İyi bir hacker hangi dili kullanır?

Bu konuyu okuyanlar

Empatik

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Arkadaşlar savunan veya saldıran sizce hangi dili kullanmalı ve açıklamasıda olsun :) Birde kafama takılan bir iki terim var bunları açıklayabilecek var mı ?
undecator , crypter ve fud

sebastiantr

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
İyi bir hacker öncelikle insanlarla iletişim kurmalı.
Yaşıtlarıyla, çevresindeki insanlarla, ailesiyle... sonrasında zaten normal bir insana döneceğinden hackerlığın falan boş işler olduğunu, asıl olanın yıkıcı değil yapıcı bir insan olmak gerektiğini anlar.

Bunu anlamak için hangi dili bilmesi gerekir?
Türk ise, Türkçe, İngiliz ise İngilizce, Belçikalı ise Flemenkçe... Yani bulunduğu konumda ne konuşuluyorsa onu bilsin yeter.

deatmania

Müdavim
Reaksiyon puanı
62
Java, C++ ve C

Bu üç dili bilmesi gerekir bence. C++ ile C hemen hemen aynı zaten.

Empatik

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
[MENTION=287113]sebastiantr[/MENTION] :D Usta ilk paragraf iyi hoşta :D İkinci kısım çok alakasız olamamış mı ?

- - - Mesaj Güncellendi - - -
[MENTION=84327]deatmania[/MENTION] C# ın hiç mi oluru yok :) Bu arada ingilizcesi iyi olmayan (benim gibi) birisi bu konuda internetten ilerleyerek hiç bir iş başaramaz gibi :D Türk kaynaklar yetersiz ingilizce sağlam bilmek lazım :)

deatmania

Müdavim
Reaksiyon puanı
62
C# olabilir. Ama ben olsam C++ öğrenirdim. :)

C++, makine dilidir. Bütün programların alt yapısıdır.

sebastiantr

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
@sebastiantr :D Usta ilk paragraf iyi hoşta :D İkinci kısım çok alakasız olamamış mı ?

@deatmania C# ın hiç mi oluru yok :) Bu arada ingilizcesi iyi olmayan (benim gibi) birisi bu konuda internetten ilerleyerek hiç bir iş başaramaz gibi :D Türk kaynaklar yetersiz ingilizce sağlam bilmek lazım :)

Dil istedin, dil söyledim.

Empatik

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Dil derken programlama dili demek istedim :)

raxetul

Müdavim
Reaksiyon puanı
31
Dil derken programlama dili demek istedim :)
Dünyanın en ünlü hacker larından kabul edilen Kevin Mitnick arakadaşın dediği gibi konuşma dili ile işi yürüten insan. Kafamızda çok fazla bir şekilde iyi hacker iyi coder mantığı yatıyor. Hayır, iyi hacker iyi bilgisayar bilen ve iyi iletişim kurandır öncelikle.

Haa, C++ öğren :)

fiko16

Asistan
Reaksiyon puanı
0
iyi bir hacker belli bir dili olmaz düşün adamina göre muamele yapar

tarkankarabas

Asistan
Reaksiyon puanı
2
iyi bir bilgisayar kullanıcısı olmak daha iyi değil mi? neticede hacker dediklerin niyetleri ne olursa olsun yasadışı insanlardır. neye özendiğinizi etraflıca bir düşünmeniz iyi olacaktır.

Empatik

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Özenmek değil ileride işime yarayacağını düşündüğüm için bu konu ile ilgilinmek için zaman ayırıyorum. C++ da karar kılındı gibi :) Java diyor gönlüm bir yandan ama :D

Dünyanın en ünlü hacker larından kabul edilen Kevin Mitnick arakadaşın dediği gibi konuşma dili ile işi yürüten insan. Kafamızda çok fazla bir şekilde iyi hacker iyi coder mantığı yatıyor. Hayır, iyi hacker iyi bilgisayar bilen ve iyi iletişim kurandır öncelikle.

