İyi bir hacker hangi dili kullanır?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

evowinds

Dekan
Onursal Üye
Aramizda Hacker olmadigindan bu sorunun cevabini verebilecek yok..
Bu varsayımının gerçek olması için tüm üyelerin Hacker olmadığını tek tek ispatlaman gerekir.
Kimse çıkıp da zaten ben Hackerım demez, kendini ifşa etmez meraklanma :D

CMYK

Profesör
Lütfen arkadaşı karantinaya alırmısınız... :D

Sanki hacker olucam banka hesaplarını toplucam paralar çalıcam gibi konuşan arkadaşlar var :D Sadece mantığını kavramak ve bir kaç virüs yazmak istiyorum o kadar :D Önce programlama dilini çok iyi bilmek ile başlayacağım bu da bana + dır :)

evowinds

Dekan
Onursal Üye
Sanki hacker olucam banka hesaplarını toplucam paralar çalıcam gibi konuşan arkadaşlar var :D Sadece mantığını kavramak ve bir kaç virüs yazmak istiyorum o kadar :D Önce programlama dilini çok iyi bilmek ile başlayacağım bu da bana + dır :)
Yazdığın virüsleri önce kendi bilgisayarında dene bak bu birinci kuraldır unutma :D :mrgreen:

Czmi

Doçent
Bu varsayımının gerçek olması için tüm üyelerin Hacker olmadığını tek tek ispatlaman gerekir.
Kimse çıkıp da zaten ben Hackerım demez, kendini ifşa etmez meraklanma :D
2003 yilinda tanistigim bir ablamiz var. Oturdugumuz yerden ABD ye tasinmadan birkac ay once ogrenmistim hacker oldugunu. Ve bildigim birsey var sa kesinlikle bu tarz sosyal forumlarda takilmayacaklaridir

Empatik

Profesör
Yazdığın virüsleri önce kendi bilgisayarında dene bak bu birinci kuraldır unutma :D :mrgreen:
Malesef Visual basic de Shell komutu ile bir program (virüs denirmi bilemem) yaptım işte for döngüsünde n tane paint n tane tarayıcı açıyordu :D ve kendini başlata (regedidten) kaydediyordu :D Onu yanlışlıkla denemiştim :D :p Bu arada bu Kill komutu Antilere kolay yakalanıyor sonırım aynı şekilde Shell komutuda yakalanıyor mu ?

Empatik

Profesör
Aramızda bir hacker varsa lütfen bana pm atsın :p Öğrenmek istiyorum... İnternettearaştırdıkça kayboluyorum yol göstermeli birisi bana :)

Ben Kenobi

Dekan
Dünyadaki iyi hackerların tarihini araştır.
Onların ne yaptığına bak.
Onlar forumlarda iyi hacker olmak için hangi dili kullanmalıyım diye konu açmazlar.

DumDumaq

Dekan
c++ programlama ve java dersleri görüyorum ama hocanın agzında hackerla ilgili birşey duymadım herşey insan zihninde bitiyor , her turlu hack yaparsın mcrsft c++ çok yaygın ama java daha kolay , başlamak istiyosan oracle ve javaya çalış c++ regıstragble de dursun elinin altında

Empatik

Profesör
şowalye usta visual basic .net iyi mi diyorsun yani

21olcaybaba21

Doçent
iyi bir hacker türkçe olsun ingilizce olsun almanca olsun çoğu dili bilmeli

kamildoan

Üyecik
Hack olayını sadece bilgisayarla sınırlandıramazsınız. Programlama dili ile hiç sınırlandıramazsınız. Kimi yerde sql i çok iyi bilmeniz gerekir. Kimi yerde javascript veya assembly bilmeniz gerekir. Ama asıl zayıf nokta her zaman insandır. Mesela almanyada, türkler kola makinelerine atılan bozuk paraların şeklinde buzdan paralar yapıp makinelere atıp kolaları beleşe getiriyorlardı(bu da bir hackdir mesela ama programlamayla ilgisi yoktur.). Tüm kola makinalarını değiştirmek zorunda kaldılar. Hackelemek bir şeyi amacının dışında kullanmaktır. Önemli olan bir şeyin nasıl çalıştığını anlayabilmektir. İhtiyaca göre hareket edilir. Neye ihtiyacın varsa analiz eder, ona göre hareket edersin.

Ahmethz

Rektör
Onursal Üye
ben de zamanında okulun verdiği dosya paylaşım klasörünü patlatmıştım, herkes 50mb kullanırken ben 2gb kullanıyordum :D
açılın millet ben hackerım :p

stat counter