js de bu bağlamlar çok önemli mi?

Bu konuyu okuyanlar

我喜欢人

Asistan
Reaksiyon puanı
75
(ingilizce dökümandan takip ettiğim için ve bazılarının tam türkçe karşılıklarını bilmediğim için veya kullanmadığım için başlıklar ingilizce)

---->> type coercion & weak typing (converting types,boolean to string or inverse,etc.)
---->> truthy,falsy values (üsttekilerden)

ek soru: DOM kısmı bana çok sıkıcı geldi. bunu atlasam (sadece overview ettim) event handlers ta sorun yaşar mıyım?
(bu kitaba göre event handlers son kısım ,sonrası jquery ye giriş. o yüzden javascriptin ilkokuması event handlerstan sonra bitmiş olacak)
(burdaki başlıkla uyumlu soru: "DOM section" çok mu önemli?)

not: önem derecesini şöyle ayarlamak mümkün (yani başlığa anlam kazandırabilmek için)
eğer 'orta veya daha üst düzey kalitede js biliyorum' niteliğine engel oluşturuyorsa o zaman bu önem arzeder (çok önemli)
orta veya üst düzey kalitede : faraza w3c nin yaptığı sınav (girmediğim için skor sistemini bilmiyorum ancak) 100 üzerinden 70 ve üstü demek olarak değerlendirebilirsiniz

(kendi görüşüm: aslında ilk iki soru için cevap sanki belli (evet çok önemli! çünkü: ) type coercion & weak typing bilmiyorsan o zaman hangi değer hangi bir değere zorlanacak onu bilmediğinden bazı tahmin etmediğin hatalar alman olası (hatta şu bile mümkün: ihtimal genel duruma dönüşür (sık yani): tarayıcı o js documentinin tamamını ihmal edecek ve belki de sen ne hata yaptığının farkında bile olmayacaksın.
diğer sekmedede hangi value hangi değişken için geçerli bunu ezberlemediğin için ....hangisinin hangisi için doğru olduğunu karıştırabilirsin. sonuç: ilk sekmedekinin hemen hemen aynısı.)
(DOM: burda en çok dikkatimi çeken konu : XXS ...bunu bilmiyorsan (jquery veya form ve ilintili attribute leri kulanıyorsan özellikle) o zaman zaten farkında olmadan anahtarları hackerlara gümüş tepside takdim etmiş olacaksın :) :) ayrıca javascriptin css üzerine nasıl dağıldığını da bilmiyor olacaksın,ki muhtemelen jquery kulanıyorsanız o zaman (bence) bu sebepten güvenlik sorunlarının css üzerinden de tetiklenebileceği bildirilmiştir. )
(sonuç: bunlar iyi bilinmiyorsa evet 70 in altında not alınacaktır veya orta-üst düzey js bilmiyorsunuz demektir :( )
yinede hiçbir tecrübem olmadığından (dediğim gibi hakim de değilim sadece overview ettim) uzman görüşünü merak ettim.

iyi çalışmalar

Son düzenleme: