JailBreak Gerçekden Zararlımı?

• Konuyu başlatan Deleted member 216045
  • Başlangıç tarihi

Bu konuyu okuyanlar

rohirrim

Profesör
Reaksiyon puanı
10
4 yıldır iphone kullanıyorum... 4 yıldır jailbreak'li... bir zararı olsaydı 4 yıl kullanamazdım her halde:)

kanka_07

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
telefona bir zararı olamaz eski den yapılan jealbreak işlemlerinde sıkıntı çıkabiliyordu ama artık yeni jealbreak işlemlerinde telefonun tamamen bozulması söz konusu bile değil.. ve jealbreak sız iphone kullanmak biraz yorucu..

Ahmethz

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
398
apple'ın kuruntusu ios 2 den beri jailbreak yapıyorum :D

D

Deleted member 216045

SDN Okuru
telefona bir zararı olamaz eski den yapılan jealbreak işlemlerinde sıkıntı çıkabiliyordu ama artık yeni jealbreak işlemlerinde telefonun tamamen bozulması söz konusu bile değil.. ve jealbreak sız iphone kullanmak biraz yorucu..

4 yıldır iphone kullanıyorum... 4 yıldır jailbreak'li... bir zararı olsaydı 4 yıl kullanamazdım her halde:)

apple'ın kuruntusu ios 2 den beri jailbreak yapıyorum :D
içime su serpdiniz :D 6.1 için untetreth jb varmı?

D

Deleted member 216045

SDN Okuru
ohoo dünya çalkalanıyor ios 6.1 untethered jb çıktı diye ayakta uyuyorsun :D
hocam sende biliyorsun ilk iphonumu aldım 2 gün uğraşdım bi ben bilirim bide Allah (c.c.). eyüp ve gaziosmanpaşada gezmediğim telefoncu kalmadı.
iphone5 li adam bile aradım bankalarda fotoğrafçılarda kuyumcularda :D
bu sabah 8 de honkong malı aldım. biraz insiyatif pls :D
link atablrmsn özelden

sebastiantr

Profesör
Reaksiyon puanı
13
Sitede var BEFEGA anlatmıştı.

JailBreak zararlımıdır?

Apple'ın anlatmak istediği şu. Biz mevcut donanım ve yazılım ile en iyi çalışacak şekilde ayarladık yaptık ve mühürledik (siz kurcalayıp bozmayın diye).
Siz o mühürü kaldırıp cihazın orasını burasını kurcalayınca windows dan, android den farkı olmayacağı için performasınız düşebilir, yazılımsal olarak cihaza zarar verebilirsiniz.
Bu bizim problemimiz değil diyorlar.

D

Deleted member 216045

SDN Okuru
Sitede var BEFEGA anlatmıştı.

JailBreak zararlımıdır?

Apple'ın anlatmak istediği şu. Biz mevcut donanım ve yazılım ile en iyi çalışacak şekilde ayarladık yaptık ve mühürledik (siz kurcalayıp bozmayın diye).
Siz o mühürü kaldırıp cihazın orasını burasını kurcalayınca windows dan, android den farkı olmayacağı için performasınız düşebilir, yazılımsal olarak cihaza zarar verebilirsiniz.
Bu bizim problemimiz değil diyorlar.
sence jb yapılmalımı?
jb li performans düşermi?

Ahmethz

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
398
hocam sende biliyorsun ilk iphonumu aldım 2 gün uğraşdım bi ben bilirim bide Allah (c.c.). eyüp ve gaziosmanpaşada gezmediğim telefoncu kalmadı.
iphone5 li adam bile aradım bankalarda fotoğrafçılarda kuyumcularda :D
bu sabah 8 de honkong malı aldım. biraz insiyatif pls :D
link atablrmsn özelden
http://evasi0n.com/ siteden windows için olanı indir, anlatımı forumda var resimli
http://forum.shiftdelete.net/ios/302329-ios-6-jailbreak-uygulanisi-resimli-anlatim.html

Ahmethz

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
398
sence jb yapılmalımı?
jb li performans düşermi?
:D:D
bir sürü ek uygulama var hepsini birden yaparsan biraz yavaşlama olabilir ama ip5'deki işlemi ip4'ü falan ikiye katlıyor çok kafaya takma bence, jailbreak yapmak bir ayrıcalıktır :D

D

Deleted member 216045

SDN Okuru
bir sürü ek uygulama var hepsini birden yaparsan biraz yavaşlama olabilir ama ip5'deki işlemi ip4'ü falan ikiye katlıyor çok kafaya takma bence, jailbreak yapmak bir ayrıcalıktır :D
işte aradığım cevap :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bende iPhone 3gs var i tunes ten güncelliyorum bi zararı olurmu telefona ? ? ? sürümüm 4.3 6.1 e güncelliyor bi sorun olurmu ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Peki ama jailbreak indirme sitesinde garantiniz devre dışı kalacak diyo bu ne anlama geliyor?

blackdown

Profesör
Reaksiyon puanı
1
tek sıkıntısı garantiyi devre dışı bırakması onun dışında sorunu yok kısıtlanmayı sevmiyorsan jb yap ama ben iphone alırken kısıtlanmayı göze almıştım nede olsa şöyle bir söz var demirden korksaydık trene binmezdik

S

SDN Okuru

SDN Okuru
jailbreak garanti kapsamı dışında bırakmaz .servise götürürken itunesten restore edince jailbreak sıfılanır bunu yaptıgını apple tarafından bile zor anlaşılır

S

SDN Okuru

SDN Okuru
kardeş bu doğru ancak türkiyede bunu anlayacak ne mağaza var ne de mühendis . telefonu fabrika ayarlarına döndürdüğünde hem garanti geri geliyor yap gitsin bişey olursada sıfırlarsın . çok yaşadım telefon kapandı açılmadı . kitlendi hepsi oldu ama her zaman sıfırlayarak düzelttim . bence bir ayrıcalıktan öte telefonu sonuna kadar kullanıyorsun . herşeye full erişim veriyor. bu jailbreak bi harika dostum (ios 7 jailbreak ) :D B)
​