Joomla mı? Wordpress mi?

Bu konuyu okuyanlar

teknobaycan

Doçent
Reaksiyon puanı
0
genelde kime sorsak joomla diyor. peki wordpressin neyi var?
bir eksiği mi var ki beğenilmiyor?

RadoN

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
sitenin özelliğine göre değişir..
ben ikisinide şuanda kullanıyorum.. ayrı ayrı amaçlarda..
ama tabi joomlanın bileşen ve modülleri açısından wordpressi bastırır..

tertunc

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
21
wordpressin görünümü kötü joomla! daha gelişmiş.

kerimsarigul

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bence bugünkü durumda bu ikisini karşılaştırmak doğru değil. Şu an gerek bileşen, modül, bot gerekse kullanım alanları ve tema gibi bir çok konuda wordpress joomladan çok çok geride. Ama wordpressin de joomlaya tercih dileceği yerler var bence. Mesela eğer siteniz sadece metin içerikli ise başka herhangi bir özellğe ihtiyacınız yoksa ve diğer bileşen modul vb. gibi eklentilerle yavaşlmasını istemiyorsanız bence wordpress daha uygun. Şimdilik böyle düşünüyorum. Yukarıda arkadaşın da belirttiği gibi ikisi amansız bir yarış içerisinde sadece ikisi değil onlarca açık kaynak kodlu yazılım var. Fakat Joomla 1,5 versiyonu çıktıktan sonra çok profosyonelleşti ve hem kullanım kolaylığı sağlandı hem de kullnım alanı genişledi. Her geçen gün daha da büyüyor ve kullanıcı sayısı çok artıyor.

erol_1982

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
Joomla tabikide,

ilk başta zor gibi gözüksede çok basit.aslında

cosmo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
joomla site wordpress siteye göre daha hızlı açılıyor üstelik eklenti sayısı daha fazla olmasına rağmen. Ama wordpress joomla dan daha kullanışlı.

pdfdergi 2 yıl boyunca joomla kullandı ve sonunda daha kullanışlı olduğunu düşündüğü wordpress e geçiş yaptı.

joomla versiyonu Ücretsiz Bilgisayar Dergisi

wordpress versiyonu Ücretsiz Bilgisayar Dergisi

Majeste

Müdavim
Reaksiyon puanı
21
Ben wordpressi daha kolay değiştiriyorum. Joomla'nın gelişmişliği php bilgisi olmayanları zorluyor diyebilirim. :)

GurenGursel

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Wordpress daha basit ve kullanışlı gibi. Ama komplike bir site için Joomla daha başarılı diye düşünüyorum ama çok deneyimli değilim bu konularda :)

BetrayeR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bence burada Amaç cok önemli. ikisininde bazı noktalarda diğerinden baskın olduğu tarafları var tabiki.. ama joomla vazgeçilmezimdir benım.. ihtiyacım olan bir çok şeyi buluyorum.. ( Php bilgisi şart. ) olanakları cok geniş. php-nuke de bir çok eksiklik görülüp joomlada aynıları tekrar edilmemişdir. yapabilecekleriniz sizinle sınırlı. bunu joomla tema tasarlarken daha iyi anlıyorsunuz..

eozulu

Asistan
Reaksiyon puanı
0
İkisi farklı kulvarlar ama ne olursa olsun joomla derim çok esnek bir script.

Melih_78

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Herkes Joomla'yı Abartıyordu Bende Deniyim Dedim Localhosta Kurdum. Gercekten Abarttıkları Kadar Varmış . Ama Bi Yandanda Tasarımı Cok Zor Modüller Vss Veya Bana Öle Gelmiş Olabilir!

Wordpress Blog Kurmak İsteyenler İçin Önerebileceğim Tek Sistem!

Joomla ;)

teknobaycan

Doçent
Reaksiyon puanı
0
her kes joomla diyor ama ben biraz araştırdım, daha rahat kullanışlı wordpress gözüküyor ve devam kararı aldık...

Yunus ÖZCAN

Doçent
Reaksiyon puanı
9
ikisinide kullanmyorum ama eğer birgün kullanıcak olursam joomla olurdu

mekanrock

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Joomla ile wordpress'i kıyaslamak gereksiz olur.
Ben birçok sitemde joomla kullanıyorum esnek yapıya sahip olduğu için istediğim şekilde kullanabiliyorum.
Bazı sitelerimde wordpress kullanıyorum. Bunlarda da makale, açıklama vs.

Ama yine de tercih sizin..

gvn

Müdavim
Reaksiyon puanı
19
jommla gorsel olarak süper eger kişisel sayflar düşünüyosa rep ve hit kaygısı yoksa jommla

yapınlan site hit alsın istiyosanız ve kullanımı kolay (dedem bile wp kullanır :) ) wp kullanın

Erngnctrk

Asistan
Reaksiyon puanı
8
jommla gorsel olarak süper eger kişisel sayflar düşünüyosa rep ve hit kaygısı yoksa jommla

yapınlan site hit alsın istiyosanız ve kullanımı kolay (dedem bile wp kullanır :) ) wp kullanın

çok güzel açıklama :D

uma350

Müdavim
Reaksiyon puanı
70
ben nedense ikisini de kullanmıyorum.konudan çaktığım yok :D:D

Stizz

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Wordpress google dostudur önce bunu bir kabul edelim. Ekstra seo ayarları ile üst sıralarda yer almanız daha kolay olur.
Joomla hiç kullanmadığım için iyi veya kötü bir yanını söyleyemem fakat ne zaman Wordpress kullansam her zaman güzel sonuçlar aldım. Tam işinize yarayacak eklentiler mevcut ve çok az bir php bilgisi ile istediğiniz kıvama getirebiliyorsunuz.

UzmanWeb

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Wordpress kullanımı kolay olduğu için tercih ediliyor.Asıl amacı blog scripti, fakat bir kaç modülle istediğiniz türden bir site kurabiliyorsunuz.Tabi ihtyiaçlar artınca bir müddet sonr yetersiz kalıyor.Çünkü wordpress kurupta içine, galeri, download, forum vs. gibi bölümler ekleyeceğinize joomla ile bunları yapmak daha kolay ve daha ayrıntılı.

Yazı tabanlı bir site yapacaksanız wordpress; yazı, resim, video, dosya gibi bölümler olsun derseniz joomla daha iyi bir seçim olur.

Majeste

Müdavim
Reaksiyon puanı
21
Drupal drupal!! Sadece 1mb kurulumu var, çok esnek ve desteği de, eklentisi de, teması da yeterli.