Java kodlarını yazamamam

Bu konuyu okuyanlar

TEXAST5

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
Merhaba 3-4 aydır Java ile uğraşıyorum fakat şöyle bir sorunum var algoritma ile ilgili sorunlar yaşıyorum örneğin giriş programı yapıyorum ama yapacağım sırada başka bir sorun çıkıyor ve kafam karışıyor

Birde bir iki ay önce öğrendiğim yeni kodları tekrar yazmak istediğimde yazamıyorum

Yardımınız için şimdiden teşekkürler

TRTURKEYTR

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,380
Kodlama pratik yapa yapa gelişir.Bende şu anda android için hava öğrenmeye çalışıyorum.Bende zorlanıyorum.Zaten Java zor bir dil.3-4 ay olmuş ama ilk öğrenmeye çalıştığınız dil ise Java yerine Python veya c# öneririm.

Onur3211

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Çalışma sitilini iyi belirlemen gerekiyor. İyi bir tekrar methoduyla çalışman gerekiyor. İlk başta öğrendiklerini kullansan bile uzun süre kullanmayınca unutabilirsin. Ben programlamada fazla bir bilgim yok ama öylesine uğraşıyorum. Dil de bir kelimeyi tekrar etmezsen unutursun. Bu da onun gibi. Umudunu yitirme bence bir çalışma sistemin olsun ve içinde de günlük sistemli bir tekrar olsun. Herkes farklı olduğu için şöyle tekrar yap demiyorum kendin uğraşıp bulursun inşallah. Olmasa da olur da hafızası kuvvetli olmayanın yapması iyi olur. Benim ki değil bir yöntemler yapıyorum. Yapmasan da olur belki.

TEXAST5

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
Kodlama pratik yapa yapa gelişir.Bende şu anda android için hava öğrenmeye çalışıyorum.Bende zorlanıyorum.Zaten Java zor bir dil.3-4 ay olmuş ama ilk öğrenmeye çalıştığınız dil ise Java yerine Python veya c# öneririm.
Java İlk Değil Daha Önceden C#, Html , Css İle Ugraştım
Mesaj otomatik birleştirildi:

Çalışma sitilini iyi belirlemen gerekiyor. İyi bir tekrar methoduyla çalışman gerekiyor. İlk başta öğrendiklerini kullansan bile uzun süre kullanmayınca unutabilirsin. Ben programlamada fazla bir bilgim yok ama öylesine uğraşıyorum. Dil de bir kelimeyi tekrar etmezsen unutursun. Bu da onun gibi. Umudunu yitirme bence bir çalışma sistemin olsun ve içinde de günlük sistemli bir tekrar olsun. Herkes farklı olduğu için şöyle tekrar yap demiyorum kendin uğraşıp bulursun inşallah. Olmasa da olur da hafızası kuvvetli olmayanın yapması iyi olur. Benim ki değil bir yöntemler yapıyorum. Yapmasan da olur belki.
Hergün Düzenli Olarak Udemy'den Egitimlerine Bakıyorum Yeni Konulara Bakıyorum Ve Tekrar Ediyorum Yetmedi Ayrı Sayfada Açıp Kendim Yazmaya Çalışıyorum.

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,711
Ben ara sıra "gereksiz programlar" konum'daki gibi bir şeyler aklıma geldikçe yapıyorum. Her yeni deneyim yeni bir şeyler öğretir. Kendi tasarladığın daha çok akılda kalır.

ozmen_celik

Software Developer
Reaksiyon puanı
318
şimdi eğer kodları ezberlediysen mantıgını anlamadan unutursun . ama mantıgını anladığın fakat kodu unuttuğun zamanda bulması kolay olur dünkü nasıl aramaya yapacağını bilirsin kodu ararken.

Sana tavsiyem eğer ezberliyorsan mantıgını ezberleme anlamaya çalış.

iyi forumlar