J7 Pro mu? J7 Prime mı?

J7

• Pro

Kullanılan: 17 85.0%
  • Prime

Kullanılan: 3 15.0%

• Kullanılan toplam oy
    20

Bu konuyu okuyanlar

Hati

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Siz olsanız hangisini seçerdiniz? Nedeniyle birlikte yorum alabilirsem süper olur :) Ya da önerebileceğiniz 1500-1999 tl bandında başka telefon varsa önerilere açığım. Teşekkürler.

Son düzenleme:

Bareth Gale

Profesör
Reaksiyon puanı
300
İçlerinden pro ama ben olsam 1900'e Mi 6 alırdım. O fiyata yine C7 Pro 2sinden da daha iyi. 1300'e Mi 5s var, kameraya çok önem vermem dersen Mi 5S Plus var. Seçenek çok.

Hati

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İçlerinden pro ama ben olsam 1900'e Mi 6 alırdım. O fiyata yine C7 Pro 2sinden da daha iyi. 1300'e Mi 5s var, kameraya çok önem vermem dersen Mi 5S Plus var. Seçenek çok.

Tecrübelerimi ilk mesaja yazmadım. Bundan önce ki telefonum Mi5 idi. Bir sene kadar kullandım. Telefonun bootloader kilidini açıp. Global ve beta sürümlerinin hepsini denedim. Ne yazık ki Xiaomi yazılım konusunda oldukça kötü durumda. Bu yüzden Xiaomi tarafına bakmıyorum. Bir kaç gün önce hepsiburada üzerinden C8 sipariş verdim. Telefon gelir gelmez kurdum fakat ondada root açılmış ve sahte yazılım yüklenmiş şekilde geldi. S Health, Güvenli klasör gibi uygulamalar açılmıyordu. Hemen geri iade ettim. Kısacası Xiaomi ve Samsung C serisinden uzak durmayı düşünüyorum :)

Ömer Canbaz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
O iki cihazıda seçmezdim. Çünkü Samsungun orta segment telefonları kronik sorunlu oluyor.

Sana Xiaomi Mi 5S Plus veya Mi 6 öneririm.

Hati

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
O iki cihazıda seçmezdim. Çünkü Samsungun orta segment telefonları kronik sorunlu oluyor.

Sana Xiaomi Mi 5S Plus veya Mi 6 öneririm.

1800 e Asus Zenfone 3 nasıl bir tercih sizce? Yada 1999 liraya Huawei P9?

Bareth Gale

Profesör
Reaksiyon puanı
300
2000'e çıkabilirsen 2150'ye Mate 9 ithalatçı var git al Xiaomi istemiyorsan.

Zaptoss02

Doçent
Reaksiyon puanı
102
İthalatçı alabilir Sen mi6
Yoksa moto z veya axon 7 alabilirsin

Doğukan S

Doçent
Reaksiyon puanı
266
Arkadaşlar Mİ6'yı falan önermişler. Doğru bir öneri ancak; siz internetten alışverişe güvenmiyorsanız, ayrıca ithalatçı garantili cihaza güvenmiyorsanız iki cihaz arasından da karar verip alabilirsiniz. Her iki cihazda orta segmentten iyi cihazlar. Galaxy J7 Prime'ın handikapı sadece TFT ekran olması. Onun dışında J7 Pro ile neredeyse aynı özelliklere sahip. Ama AMOLED ekran TFT ekrana göre her zaman daha iyidir. Sizin de mutlaka Mİ6'dan haberiniz vardır. Ama muhtemelen ithalatçı garantili olduğu için yazmadınız. Galaxy J7 Prime'ı kardeşim kullanıyor. Yakın zamanda Anroid 7.0 güncellemesini de aldı. Aldığı güncelleme bildiğiniz Galaxy Note 8 arayüzü ve gerçekten gayet performanslı çalışıyor. Zannedildiği gibi Samsung'un orta segmentleri eskisi gibi değil. Zaten J7 Pro Galaxy Note 8 arayüzü ile geliyor. Yani kutudan çıkışı Android 7.0 sürümü. Bu yüzden iki cihaz arasından seçim yapacaksanız benim size önerim kesinlikle Galaxy J7 Pro olacaktır. Açıkçası ithalatçı garantili cihazlara pek güvenen biri değilimdir. O yüzden benim size önerim Galaxy J7 Pro'dur. Galaxy J7 Pro'da AMOLED FullHD ekran bulunuyor. Galaxy J7 Prime'da ise TFT FullHD ekran bulunuyor. Aralarında ki tek fark bu zaten. Ama benim seçimim J7 Pro'dan yana. Genede siz bilirsiniz. Şimdiden hayırlı olsun.

