iTunes ile Temiz Kurulum

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 2, Ziyaretçi & Botlar: 2)

Öne Çıkar #1
Arkadaşlar temiz kurulumun avatajlarını cartını curtunu geçiyorum başlıyorum kuruluma. Öncelikle indirmemiz gereken dosyaları indirelim. iTunes'un son sürümü (iTunes) ve cihaza ait .ipsw dosyası (ipsw.me) dosyalarını indirelim. iTunes'u yüklemeyi anlatmıyorum(next next next bile iş görür :D ).
1.jpg

Dosyalarımız inerken iPhone'umu Bul özelliğini kapatalım.

q.jpg

Şimdi cihazı kurtarma moduna alacağız. iPhone 7 ve sonrası için güç tuşu ve ses kısma tuşuna, öncesi modeller için güç tuşu ve ana ekran tuşuna aynı anda 10 saniye kadar basmanız gerekiyor.
ios11-iphone7-itunes-recovery-restore.jpg

Geldik yükleme kısmına.Ama bunu yapmadan önce iTunes'dan cihazınızın özetine girerek yedek almanızı şiddetle öneririm. Devam edelim iTunes'dan "Güncellemeleri denetle" butonuna Shift tuşuna basılı tutarak basın. Ve .ipsw dosyanızı seçin. Gelecek uyarıları onaylayın ve arkanıza yaslanın :) Yeni sürümünüz hayırlı olsun :) Daha önce aldığınız yedeği de yedeklemeyi geri yükle kısmından yapabilirsiniz.

özet.jpg

yedek.jpg

i1.jpg

i2.jpg

Yedek almak derken nelerin yedeğini almamız gerekiyor?
Verilerinizi, kayıtlı şifrelerinizi, uygulamalarınızı ve verilerini, sistem ayarlarınızı iTunes yardımı ile hızlıca yedek alarak temiz kurulumdan sonra yükleyebilirsiniz. Böylece yeniden kurulumla, fotoğraflarınızla vs. uğraşmadan kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Cihaza temiz kurulum yaptıktan sonra açılıştaki adımları izlerken yeni bir iPhone’u değil, iTunes’dan geri yükleyi seçip hızlıca yükleyebilirsiniz. İyi forumlar :)

BJKolik

Profesör
Verilerinizi, kayıtlı şifrelerinizi, uygulamalarınızı ve verilerini, sistem ayarlarınızı iTunes yardımı ile hızlıca yedek alarak temiz kurulumdan sonra yükleyebilirsiniz. Böylece yeniden kurulumla, fotoğraflarınızla vs. uğraşmadan kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Cihaza temiz kurulum yaptıktan sonra açılıştaki adımları izlerken yeni bir iPhone’u değil, iTunes’dan geri yükleyi seçip hızlıca yükleyebilirsiniz. İyi forumlar :)
Çok teşekkür ederim bilgileriniz için. Ben OTA üzerinden yaptım İOS 12 güncellemesini durum böyle iken İTunes üzerinden dediğiniz işlemler yapsam oluyor mu? Yani İTunes üzerinden OTA' nın üzerine İOS 12' ye kurabiliyor muyum?

Çok teşekkür ederim bilgileriniz için. Ben OTA üzerinden yaptım İOS 12 güncellemesini durum böyle iken İTunes üzerinden dediğiniz işlemler yapsam oluyor mu? Yani İTunes üzerinden OTA' nın üzerine İOS 12' ye kurabiliyor muyum?
Telefonunuz PC’ye bağlı iken iTunes’dan güncellemeleri denetle derseniz ve güncel bir sürüm var ise güncel sistemin dosyalarını PC’ye indirip telefonunuza kurar. Bi nevi OTA yani :)

İtunes yedekleme bir türlü tamamlanmıyor son kısımda takılıp kalıyor apple ile görüştüm herhangi bir sonuç alamadım sebebini bilenler yardımcı olabilir mi?