Haa, C++ öğren :)

Bu adamın hayatını araştırmak lazım :p Filmide var sanırım :) Filmi hangi kitaba göre uyarlanmış :D

djvahset

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
iyi hacker yazma dilini ve kendini dilini bilsin yeter

orcnd

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
racon bilsin yeter hapishanede lazım olur

evowinds

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
174
Hangi dili bildiğin önemli değil, önemli olan o dile ne kadar hakim olduğundur.
Sen kullandığın dilin dinamiklerini ve yeteneklerini bildiğin sürece hangi iş için hangi dili kullanacağını refleks olarak seçersin.
Ama illaki bir dil bilmek istersen Assembly öğren, reverse engineering ve debugging anlamında oldukça faydasını görürsün.

ConquerorRose

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
İyi bir hacker amacına göre burda yazılan ve yazılmayan dilleri bilmesi gerekir. Örneğin C# biliyor ve hack yapacağı program c# ile yapılmışsa bu onun için kolay olur. Fakat php ile yazılmışsa oraya girmesi zor olur. Hacker bir değil birden fazla dil bilmesi gerekir. Tabii programlama yapısını mantığını en iyi şekilde bilmeli daha sonra zaten bütün dillerde yazar.
İlk başlaması gereken dil C dir.
Daha sonra görsel bir dil C# gibi.
Daha sonra web dili PHP gibi.
Daha sonra assembly dilini kavraması gerekir ki ne yazdığını sonradan daha iyi anlasın bilsin.

Empatik

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Sanki hacker olucam banka hesaplarını toplucam paralar çalıcam gibi konuşan arkadaşlar var :D Sadece mantığını kavramak ve bir kaç virüs yazmak istiyorum o kadar :D Önce programlama dilini çok iyi bilmek ile başlayacağım bu da bana + dır :)

Czmi

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Aramizda Hacker olmadigindan bu sorunun cevabini verebilecek yok..

evowinds

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
174
Aramizda Hacker olmadigindan bu sorunun cevabini verebilecek yok..

Bu varsayımının gerçek olması için tüm üyelerin Hacker olmadığını tek tek ispatlaman gerekir.
Kimse çıkıp da zaten ben Hackerım demez, kendini ifşa etmez meraklanma :D

CMYK

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
Lütfen arkadaşı karantinaya alırmısınız... :D

Sanki hacker olucam banka hesaplarını toplucam paralar çalıcam gibi konuşan arkadaşlar var :D Sadece mantığını kavramak ve bir kaç virüs yazmak istiyorum o kadar :D Önce programlama dilini çok iyi bilmek ile başlayacağım bu da bana + dır :)

evowinds

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
174

Yazdığın virüsleri önce kendi bilgisayarında dene bak bu birinci kuraldır unutma :D :mrgreen:

Czmi

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Bu varsayımının gerçek olması için tüm üyelerin Hacker olmadığını tek tek ispatlaman gerekir.
Kimse çıkıp da zaten ben Hackerım demez, kendini ifşa etmez meraklanma :D

2003 yilinda tanistigim bir ablamiz var. Oturdugumuz yerden ABD ye tasinmadan birkac ay once ogrenmistim hacker oldugunu. Ve bildigim birsey var sa kesinlikle bu tarz sosyal forumlarda takilmayacaklaridir

ReDo

Müdavim
Reaksiyon puanı
92
[MENTION=174282]şowalye[/MENTION] ?

Empatik

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Yazdığın virüsleri önce kendi bilgisayarında dene bak bu birinci kuraldır unutma :D :mrgreen:

Malesef Visual basic de Shell komutu ile bir program (virüs denirmi bilemem) yaptım işte for döngüsünde n tane paint n tane tarayıcı açıyordu :D ve kendini başlata (regedidten) kaydediyordu :D Onu yanlışlıkla denemiştim :D :p Bu arada bu Kill komutu Antilere kolay yakalanıyor sonırım aynı şekilde Shell komutuda yakalanıyor mu ?

djvahset

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
evet bende bilemem ama eminim aramızda vardır...

Empatik

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Aramızda bir hacker varsa lütfen bana pm atsın :p Öğrenmek istiyorum... İnternettearaştırdıkça kayboluyorum yol göstermeli birisi bana :)