Joomla'da hareketli favicon yapmak.

Bu konuyu okuyanlar

Nordkapp

Doçent
Reaksiyon puanı
16
Merhaba arkadaslar.

Buradaki yontemleri uygulayarak Joomla'da hareketli favicon yaptim. Once logonun ve pesinden yazinin solo dogru surekli kaymasini istiyorum. Ama dogru calismadi. Siteyi ilk actigimda kayma olayi 5 kere tekrarlaniyor sonra duruyor. Yeniledigimde olay bir kez gerceklesiyor ve sonra yine duruyor.

Sadece Firefox'ta boyle calisiyor. Internet explorer da favicon gorunmuyor bilr. Digerlerinde ise durgun olarak gozukuyor.

Surukli olarak hareketli olmasi icin ne yapabilirim. Joomla'dan anlayan arkadaslarin yada bilgisi olan arkadaslarin yardimlarini rica ediyorum.

Tesekkurler...

kaberdey

Profesör
Reaksiyon puanı
87
hazırladığınız favicon'la ilgili olabilir. animated gif yaparken kaç kez tekrara edileceği seçilebilmektedir. O durumu kontrol edin.

Majeste

Profesör
Reaksiyon puanı
21
Joomla ile alakası görünmüyor, çünkü zaten sen Joomla'ya favicon.ico arama, animated_favicon.gif ara diyorsun. Bundan sonra iş .gif'e kalıyor. Kaderbey'in bahsettiği konu ilk akla gelen, öncelikle bunu kontrol et.

Düzenleme: Zaten sen hazırlamamışsın, site otomatik yapmış .gif'i. Tarayıcı kaynaklı olabilir.

Nordkapp

Doçent
Reaksiyon puanı
16
hazırladığınız favicon'la ilgili olabilir. animated gif yaparken kaç kez tekrara edileceği seçilebilmektedir. O durumu kontrol edin.

Favicon dosyasini hazir bi siteden yapmistim. Kendilerimi ayarliyor bilmiyorum. Ama sayfa ilk acildiginda 4-5 donuyor sonra duruyor. Her yeniledigimde bir kez daha donuyor. Kodlara baktim dongu sayisi ayarlanabiliyor mu diye ama goremedim.

Joomla ile alakası görünmüyor, çünkü zaten sen Joomla'ya favicon.ico arama, animated_favicon.gif ara diyorsun. Bundan sonra iş .gif'e kalıyor. Kaderbey'in bahsettiği konu ilk akla gelen, öncelikle bunu kontrol et.

Düzenleme: Zaten sen hazırlamamışsın, site otomatik yapmış .gif'i. Tarayıcı kaynaklı olabilir.

Evet site hazirladi. Internet Explorer da gozukmemesi garip. Bilmiyorum neden oluyor.

Cevaplar icin tesekkurler...

Son mesajlar