İthalatçı garantili Çin tel alinir mi

Bu konuyu okuyanlar

cosmixy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
3-4 yil goturecek tel istiyorum.Xiaomi hosuma gitti ama aklimda iki soru var
1-Garantisi parayi bosa atmak istemiyorum
2-Root filandan anlamam bana android sürüm gelirmi şimdiden cevaplariniz icin Teşekkürler

Reaksiyon puanı
628
Alabilirsiniz rahatlıkla. Ben Redmi Pro kullanıyorum. Ama satıcısının Pinti, Cepport veya Turuncu Mağaza olduğuna dikkat edin. Önceden satıcısı Hepsiburada olan bir Redmi Pro almıştım. Onu bozdum yanlışlıkla ama kullanıcı hatası olduğunu anlamayıp para iadesi yaptılar. Ben de aynı telefondan aldım ama satıcısı Pinti bu seferkinin. Hepsiburada'nın sattığının arayüzü ile oynanmıştı ve hatalar vardı. Ancak şimdiki daha orjinal.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Mİ5S al . Mİ5 yerine. Malzeme kalitesi ve işlemcisi daha iyi kamera sensörüde daha iyi

Reaksiyon puanı
222
3-4 yil goturecek tel istiyorum.Xiaomi hosuma gitti ama aklimda iki soru var
1-Garantisi parayi bosa atmak istemiyorum
2-Root filandan anlamam bana android sürüm gelirmi şimdiden cevaplariniz icin Teşekkürler

Alınır ben mi5s kullanıyorum 9 aydır sıkıntı yok tavsiyede ederim

F1kan

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,882
Alabilirsiniz rahatlıkla. Ben Redmi Pro kullanıyorum. Ama satıcısının Pinti, Cepport veya Turuncu Mağaza olduğuna dikkat edin. Önceden satıcısı Hepsiburada olan bir Redmi Pro almıştım. Onu bozdum yanlışlıkla ama kullanıcı hatası olduğunu anlamayıp para iadesi yaptılar. Ben de aynı telefondan aldım ama satıcısı Pinti bu seferkinin. Hepsiburada'nın sattığının arayüzü ile oynanmıştı ve hatalar vardı. Ancak şimdiki daha orjinal.
Vaybe ithalatçı garanti mi yaptı bunu ? :D
Bu arada hangı garantiydi hocam ? Evo mu delta mı ?

Quilliam

Doçent
Reaksiyon puanı
86
Peki şu anda mi5 1099 tl civarında ileride düşme ihtimali var mı bekleyelim mi ?

Quilliam

Doçent
Reaksiyon puanı
86
Cam koruyucu öneriyor musunuz mi5 önerirseniz hangisini önerirsiniz?

M

Murat Burç

SDN Okuru
Cam koruyucu öneriyor musunuz mi5 önerirseniz hangisini önerirsiniz?
Mİ5 yerine Mİ5S al fark çok değil. Mİ5S malzeme kalitesi olarak falan daha sağlam.
--- Gönderi Güncellendi ---
Bu hepsi buradada xiaomi mi5 ile prime modeli fiyatı aynı prime ile arasındaki fark nedir ki prime daha mı iyi?
Primeın depolaması daha fazlaydı birde 820nin kırpılmamış versiyonuydu ben böyle hatırlıyorum

Reaksiyon puanı
628
Bu hepsi buradada xiaomi mi5 ile prime modeli fiyatı aynı prime ile arasındaki fark nedir ki prime daha mı iyi?
Sadece Mi5 Prime'in işlemcisi kırpılmamış. Mi5'te SD820'nin kırpılmış hali var. Ama pek fark etmez. Ama Mi5S ile de arada çok fiyat farkı yok. Onu öneririm.

Quilliam

Doçent
Reaksiyon puanı
86
Sadece Mi5 Prime'in işlemcisi kırpılmamış. Mi5'te SD820'nin kırpılmış hali var. Ama pek fark etmez. Ama Mi5S ile de arada çok fiyat farkı yok. Onu öneririm.

