İyi sistem, kötü FPS

Bu konuyu okuyanlar

blother2

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar sistemimi size tanıtmakla başlayayım;
Güç kaynağı: GX 650W
İşlemci: AMD Ryzen 5 1600x 3.60 GHz
Ekran kartı: ASUS AMD 8GB RX480 256 Bit
Ram: Kingston 16GB (2x8GB) HyperX Fury Black DDR4 2400MHz CL15 1.2V Dual Kit Ram
Ana kart : X370 GAMING PRO CARBON
Windows 10 pro işletim sistemi kullanıyorum ve 250gb SSD'nin içine kurulu üstelik oyunlarımda SSD'ye kurulu durumda.

Genelde arkadaşımla Rust oynuyorum ve arkadaşımın sistemi benimkinden oldukça düşük olmasına rağmen benden yüksek fps ile oyununu oynuyor. Bakın fps'im yüksek ama düşüyor demiyorum en düşük ayarlarda fps'im 45-60larda ve droplar oluyor daha da aşağılara kadar düşüyor.
Bu sistem ile LOL'de 90-70 FPS alıyorum ki takım savaşlarında 30fps i görebiliyorum hemde uzun süreliğine.
CS:GO'da da aynı şekilde sorun var.

Ufak bir not düşeyim önceden böyle değildi cs de 250-300fps alıyordum , lolde fps'e bakmaya gerek duymuyordum , rustta ise 90-120 arasıydı ama sanıyorum ki yaptığım bir windows ve ekran kartı güncellemesinden sonra durum böyle oldu ve o günden beri yaklaşık 1,5-2 aydır ne yaptıysam çözüm bulamadım. Defalarda bilgisayara temiz kurulum yaptım , eski windows güncellemelerini denedim eski ekran kartı sürücülerini denedim her defasında fps'im düşüktü hiçbir zaman düzelmedi. Şuan her şey güncel ama fps bu sisteme göre berbat.

Bilgisayar şuanda temiz, virüssüz. lol ve rust haricinde hiçbir oyun , program kurulu değil. Varsa bir çözüm yolunuz yardımcı olabilirseniz mutlu olurum

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Driverları nasıl güncelliyorsunuz?
Isınma sorunu var mı?

blother2

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Driverları nasıl güncelliyorsunuz?
Isınma sorunu var mı?
Ekran kartimi manuel olarak kuruyorum geri kalanini driver booster gibi yardimci programlarla kuruyorum. Onceden beri bu sekilde kurulumumu yapiyordum son 1,5 2 aydir bu sorunla karsi karsiyayim. Isınma sorununa gelecek olursak benim bildigim bir sorun yok suan icin evde degilim herhangi bir programdan ekran fotografi isterseniz soyleyin atayim eve gecince

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Temiz kurulum yapın ve driver booster gibi yardımcı programları asla kullanmayın efenim.

NESDelisi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,294
Bence bir tozlanmış olabilir...

californ1a

Asistan
Reaksiyon puanı
11
Hocam güzelce bir formattan sonra driverları bırak win 10 halletsin yok illa siz yükleyecekseniz kendi sitelerinden halledin site bulamıyorsanız aygıt yöneticisinde sağ tıklayıp güncelle derseniz yine yükleyecektir internetten.

blother2

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Dostlarim onceden surekli driver booster kullaniyordum ben ondan dolayi oldugunu dusunmuyorum ama madem oyle diyorsunuz tamam temiz kurulum yapacagim kasayida temizleyecegim driver booster gibi programlar kurmayacagim. Sunu sormak istiyorum ekran karti driveri haric yuklemem gereken driverlar var midir ? Ve temiz kurulumdan sonra tekrardan devam ederse bu sorun izlemem gereken yol nedir? Ve temiz kurulumdan sonra windows guncellemelerini temiz bir sekilde nasil yapabilirim?

Son düzenleme:

californ1a

Asistan
Reaksiyon puanı
11
Dostlarim onceden surekli driver booster kullaniyordum ben ondan dolayi oldugunu dusunmuyorum ama madem oyle diyorsunuz tamam temiz kurulum yapacagim kasayida temizleyecegim driver booster gibi programlar kurmayacagim. Sunu sormak istiyorum ekran karti driveri haric yuklemem gereken driverlar var midir ? Ve temiz kurulumdan sonra tekrardan devam ederse bu sorun izlemem gereken yol nedir? Ve temiz kurulumdan sonra windows guncellemelerini temiz bir sekilde nasil yapabilirim?
Elinde güncel bir win 10 olsun öncelikle yoksa güncelle sistemi yükleyeceğin başka driver var mı yok mu aygıt yöneticisine girip bakabilirsin sistemi kur amd nin sitesinden kartının sürücüsünü kur varsa başka sürücü aygıt yöneticisnden sağ tıklayıp güncelle demen yeterli oluyor çoğu zaman yükleyemediğin sürücü olursa ss at yardımcı oluruz.

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Şöyle söyleyeyim buraya aynı şekilde konu açanların %90'ının bilgisayarı driver booster yüzünden yavaşlıyor. Bu program yanlış driver kurabiliyor.

blother2

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Temiz kurulum yaptım. Sürücüler güncel. 8 saat boyunca Rustta deneme yaptım fakat eskisi ile hiçbir farkı yok. FPS yine düşük. Çözümü olan var mı ?