İyi bilgisayar düşük fps sorunu

Bu konuyu okuyanlar

DenizmeN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Öncelikle merhaba sistem özelliklerimi aşşağıya bırakıyorum :
Ekran kartı : Nvidia'nın gtx 960 m serisi
Ram : 16 GB
İşlemci : İntel İ7 6700 HQ
Lakin CS:GO gibi oyunlarda drop yiyebiliyorum nedendir acaba ilgilenirseniz sevinirim.

554950

Dekan
Reaksiyon puanı
5,893
kaç fps veriyor?
Mesaj otomatik birleştirildi:

disk belleği dosyasını kapatın arkaplanda bir şey açmayın.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,992
CS GO sorunlu bir oyun drop yemen pek anormal değil. Başka oyunlarda var mı bu tarz droplar? Sıcaklık değerleri nedir?

DenizmeN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
CS GO sorunlu bir oyun drop yemen pek anormal değil. Başka oyunlarda var mı bu tarz droplar? Sıcaklık değerleri nedir?
78 dereceye kadar çıktığını gördüm termal macun değişimini 2 ay önce yaptım başka oyunlarda yok zaten bu aralar sadece cs oynuyorum

kaç fps veriyor?

disk belleği dosyasını kapatın arkaplanda bir şey açmayın.
80 90 ki 800x600 de ve low ayarlarda birde drop yiyorum orası ayrı

554950

Dekan
Reaksiyon puanı
5,893
78 dereceye kadar çıktığını gördüm termal macun değişimini 2 ay önce yaptım başka oyunlarda yok zaten bu aralar sadece cs oynuyorum

80 90 ki 800x600 de ve low ayarlarda birde drop yiyorum orası ayrı
en yüksek ayarda bile mi 80 90 ?

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,992
O çözünürlük ve low ayarlarda kart kendini kullanmadığından dolayı drop yiyebilirsin. Grafikleri arttırıp dener misin? FHD+orta veya yüksek ayarlarda mümkünse.

DenizmeN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3

554950

Dekan
Reaksiyon puanı
5,893
yok en düşük kanka

tabi biraz daha yükseltip deneyelim bakalım
grafiği arttırınca fps sabit kalmıyor değil mi? msı afterbruner ile mi ölçüyorsunuz.

DenizmeN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
grafiği arttırınca fps sabit kalmıyor değil mi? msı afterbruner ile mi ölçüyorsunuz.
hayır dizüstü bilgisayar kullandığım için overclock yapmaya uyumlu değil

O çözünürlük ve low ayarlarda kart kendini kullanmadığından dolayı drop yiyebilirsin. Grafikleri arttırıp dener misin? FHD+orta veya yüksek ayarlarda mümkünse.
Denedim yalnız aynı şekilde hatta daha düşük fps almaya başladım 40 ila 60 arası fps alıyorum formatımı da daha 1-2 ay önce termal macun değişimi sırasında yapmıştım

554950

Dekan
Reaksiyon puanı
5,893
hayır dizüstü bilgisayar kullandığım için overclock yapmaya uyumlu değil

Denedim yalnız aynı şekilde hatta daha düşük fps almaya başladım 40 ila 60 arası fps alıyorum formatımı da daha 1-2 ay önce termal macun değişimi sırasında yapmıştım
overclock yap demedim ki onun fps ölçeri var.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,992
Sürücüleri nasıl güncelliyorsunuz? Malwarebytes ile bir taratma yapabilir misiniz?

DenizmeN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Sürücüleri nasıl güncelliyorsunuz? Malwarebytes ile bir taratma yapabilir misiniz?
Bilgisayarı formatladıktan sonra tüm sürücülerimi tek tek güncelledim ekran kartımı yeni sürümü çıktığı gibi güncelliyorum sorunun ne olduğunu hala anlamış değilim.

