Jeoloji Mühendisliği

Bu konuyu okuyanlar

Uncas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
3 gün sonra üniversite sınav sonuçları açıklanacak ve sonrasında tercih dönemi başlayacak bilirsiniz. Ben de uzun zamandır jeoloji mühendisliğini düşünüyorum ama nette bakıyorum bazıları iş imkanı yok yazmış. Bölümü de çok istiyorum gerçekten çünkü incelediğim kadarıyla severek yapacağım bir meslek ve sadece para kazanmak için sevmediğim bir mesleği yapmayı gerçekten istemiyorum. Şimdi size sorum gerçekten iş imkanı yok mu yoksa severek yaparsak, ilgi gösterirsek iş bulabilir miyiz? Büyük paralarda gözüm yok. Arazide çalışırsın diyen olacaktır elbet o da sıkıntı değil. Sadece sevdiğim işi yapabilmek istiyorum. Sizden ricam gerçekten konu hakkında bilgisi veya tecrübesi olanlar yazsın. Teşekkürler

mirinkirin

Doçent
Reaksiyon puanı
358
İş imkanı yok değil var ama verilen mezun sayısına göre az. Aradan sıyrılmanız gerekli aksi halde garanti işsiz kalırsınız bu ülkede. Okuması dışarıdan pek çok kişiye kolay görünür ama öyle değildir, bazı derslerde yoğun ezber gerektirir, mühendislik var diye ezberden kurtulacağınızı düşünmeyin. Severek yapacakmışsınız, sevmek başarıya ulaşmanızda en büyük yardımcıdır. Çok çalışırsanız işsiz kalmazsınız ama bu ülkede mühendisliğin değeri yok hangisi olursa olsun, bunu kabullenerek başlayın.

Uncas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İş imkanı yok değil var ama verilen mezun sayısına göre az. Aradan sıyrılmanız gerekli aksi halde garanti işsiz kalırsınız bu ülkede. Okuması dışarıdan pek çok kişiye kolay görünür ama öyle değildir, bazı derslerde yoğun ezber gerektirir, mühendislik var diye ezberden kurtulacağınızı düşünmeyin. Severek yapacakmışsınız, sevmek başarıya ulaşmanızda en büyük yardımcıdır. Çok çalışırsanız işsiz kalmazsınız ama bu ülkede mühendisliğin değeri yok hangisi olursa olsun, bunu kabullenerek başlayın.
teşekkür ederim abi yardımcı olduğun için