Joomla modüllerden anlayanlar

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)


byuCk

Doçent
Katılım
10 Eyl 2007
Mesajlar
959
Puanları
18
Arkadaşlar bir modülü tekrar yüklemem için ama farklı bir modül olarak tekrar yüklemem için ne yapmam gerekir. Kurulum için gereken xml dosyasındaki modül adını değiştirince tekrar yükleyebiliyorum hata vermiyor ama modülü açtığımda xml okunamıyor, bulunamıyor diye hata alıyorum.

Şimdi mesela adxml gallery modülü var. Bu modülü kullanıyorum. Modülü kopyalayıp yine kullanabiliyorum ama internet explorer playlist.xml dosyasını güncellemiyor. Aynı galeri açılıyor dolayısıyla kopyaladığım modülde de. Ben de bu modülde gerekli değişiklikleri yapıp farklı bir modülmüş gibi tekrar yüklemek istiyorum. Ne yapmam gerekir?


Bunun dışında bana bir video oynatıcı lazım. Sadece ftp dizininlerimdeki bir videoyu oynatmak istiyorum. Silverlight gerektirmesin ama. Flash player kullansın.
 

memoc@n

Üyecik
Katılım
1 Ara 2007
Mesajlar
13
Puanları
0
Modüle göre değişen bir soru sormuşsunuz. Modülün içinde de tanımlı olan sınıflar vardır ve bunlar aynı aolunca çakışır kimi basit modüller ise sadece xml dosyasından adı değişince hallolur tabi aynı şekilde modül adı ve klasörünün adı değişince... Aslında modül yönetiminden bir modülü kopyalayarak kullanabiliyorsunuz adminden bu işinizi çözmüyor mu?
 
Üst
stat counter