Joomla sitemde PhpMyAdmin'de jos_ öneki değiştirme

Bu konuyu okuyanlar

Vatansever

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar localde kurduğum birden fazla joomla sitesini tek bir mysql database olan bir yerde yayınlayacağım fakat phpmyadmin kullanarak jos_ olan önekini mesela jos1_ nasıl yaparım komutlarla falan toplu yapılabilirmi yada bunun yöntemi nedir?

:tt1:

panther76

Superlative Сasual Dating - Verified Ladies
Reaksiyon puanı
21
Anladığım kadarı ile tek bir db de birden fazla joomla sitesini çalıştıracaksın. 1. site jos 2.site jos1 diye devam edecek ama bildiğim kadarı ile joomlanın içindeki php dosyaları jos lara bakıyor onları nasıl halledeceksin dostum.neden aynı mysql de farklı db açmak istemedin?

Vatansever

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Hostum sadece tek database izin veriyor ikincisine izin vermiyor

emrcnd

Asistan
Reaksiyon puanı
1
aynen bendede tek databese izin veriyor ben smf kurarken tablo ekiydi galiba kendinden olan smf_ bişeyleer oluyor ben onu her smf kuruşumda değişik yaparım nedeni iste smf_ aynı databese forum varsa smf ayarlar alt üst olur o nedene her kuruşta değiştiriyorum sende bunu demek istedin galiba

Vatansever

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Nesye hallettim oldu phpmyadmin kullanarak database yedeğini aldım bunu notepad++ 'da açtım ve Araştır/Değiştir yolunu izledim açılan pencerede yukarı jos_ yazdım aşağı yeniisim_ yazdım ve tümünü değiştir dedim değiştirdim sonra joomlanın ana dizinindeki configuration.php dosyasını açtım bundaki jos_ isminide yeniisim_ olarak değiştirdim oldu güzel sorunsuz çalışıyor.