Peki kardeş son bir sorum olacak telefonu diyelim hepsi buradadan aldım geldiğinde rom falan atmam gerekiyor mu (tüm modeller için soruyorum 5/5s/prime) yoksa direk açıp kullanabiliyor muyuz bir de bozulduğunda direk hepsi buradayamı gönderiyoruz yoksa bazılarında delta servis gibi şeyler çıkıyor yoksa oraya mı gönderiyoruz

Reaksiyon puanı
628
Peki kardeş son bir sorum olacak telefonu diyelim hepsi buradadan aldım geldiğinde rom falan atmam gerekiyor mu (tüm modeller için soruyorum 5/5s/prime) yoksa direk açıp kullanabiliyor muyuz bir de bozulduğunda direk hepsi buradayamı gönderiyoruz yoksa bazılarında delta servis gibi şeyler çıkıyor yoksa oraya mı gönderiyoruz
Rom atmaya gerek yok. Teknik servis hangi markaysa ona gönderiyorsun. Yani Delta ise oraya, EVO ise oraya.

Quilliam

Doçent
Reaksiyon puanı
86
Rom atmaya gerek yok. Teknik servis hangi markaysa ona gönderiyorsun. Yani Delta ise oraya, EVO ise oraya.

Bu arada bir şeyi unuttum lenovo k5 plus hakkında ne düşünüyorsun fiyatı biraz daha iyi yoksa az daha verip xiomi mi5 mi dersin bazıları lenovo k5 plusı iyi demiyor fiyatını karşılar mı sence

Reaksiyon puanı
628
Bu arada bir şeyi unuttum lenovo k5 plus hakkında ne düşünüyorsun fiyatı biraz daha iyi yoksa az daha verip xiomi mi5 mi dersin bazıları lenovo k5 plusı iyi demiyor fiyatını karşılar mı sence
F/p telefonu ancak bozulma oranı çok yüksek. Önermem.

Sx105rRomules

Müdavim
Reaksiyon puanı
177
general mobile 5 plus kullanıyorum şu anda hiç memnun değilim malzeme kalitesi çöp o yuzden mı 5s öneririm

ama 5 kullananda memnun yani , pili filan çok iyi diyorlar , home tuşu da var heralde 5s te daha kolay olur

M

Murat Burç

SDN Okuru
İthalatçı ve distribütör garantisi arasındaki fark nedir?
Aynı marka ve model ürünün farklı fiyatlara satıldığına şahit oluyoruz. Peki bu fark nereden kaynaklanıyor? İthalatçı firma garantili telefon alınır mı? Türkiye garantili ne demek?

Teknoloji harcamalarımızın bütçemizdeki payı her geçen gün artıyor. Hal böyle olunca satın alacağımız ürüne karar verdikten sonra daha hesaplı satın alabileceğimiz mağaza ve internet sitelerinde fiyat araştırmasına girişiyoruz. Bazen bir cihazın satış fiyatının 500 TL'ye kadar geniş bir fiyat bandında olduğuna şahit oluyoruz. Peki bu fark nereden kaynaklanıyor.

İnternette sahte ürün satışı yapan dolandırıcıları bir kenara koyalım ve orijinal cihazları farklı fiyatlara satan mağazalara bakalım. Bir akıllı telefonu ele alalım, bu akıllı telefonun ülkemizde bir distribütörüyani üretici firmanın resmi dağıtıcısı varsa bu cihaz için sunulan servis hizmeti, satış ve dağıtım maliyetleri ve pazarlama gibi maliyetlerİ bu distribütör üstleniyor. Marka gerektiğinde cihazı sıfırıyla değiştirme garantisini de sunmaktadır. Aynı akıllı telefon yurt dışından ithalat yoluyla ülkemize getirilip ve distribütörden bağımsız olarak satılabilmektedir. Buna nasıl izin veriliyor diye soracak olursanız, serbest piyasa ekonomisinde buna engel bir kanun olmadığını belirtelim.

Distribütörün aksine minimum maliyetle cihazı satışa sunan ithalatçı firmanın giderleri daha düşük olduğundan daha uygun fiyata satış yapabilmektedir. Bu cihazlar da garanti kapsamındadır ancak bu garantiden marka değil ithalatçı firma sorumludur. İthalatçı garantili bir cihaz satın aldınız ve sorunla karşılaştınız, bu durumda muhatabınız ithalatçı firma olacaktır. Birçok markanın yetkili servisinde ithalatçı garantili cihazlar için hizmet verilmemektedir. Distribütörlerin sattıkları cihazların seri numaraları marka tarafında kayıtlı olduğundan üretim hatası vb. bir durumda garanti kapsamında servis sunulmaktadır. İthalatçı garantili ürünlerde sunulan garantinin kısıtlı olduğu ise bilinen bir gerçek.

