VIA K8M890CE Windows Vista Sürücüsü Windows 7'de Çalışır mı?

Bu konuyu okuyanlar

BeefyComputer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar,
MSI K9VGM-V (MS-7253) anakartlı eski bir sisteme sahibim. Harici ekran kartı bozulduğu için dahili VGA girişinden görüntü alıyorum. BIOS ayarlarından 64 MB olan belleği 512 MB'a çıkartarak bunun sonucunda 2 GB RAM'den 512 MB dahili ekran kartına aktardım. Ancak dahili ekran kartından tam verim almak için VIA K8M890CE sürücüsünü yüklemeli miyim? MSI sitesinde Windows 7 için sadece "Realtek High Definition Audio Driver (NonWin8) " sürücüsü gözüküyor. VIA K8M890CE sürücüsü en son Windows Vista için yayınlanmış. Bunun için desteği kesilmiş bir işletim sistemine geçmeli miyim? Yoksa bu sürücüyü Windows 7'de de kullanabilir miyim? Yardımlarınızı bekliyorum.
Bunlar da Dxdiag ve Ekran çözünürlüğü>Gelişmiş ayarlar yolunu takip ederek açtığım sayfanın görüntüleri:

dxdiag1.png

dxdiag-ekran.png

via-k8m890ce.png

BeefyComputer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Az önce sürücüyü kurdum yeniden başlattı ama başlangıç onarma ve Windows'u normal olarak başlat seçenekleri çıktı. Ben de mavi ekran verdiğini düşündüm ve Vista kurmaya karar verdim. Şu an Vista kuruluyor.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Vista kuruldu. Sürücüyü kurup yeniden başlatınca mavi ekran veriyor (KERNEL_MODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED). Güvenli modda sistemi açarak Minidump dosyasını USB belleğe attım ve sonra sürücüyü kaldırdım. Sistem normal çalışıyor. Sürücü için diğer sitelere de bakacağım.

Son düzenleme:

BeefyComputer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sürücüyü kaldırdıktan sonra Aygıt Yöneticisi'nden önceki sürüme döndürme seçeneğini kullanarak varsayılan haline getirdim. VIA K8M890CE için sürücü bulan varsa yazabilirler.

BeefyComputer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Zaten sistemi parçaladım (Bir süre önce). Konu kilitlenebilir.