olsun sana gelen interneti diğer wi-fi çipine sahip cihazlara (laptop, akıllı telefon vs.) paylaştırabilmen içindir.

19. fredyy

fredyy Asistan

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bunları win7 starter' la da yapabilir miyiz. mesela netbook alsam, yapabilir miyim bu söylenenleri?

20. 7/24

7/24 Profesör

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    48
    Kurşun Kalem güzel bir bilgi teşekkürler.

Sayfayı Paylaş