Özetle ithalatçı firmaların getirdiği cihazları ucuza alırken risk de alıyorsunuz, daha az ödeyerek kısıtlı bir garanti ve servisten yararlanıyorsunuz. Eğer bu riski göze alıyorsanız bu cihazları tercih edebilirsiniz. Eğer risk almak istemiyor ve markanın güvencesinde cihaz almak istiyorsanız distribütör garantili cihaz tercih etmeniz de fayda var. Bazı elektronik marketler sadece distribütör garantili cihaz satışı yapmaktadır. Satın almadan önce distribütör mü yoksa ithalatçı firma ürünü müaldığınızı mutlaka sorun ve tercihinizi bu bilgiler ışığında yapın.

Sana LG v20 öneririm bu video yardımcı olacaktır
Kendiniz mi yazdınız kopyala yapıştır mı ?

M

Murat Burç

SDN Okuru
Bak sana bu son mesajım kesinlikle son amacın ne ? Bu konu altına çocuğa yardımcı olmak için mesaj yazacaksan yaz.Yoksa boş laf yapma
Kopyala yapıştır mı diye soruyorum çünkü birinden yaptığımız kopyala yapıştır içeriklerde kaynak belirtmemiz zorunlu bu bir forum kuralı

murat zorluu

Bende iPhone köşemdeyim 14 256 GB ile…
Reaksiyon puanı
685
M

Murat Burç

SDN Okuru
Bana yazmaaaaa yazma kardeşim

Şikayet ediyorsun eline ne geçiyor ben hakkımı helal etmiyorum sana
Etmeyebilirsin umrumda değil. Forum kurallarının uygulanması için çalışıyorum. Forumumuzda Türkçe teknoloji sitelerinden bir içerik paylaşmak yasak. Ayrıca yine kopyala yapıştır yaptığımız içeriğin linkini içeriğe üretene saygı göstermek için eklemeliyiz. Hakkını helal etmeyecek birisi varsa o da o içeriği üretenlerdir.

murat zorluu

Bende iPhone köşemdeyim 14 256 GB ile…
Reaksiyon puanı
685
Selamunaleyküm güzel kardeşim

Bence ithalatçı garantili alma distirbütör garantili al neden dersen

Distribütör garantisi firmanın Türkiye'deki yetkili servislerince yapılan bir garanti hizmetidir ve garanti süresince devam eder.Bundaki avantajların şu şekildedir :

Eğer telefon herhangi bir arıza yaparsa daha hızlı Ve güvenilir bir hizmet alabilirsin

Telefonun parçası değişecek ise orijinal parçası çok daha rahat bulunacağından değişim orjinal parça ile yapılacaktır.

Eğer telefonun komple değişmesi gerekiyorsa bu değişiminde sağlayamayabilirler.

Ayrıca yetkili servis ağı çok dardır.Telefonunuzu rahatlıkla tamir ettirebilirsiniz

İthalat garantisi ise telefonu Türkiye'ye yurt dışından ucuza getirip burada satan firma tarafından verilir
Buradaki tek avantaj paradır ucuz alırsınız.

Dezavantajlar ise :

Eğer telefon herhangi bir arıza yaparsa daha hızlı Ve güvenilir bir hizmet alanayabilirsiniz

Telefonun parçası değişecek ise orijinal parçası çok zor bulunacağından değişim yerli bir parça ile yapılacaktır.

Eğer telefonun komple değişmesi gerekiyorsa bu değişiminde size zorluk çıkartabilirler.

Ayrıca yetkili servis ağı çok dardır.Telefonunuzu başka bir yerde rahatlıkla tamir ettirebilmek için parasını ödemek durumunda kalırsınız.

İthalat garantisi ile Akın'ın elektronik cihazlar büyük risktir.

Umarım yazım yeterince faydalı olmuştur kardeşim

YouTube forum SDN videosu sana LG v20 tavsiye ederim

Son düzenleme: