Juventus 2-0 Trabzonspor - Video, Maçın Özeti, Golleri | 20 Şubat 2014 Perşembe

Bu konuyu okuyanlar

mazruf

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
Juventus 2-0 Trabzonspor | UEFA Avrupa Ligi 2. Tur 1. Maçı

Maçın özetini izlemek için tıklayınız...

ts645.jpg

Fırtına Torino'da dindi!

UEFA Avrupa Ligi'nde 2. tura kadar namağlup gelen Trabzonspor, ünvanını Torino'da bıraktı. İtalyan devi Juventus karşısında maçın büyük bölümünde dişe diş bir futbol oynayan Bordo Mavili temsilcimiz, buna karşın maçtan 2-0 mağlup ayrıldı.

Maça iki takım da temkinli başlarken ilk ciddi atakta golü bulan taraf Juventus oldu. Ev sahibi ekip, 15. dakikada savunmanın hatasını affetmeyen Osvaldo'nun golüyle Trabzonspor karşısında 1-0 öne geçti. İlerleyen dakikalar da özellikle Tevez'le etkili olan Juventus, kaleci Onur'u geçemeyince ilk yarı ev sahibinini 1-0 üstünlüğüyle geçildi.

İkinci yarıya hızlı başlamak isteyen bordo mavili temsilcimiz, Olcan'ın önderliğinde beraberlik golü aradı. Bu arada 61. dakikada, Trabzonsporlu taraftarların olduğu tribünde yakılan meşaleler, oyunun bir süre durmasına neden oldu.

Dakikalar 71'i gösterirken Olcan topu ağlara gönderse de, öncesinde hakem Yusuf Erdoğan'ın topu dışarıdan çevirdiğini söyleyince gol geçersiz sayıldı.

Maçın son dakikaları ise nefesleri kesti. Önce Pogba'nın direkten dönen topu Trabzon için şans anı olurken, temsilcimiz 90+1'de Yusuf'la beraberlik golüne çok yaklaştı. Ancak 90+4'de Tevez'in sağdan pasına düzgün bir vuruş çıkaran Pogba'nın güzel golü maça son noktayı koydu: 2-0.

Bu maçın rövanşı 27 Şubat'ta Avni Aker'de oynanacak.

JUVENTUS: 2 - 0 :TRABZONSPOR

STAT: Juventus Arena
HAKEM: Alexey Kulbakov (Belarus)

JUVENTUS: Buffon, Martin Caceres, Ogbonna, Peluso, Bonucci, Pogba, Marchisio (Dk. 76 Giovinco), Pirlo, Isla (Dk. 67 Vidal), Tevez, Osvaldo (Dk. 66 Llorente)
TEKNİK DİREKTÖR: Antonio Conte

TRABZONSPOR: Onur, Bosingwa, Mustafa, Aykut, Kadir, Zokora, Bourceanu (Dk 67 Yusuf Erdoğan), Colman, Olcan, Özer (Dk. 81 Adrian), Emre (Dk. 57 Henrique)
TEKNİK DİREKTÖR: Hami Mandıralı

SARI KART: Dk. 74 Zokora, 90+5 Mustafa Yumlu

GOLLER: Dk. 15 Osvaldo, Dk. 90+4 Pogba

(Ligtv.com.tr)

utkjean

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İyi mücadele, kötü sonuç. Canın sağolsun Trabzonspor.

by_slmz

Profesör
Reaksiyon puanı
2
verilmeyen gol goldü yazık oldu kırılma anıydı bence :/

mazruf

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
1-1 bitsin derken 2. golü yemek kötü oldu.

Trabzon'da inşallah gerekli skor bulunur.

Usui Takumi

Profesör
Reaksiyon puanı
1,177
beyler o verilmeyen golde top çıktı mı çıkmadı mı bana çıktı gibi geldi de.

balaban6162

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Topun tamamı çıkmadan çıkmış sayılmaz, net görünüyorki topun 3/4 ü çıkmıştır, dolayısı ile gol geçerli. Ama ne hikmetse hakem juveden korktu. Bana kalırsa haklıda, hakem biliyor, bu takımdan şampiyonluğu aldılar bişey olmadı maç içinde ben bir golü iptal etmiim ne diyecekler.
Eğer sen Türkiye'de takımına sahip çıkmasan avrupa da böyle ezerler malesef.

Usui Takumi

Profesör
Reaksiyon puanı
1,177
bu açıdan gol gibi duruyor ama ben daha düzgün bi açıdan görmek isterim yine de 2.si hakeme laf atmayın o kadar da kötü maç yönetmedi adam.

semih61

Profesör
Reaksiyon puanı
43
bu açıdan gol gibi duruyor ama ben daha düzgün bi açıdan görmek isterim yine de 2.si hakeme laf atmayın o kadar da kötü maç yönetmedi adam.

oyun içi hakem iyiydi fakat bu gol ve yusufun penaltı pozisyonu var ve ikiside kritik skora etki eden hatalar.
biz alışkınız zaten Türkiye'den daha büyük takımların alehine karar vermekte hakemlerin zorlandığına..
bu sene takım kötü ama belkide ligdeki en çok hakemler tarafından ezilen takımız

mazruf

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
Juventus Teknik Direktörü Antonio Conte, rakipleri Trabzonspor’un bu akşam iyi bir oyun çıkardığını söyledi.

UEFA Avrupa Ligi 2. turu ilk maçında Trabzonspor’u, kendi saha ve seyircisi önünde 2-0 yenen Juventus’un teknik direktörü Conte, maçın ardından basın toplantısı düzenledi.

Trabzonspor’un Türkiye’nin büyük takımlarından biri olduğunu bildiklerini ifade eden 44 yaşındaki teknik adam, “Trabzonspor’un bu akşam çok iyi bir oyun çıkardığını düşünüyorum. Baktığınız zaman Trabzonspor, Avrupa Ligi’nde Lazio’nun önüne geçerek çok büyük bir başarı elde etmişti aslında. Çok önemli oyuncuları var. Zokora, Bosingwa, Mierzejewski gibi” diye konuştu.

İlk yarıda maçta fark yaratabileceklerini düşündüğünü ancak oyunun böyle gelişmediğini dile getiren Conte, “Özeleştiri yapmam gerekirse ilk yarıda daha iyi bir sonuç alabileceğimizi düşünüyordum. Son 20 dakikada Trabzonspor ataklarını artırdı. Biz de oyunda risk aldık. Bir gol için oyunu tehlikeye atmak da bir risk görmüyorum” ifadesini kullandı.

Bu arada, Conte’nin basın toplantısından önce bir Türk gazetecinin Juventus’un İstanbul’da kar yağışı nedeniyle iki günde oynadığı Galatasaray maçını ima ederek, “Haftaya Trabzon’da kar var” demesi, Juventus Teknik Direktörü Conte’yi güldürdü. Conte, “Umarım bu sefer böyle olmaz. Türkiye'den mi gelmeleri gerekiyordu beni güldürmeleri için. İtalyan gazeteciler beni hiç güldürmüyor" dedi.

Sporx

Ali TEMEL

Profesör
Reaksiyon puanı
92
Maçın özeti değil juventus'un özeti olmuş.

selçux

Asistan
Reaksiyon puanı
0
1-0 bitmiş olsa yine iyiydi de 2-0 kötü olmuş işi çok zor trabzonun

EropaKING

Profesör
Reaksiyon puanı
17
O çizgi Hakemi sağolsun bir takımın kaderi ile çok güzel oynadı. Ne hikmetse Türk takımlarına karşı kör olan bu.. Neyse küfür etmeden devam edelim.. Kör olan bu çizgi Hakemleri diğer takımlarda gözleri açılıyor. Bir telaş ile hemen Top çıktı kararı veriyor.

Bilen bilir.. Vakti ile bir atletico Madrid maçımız vardı sami Yen'de.. Çizgi hakemi topu 1 metre gözünün önünde, bizim oyuncudan elle kesen adamın pozisyonu görüp sadece seyretmekle yetinmişti.

Bir de Grubu 1. Bitirip Şampiyonlar Ligi'nden gelen takımla oynamak nedir ya.. Böyle özürlü bir mantık olabilir mi..

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
Yazık oldu.

1-0 bitseydi Trabzon'da her şey olabilirdi.

IThelp

Profesör
Reaksiyon puanı
19
Canın sağolsun Trabzon Gercekden cok kötü oldu oynayan Trabzon Gol atan juventus.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Hakem mac başından beri Tarflı davrandığını gösteriyordu Trabzonsporlu futbolcular en ufak bir temas juve futbolculara düdük calıyordu ama Trabzonsporlu futbolculara yapılan faul bile dönüp bakmıyordu.

tachyon

Doçent
Reaksiyon puanı
59
Bence bu turda Juventus'un çıkması Trabzon için büyük şansızlık. Çünkü Şampiyonlar liginde bize elenen Juventus ikinci bir kazaya uğramamak için işleri sıkı tutuyor. Bir de bu sene Uefa Avrupa Ligi finali Juventus'un evi olan Torino da oynanacak ki evinde kupa kaldırmak istemesi onların bu kupaya motivasyonlarını ikiye katlıyor.

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
Özetlerı seyrettım mac onurla Juventus arasında geçmiş yani sonuç normal hatta az bile