Kablolu bağlantı sorunu

Bu konuyu okuyanlar

lorboloji

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Merhaba arkadaşlar. 3 gündür bu sorunla uğraşıyorum ve çıldırmanın eşiğine geldim. Sorunum şu uydunet kablolu olarak bilgisayarıma bağlanmıyor. Laptoptan telefondan wifi aracılığı ile bağlanabiliyorum ama ethernetle modeme bağlaamıyorum. "Varsayılan ağ geçidi kullanamıyor " hatası verdi "Erhernet geçerli bir ip yapılandırmasına sahip değil" hatası verdi. Tüm çözümleri denedim ama hiçbiri işe yaramadı. Sarı üçgen içinde ünlem işareti çıkıyo ve internete girmiyo. "Tanımlanamayan ağ internet erişimi yok" diyor. 444 0 126 müşteri hizmetlerini aradım. Modemde sorun yokmuş bilgisayarımda ya da ethernet kablosunda sorun var dediler. 2 farklı bilgisayardan 2 farklı ethernet kablosuyla denedim ama ikisinde de olmadı. Herhangi bir çözüm yolunu bilen varsa paylaşırsa çok sevinirim.

Ek olarak baya bir süredir ethernet kablosunu zyxel bir modeme bağlayarak onu router olarak kullanıyodum.Bi gün aniden böyle oldu belki buolayın etkisi vardır.

lorboloji

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Arkadaşlar yok mu konu hakkında bilgisi olan uyduneti tekrar aradım modemle ilgili hiç bi sorun yokmuş arıza kaydı oluşturmadılar o yüzden. Çıldırıcam internetsiz kaldım. Benim odam yaşadığımız yerin bi alt katında o yüzden ethernet olmadan internete giremiyorum. Sorunu ne denediysem de çözemedim.

lorboloji

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Denedim resetledim herseyi denedim ama olmadi.

helpmert

Doçent
Reaksiyon puanı
31
1- Kabloyu değiştir istersen kabloda sorun olabilir.
2- Bilgisayarında ağ ayarlarına gir şu dns girme yerini biliyorsundur orada ip atamayı otomatik yap eğer olmazsa elle ip ata
3- bilgisayarın ethernet kartında sorun olabilir. başka bir bilgisayara kablo ile bağlamayı dene çalişiyormu bak