Hati

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar Mİ6'yı falan önermişler. Doğru bir öneri ancak; siz internetten alışverişe güvenmiyorsanız, ayrıca ithalatçı garantili cihaza güvenmiyorsanız iki cihaz arasından da karar verip alabilirsiniz. Her iki cihazda orta segmentten iyi cihazlar. Galaxy J7 Prime'ın handikapı sadece TFT ekran olması. Onun dışında J7 Pro ile neredeyse aynı özelliklere sahip. Ama AMOLED ekran TFT ekrana göre her zaman daha iyidir. Sizin de mutlaka Mİ6'dan haberiniz vardır. Ama muhtemelen ithalatçı garantili olduğu için yazmadınız. Galaxy J7 Prime'ı kardeşim kullanıyor. Yakın zamanda Anroid 7.0 güncellemesini de aldı. Aldığı güncelleme bildiğiniz Galaxy Note 8 arayüzü ve gerçekten gayet performanslı çalışıyor. Zannedildiği gibi Samsung'un orta segmentleri eskisi gibi değil. Zaten J7 Pro Galaxy Note 8 arayüzü ile geliyor. Yani kutudan çıkışı Android 7.0 sürümü. Bu yüzden iki cihaz arasından seçim yapacaksanız benim size önerim kesinlikle Galaxy J7 Pro olacaktır. Açıkçası ithalatçı garantili cihazlara pek güvenen biri değilimdir. O yüzden benim size önerim Galaxy J7 Pro'dur. Galaxy J7 Pro'da AMOLED FullHD ekran bulunuyor. Galaxy J7 Prime'da ise TFT FullHD ekran bulunuyor. Aralarında ki tek fark bu zaten. Ama benim seçimim J7 Pro'dan yana. Genede siz bilirsiniz. Şimdiden hayırlı olsun.

Mi5'in kötü yazılım performansı sonrasında bir daha Xiaomi kullanmayacağım. Bu yüzden Mi6'yı görmezden geliyorum :). Yukarıda da yazdım, Samsung C8 aldım, onunda yazılımıyla oynamışlar S Health, Güvenli Klasör vs çalışmıyordu telefonda. İade ettim. En temizi distribütör garantili telefon almak. Benimde aklıma yatan Amoled ekran yüzünde J7 Proydu. Prime ile Pro arasında always on display farkıda mevcut sanırım. Prime 'da göremedim bu özelliği. Elinize, yüreğinize sağlık yazınız ve tavsiyeniz için çok teşekkürler.
--- Gönderi Güncellendi ---
Kamerada da diyafram farkı var galiba. Prime 1.9 - Pro 1.7 gözüküyor.

Doğukan S

Doçent
Reaksiyon puanı
266
Önemli değil, Galaxy J7 Prime ile Galaxy J7 Pro arasında en büyük fark AMOLED ekran olduğu için özellikle onu yazdım. Yani diğer farklılıklar çok büyük farklılıklar olmadığı için yazmadım. Mesela F1.9 ile F1.7 arasında farkı insan gözü çok fazla algılamıyor. Ama TFT ekran ile AMOLED ekran gerçekten çok fark ediyor. Fotoğraftan da anlayacağınız gibi şahsi olarak Galaxy S7 Edge kullanıyorum. Tabi bu cihazla diğer iki cihaz karşılaştırılamaz. Ama kardeşim de bulunan Galaxy J7 Prime ile benim cihazım da bulunan ekran gerçekten kendini belli ediyor. Çeşitli teknoloji market ve Samsung bayisinde Galaxy J7 Pro'yu inceleme fırsatım oldu. Benim S7 Edge ile Galaxy J7 Pro'nun ekranına baktığımda kavisli ekran dışında çözünürlük noktasında fark gerçekten anlaşıla bilecek düzeyde değil. Çünkü; her iki cihaz da bulunan AMOLED ekran ve çözünürlüğün farklı olması pek kendini belli etmiyor. He birinde HD birinde 2K ekran olunca tabi ki belli oluyor. Ama FullHD ve 2K ekran gerçekten fark edilmiyor. Onun dışında bilmiyorum SAR değerine çok dikkat ediyor musunuz ? Mesela yanlış hatırlamıyorsam SAR değeri Galaxy J7 Prime'ın daha düşük. Biliyorsunuzdur ki düşük olunca daha iyi oluyor. Evet Olways On Display farkı da var. Ama benim cihazım da olmasına rağmen kullanmıyorum. Çünkü; AMOLED ekranın yapısı gereği Olways On Display bana biraz tehlikeli gibi geliyor. Öbür yandan şarj noktasında da dezavantajları var. Ama AMOLED ekran olduğu için IPS'e göre daha az şarj tüketiyor. Ayrıca yanlış hatırlıyorsam beni düzeltin Galaxy J7 Pro'nun batarya kapasitesi Galaxy J7 Prime'a göre daha iyi. Bu yüzden Galaxy J7 Pro'yu tercih etmenizde fayda var.