554950

Dekan
Reaksiyon puanı
5,893
Bilgisayarı formatladıktan sonra tüm sürücülerimi tek tek güncelledim ekran kartımı yeni sürümü çıktığı gibi güncelliyorum sorunun ne olduğunu hala anlamış değilim.
sorun işletim sistemi galiba.

DenizmeN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
tam indirden indirdiğim birşeyden virüs bulundu sildim onları d diskini tarıyorum şuan ama çok farkedeceğini sanmam

BİOS Sürümüm güncel değil bundan olabilir mi acaba

Son düzenleme:

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,992
tam indirden indirdiğim birşeyden virüs bulundu sildim onları d diskini tarıyorum şuan ama çok farkedeceğini sanmam

BİOS Sürümüm güncel değil bundan olabilir mi acaba
BIOS sürümü ile çok alakalı olacağını sanmıyorum ama güncellemekten zarar gelmez bir deneyin.

DenizmeN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
BIOS sürümü ile çok alakalı olacağını sanmıyorum ama güncellemekten zarar gelmez bir deneyin.
kendi başıma halledemem diye düşünüp ertelemek istemiştim ama şöyle anlatayım size BIOS ' u güncellemeyeli üzerine birkaç güncelleme çıktı aynı sistem özelliklerine sahip bir bilgisayar kuzenimde var ve lobide 300 fps 270 fps alırken ben 120 alıyorum neden acaba

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,992
kendi başıma halledemem diye düşünüp ertelemek istemiştim ama şöyle anlatayım size BIOS ' u güncellemeyeli üzerine birkaç güncelleme çıktı aynı sistem özelliklerine sahip bir bilgisayar kuzenimde var ve lobide 300 fps 270 fps alırken ben 120 alıyorum neden acaba
Laptoplarda BIOS güncellemesi yapmak çok kolay. Güncelleme dosyası exe formatında oluyor tıklayınca bilgisayar kendi kurup yeniden başlatıyor siz ek bir şey yapmıyorsunuz.

NousrAX

Asistan
Reaksiyon puanı
154

Lobide fps max 120 dır. Oyun içinde max 300tur bunu kendiniz kod ile yazarak sınırı arttırabilirsiniz. Lobide herkeste 120 fps eğer kodu yazmazsan. (kodu tam hatırlayamadım. Araştır bak)
Ve throttlestop programını indirip bdprochot ve intel speedstepi kapat. Bunlar drop girmesin önler. Ama sıcaklık yükselir. Grafik ayarlarını düşürürsen drop yersin. Yüksek ayarlarda düşük fps alman önemli değil drop yiyormusun ona bak.

554950

Dekan
Reaksiyon puanı
5,893
Lobide fps max 120 dır. Oyun içinde max 300tur bunu kendiniz kod ile yazarak sınırı arttırabilirsiniz. Lobide herkeste 120 fps eğer kodu yazmazsan. (kodu tam hatırlayamadım. Araştır bak)
Ve throttlestop programını indirip bdprochot ve intel speedstepi kapat. Bunlar drop girmesin önler. Ama sıcaklık yükselir. Grafik ayarlarını düşürürsen drop yersin. Yüksek ayarlarda düşük fps alman önemli değil drop yiyormusun ona bak.
grafik değil ekran çözünürlüğü o ve o darboğaz ile ilgili eğer grafiği yükseltrise de drop olabilir.

NousrAX

Asistan
Reaksiyon puanı
154
grafik değil ekran çözünürlüğü o ve o darboğaz ile ilgili eğer grafiği yükseltrise de drop olabilir.

Zaten ekran çözünürlüğünu kastediyorum. Kart düşük ayarlarda tam randimanli çalışmaz ve drop yiyebilir. Yüksek ayarlara alınca tam randimanli çalışır. Zaten darboğaz söz konusuysa ona bir çare yok. Dediğim ayarları yaparsa büyük ihtimalle çözülür. Olmazsa da büyük ihtimalle anormal bir sıkıntı vardır.