Joomla Modül Pozisyonu sorunu

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)


Buraktuna

Asistan
Katılım
1 Ara 2007
Mesajlar
464
Puanları
0
Joomla Art 'tan Ja Blazes Şablonunu satın aldım. Ancak bağlantıdaki gibi düzenleyemiyorum templates.joomlart.com/ja_blazes/?tp=1 Örnek vermek gerekise bağlantıdaki sayfada en altta bulunan "content-slider" isimli modülün düzenleme sayfasından konum bölümüne "bottom" yazıyorum. Ancak gözükmüyor "content-slider" yazıyorum yine gözükmüyor. Konuyla ilgili Joomla Art 'la iletişime geçtim ancak pek dikkate almadılar
 

cobra11

Profesör
Katılım
28 Haz 2009
Mesajlar
4,667
Puanları
38
konumu siz elle manuel olarak değilde ordaki hazırlardan bakıp kullansanız? ayrıca modülün adı "bottom.content-slider" olabilir
 

Buraktuna

Asistan
Katılım
1 Ara 2007
Mesajlar
464
Puanları
0
"ordaki hazırlardan bakıp kullansanız" derken ne demek istiyorsunuz?
 

cobra11

Profesör
Katılım
28 Haz 2009
Mesajlar
4,667
Puanları
38
şöyle diyeyim 1.7 ye göre. bir modüle bastığınızda orda
Yerleşim seçeneği var. onun yanında yerleşim seç butonuna basarsanız tüm modül pozisyonlarını görebilirsiniz. ordan seçmeniz daha sağlıklı olur.
 

xismailaydin

Profesör
Katılım
28 Eyl 2008
Mesajlar
1,381
Puanları
38
Konum
Ankara
Merhaba,

Satın aldığınız tema dosyaları içinde Quickstart veya Demo Installation adında zip/rar dosyası olur.
İçeriğini Ftp'ye yükleyip, "Örnek Verileri Yükle" seçeneği ile standart Joomla kurulumu yaparsanız, Joomlart'ın demo sitesindeki görünüme otomatik olarak ulaşabilirsiniz.
"Hazırlardan bakın" dediği bu olabilir.

Ayrıca Joomla'da adres çubuğunuza "www.siteadi.com/index.php?tp=1" yazarsanız, temanızdaki modül pozisyonlarını görebilirsiniz.

" http://templates.joomlart.com/ja_blazes/index.php?tp=1 " bağlantısında örneğini bulabilirsiniz. Bu yola göre söylediğiniz modül pozisyonunun adı "bottom.content-slider" dir.

Ayrıca modülün yayınlandığı sayfaları da kontrol edin. "Tümü" ile belirtilen tüm pozisyonlarda yayınlamadığınız sürece, modül bazı sayfalarda görünmeyebilir.
 

xismailaydin

Profesör
Katılım
28 Eyl 2008
Mesajlar
1,381
Puanları
38
Konum
Ankara
Faydalı olabildiysem ne mutlu.

Joomla ile ileri düzeyde seviyeli bir ilişkimiz var. 75-80 tane web sitesi yaptım Joomla kullanarak. SEO'su candır ;)
 
S

SDN Okuru

SDN Okuru
small_hayta selamlar... joomla ile yapılmış bir site vardı. bir kurum kullanıyordu. normal olarak yayında olan sitenin şu an menüleri görünüyor ancak ana sayfada hiçbir haber veya içerik çıkmıyor. nedeni nedir çok önemli yardımcı olursanız sevinirim...
 
Üst
stat counter