2018-09-19_LI.jpg

İtunes yedekleme bir türlü tamamlanmıyor son kısımda takılıp kalıyor apple ile görüştüm herhangi bir sonuç alamadım sebebini bilenler yardımcı olabilir mi?

Ekli dosyayı görüntüle 49633
Sabırlı davranın. Diskinizde yer kalıp kalmadığına bakın. Güvenlik için kullandığın bir uygulamak var ise devre dışı bırakın. Tüm bunlar tamamsa ve mümkünse başka bir pc kullanın. İyi forumlar.

Merhabalar. Cihaz 8 plus. Bende aynen anlatıldığı gibi kurulum yaptım. İtunes da özet kısmında yedek alma bölümü çıkmadı bende direk güncelleme bölümü çıktı bende shift tuşu + güncellemeye bastım ve indirdiğim dosyayı seçtim öyle yükledim. Telefonum açıldığı gibi baktım eski dosyalar falan hepsi duruyo ios 12 ile beraber. Sizce temiz kurulum olmuş mudur?

Ekli dosyalar

Merhabalar. Cihaz 8 plus. Bende aynen anlatıldığı gibi kurulum yaptım. İtunes da özet kısmında yedek alma bölümü çıkmadı bende direk güncelleme bölümü çıktı bende shift tuşu + güncellemeye bastım ve indirdiğim dosyayı seçtim öyle yükledim. Telefonum açıldığı gibi baktım eski dosyalar falan hepsi duruyo ios 12 ile beraber. Sizce temiz kurulum olmuş mudur?
Sıkıntı yok kurulum başarılı olmuş :)

Hocam bende İphone 8 cihazıma temiz kurulum yapmak istiyorum fakat Global nedir GSM nedir
Modem farkı var. Bu farka göre model numarası değişiyor. Ve satıldığı bölgede değişiyor. Model numaranızı Google’da aratarak öğrenebilirsiniz. Bulamazsanız özelden yazabilirsiniz. İyi forumlar :)

---- Mesajlar birleştirildi ----

Model numaranızı arka kapakta (Model Axxxx) veya Ayarlar > Genel > Mevzuat bölümünde en üstte görebilirsiniz.

Son düzenleme:
Amerikadan alınan cihazlar GSM olarak geçer.
Avrupa, Asya, Afrika ve benzeri ülkelerden alınan cihazlar ise Global olarak geçer ve ipsw indirirken Global olanını seçmeniz gerekir.
Modem farkı var. Bu farka göre model numarası değişiyor. Ve satıldığı bölgede değişiyor. Model numaranızı Google’da aratarak öğrenebilirsiniz. Bulamazsanız özelden yazabilirsiniz. İyi forumlar :)
Hocalarım şimdi kafam karıştı hangi yolu izlemem gerekir?

Hocalarım şimdi kafam karıştı hangi yolu izlemem gerekir?
Arkadaşın söylediği yöntem çok eskidendi. Artık öyle işlemiyor. Apple Intel,Qualcomm gibi şirketlerden modem alıyor ve dünyaya satış yapıyor. Bu iki modemde Amerika’da satılıyor. Ama diğer bölgelere farklı modemler gidiyor. Siz model numaranıza göre araştırın :)

Arkadaşın söylediği yöntem çok eskidendi. Artık öyle işlemiyor. Apple Intel,Qualcomm gibi şirketlerden modem alıyor ve dünyaya satış yapıyor. Bu iki modemde Amerika’da satılıyor. Ama diğer bölgelere farklı modemler gidiyor. Siz model numaranıza göre araştırın :)
Hocam sizi gerçekten meşkul etim nasıl araştıracağım bu konuda bilgi verin lütfen

Arkadaşın söylediği yöntem çok eskidendi. Artık öyle işlemiyor. Apple Intel,Qualcomm gibi şirketlerden modem alıyor ve dünyaya satış yapıyor. Bu iki modemde Amerika’da satılıyor. Ama diğer bölgelere farklı modemler gidiyor.
Bu arada bilgi için teşekkürler, ben bu olayın değiştiğini bilmiyordum bakın. Sağolun.