Doğukan S

Doçent
Reaksiyon puanı
266
Samsungun A ve J serisi alınmaz. Cihazları kronik sorunlu oluyor.

Samsung Galaxy C9 Pro (İthalatçı Garantili) Fiyatı

Bu cihazı öneririm. Çok iyi bir cihaz.
Ya kardeşim anlamıyor musun ? Okuma yazman yok mu ? Adam ithalatçı garantili cihaz istemiyor. Hala ithalatçı garantili öneriyorsunuz. Gören, eline alıp kullanan bir olarak söylüyorum kronik hiçbir sorunla karşılaşmadım Galaxy J7 Prime'da. Galaxy J5'i arkadaşımda kullanıyor. Kronik bir sorun yok. Sanki bütün J ve A serilerini elinden geçirmiş gibi konuşuyorsun. Kuzenim de uzun süredir A52016 kullanıyor. O da kronik bir sorundan hiç bahsetmiyor. Tabi ki amiral gemisi düzeyinde değiller ama problemleri yok. İthalatçı garantili alsa Mİ6 var. Gider onu alır. Ayrıca attığın cihazın çok iyi bir cihaz olduğunu bende biliyorum. Güzel, alınır cihaz ama ithalatçı garantili işte.

Zaptoss02

Doçent
Reaksiyon puanı
102
Yerinde olsam moto z alırdım tr garantili 1700e internetten 2000e elden alınabiliyor

Reaksiyon puanı
16,118
orta segment samsunglar sorunlu değil benim gt-s5360 sorunsuz...

Ömer Canbaz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Ya kardeşim anlamıyor musun ? Okuma yazman yok mu ? Adam ithalatçı garantili cihaz istemiyor. Hala ithalatçı garantili öneriyorsunuz. Gören, eline alıp kullanan bir olarak söylüyorum kronik hiçbir sorunla karşılaşmadım Galaxy J7 Prime'da. Galaxy J5'i arkadaşımda kullanıyor. Kronik bir sorun yok. Sanki bütün J ve A serilerini elinden geçirmiş gibi konuşuyorsun. Kuzenim de uzun süredir A52016 kullanıyor. O da kronik bir sorundan hiç bahsetmiyor. Tabi ki amiral gemisi düzeyinde değiller ama problemleri yok. İthalatçı garantili alsa Mİ6 var. Gider onu alır. Ayrıca attığın cihazın çok iyi bir cihaz olduğunu bende biliyorum. Güzel, alınır cihaz ama ithalatçı garantili işte.
Öncelikle bende J7 Prime kullanıyorum ve şarj sorunu var TFT ekran sorunu var. Hiçbir şekilde düşürme vb. birşey olmadı. Aynı şarj sorunu A7 2017'de de var. Bu sorunu internette araştırabilirsin. @Dogukan1905

Daha önceleri bu cihazda dokunmatik ekran sorunu vardı. Şuan test etmedim ama sorun Nougat güncellemesi ile düzeldi.

İthalatçı garantili istemiyorsa arkadaş bu cihaz Samsung Türkiye Garantili indirim ile fiyatı düşer o zaman alınabilir.

Samsung Galaxy S7 (Samsung Türkiye Garantili) Fiyatı

Doğukan S

Doçent
Reaksiyon puanı
266
J7 Prime'da dediğin kronik problemler kardeşimde yok. Sıkıntılı olan senin cihaz olabilir. Okulda sınıfta J7 Prime'ı kullanan arkadaşlarım var. Birçoğu cihazı ben önerdim. Hepsi memnun.

Reaksiyon puanı
16,118
308973203_tn50_0.jpg

beni almazsan insan içine çıkamazsın diyor...

Reaksiyon puanı
16,118
casper çöp rezalet ötesi kalitede ondan teknosa asist'e ne zaman gitsem 3-5 casper zede var...

umutcan1111

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Hic kullanmadigim icin bilmiyorum ama guzel hissi verdi

WellTime54

Profesör
Reaksiyon puanı
1,000
J7 pro iyi diyolardı prime de şarz konusunda iyi diye duydum cihazlar hakkında pek bi malúmatım yok ama pro daha mantıklı olur gibi