İsviçre çakısı laptop arıyorum

Bu konuyu okuyanlar

DokThor

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Merhabalar herkese. Shift Delete'nin "Biliyorsan paylaş, bilmiyorsan sor!" sloganı altında benimle paylaşmanızı istediğim bazı cevaplara ihtiyacım var.

Üniversite öğrencisiyim ve bir laptop arıyorum. Fiyat bandı en fazla 6.000 tl olan bir laptop(keşke daha az olsa) istiyorum. Genel olarak blog yazılarımı yazıp gerekli araştırmalar yapacağım ve ayriyeten de az da olsa oyun oynayabileğim bir bilgisayar arıyorum. Yani iş ve oyun bilgisayarı karışımı gibi bir şey. Önerilerini yazarsanız çok memnun olurum.

Aklımda monster abra a5 v15.4 var. Görüslerinizi bekliyorum. (Allah rızası için yardım edin 3 aydır bakınıyorum bulamadım.)

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,924
Merhabalar herkese. Shift Delete'nin "Biliyorsan paylaş, bilmiyorsan sor!" sloganı altında benimle paylaşmanızı istediğim bazı cevaplara ihtiyacım var.

Üniversite öğrencisiyim ve bir laptop arıyorum. Fiyat bandı en fazla 6.000 tl olan bir laptop(keşke daha az olsa) istiyorum. Genel olarak blog yazılarımı yazıp gerekli araştırmalar yapacağım ve ayriyeten de az da olsa oyun oynayabileğim bir bilgisayar arıyorum. Yani iş ve oyun bilgisayarı karışımı gibi bir şey. Önerilerini yazarsanız çok memnun olurum.

Aklımda monster abra a5 v15.4 var. Görüslerinizi bekliyorum. (Allah rızası için yardım edin 3 aydır bakınıyorum bulamadım.)
GTX 1650 ve İ5 9300H ya da GTX 1650 ve İ7 9750H olsa iyi olur. Sizin dediğinizde GTX 1050 3 GB var. Onun yerine GTX 1650'li bir laptop almak daha mantıklı.

M

Murat Burç

SDN Okuru

Ben de üniversite öğrencisiyim. Nasıl oyun oynayacağın, hangi programları kullanacağın önemli. Ağır bilgisayar herkese gelmez tahhamülün yoksa zorlanırsın. Ağır F/P tutkunu olmasam ben bile donanımdan feragat edip hafiflik, incelik ve pil kriterlerine dikkat edebilirdim.

Yakında Ryzen bilgisayarlar gelecek ryzen 4000 serisi ile az biraz araştır onları da bekle. Tabi döviz kuruna dikkat ederek.

~ KaanCK ~

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,593
Ayağımı yerden kesecek derken?
Anlamadımda :)
Tavsiyeleriniz için teşekkur ederim. Dediğiniz kriterler benim icin de onemli ve ayrica kullanacagim programlar ve oynayacagim oyunlar ile bilgisayari zorlayabilecegimi dusunmuyorum. Aynem ryzen 4000 serisi çok iddali. Arastirmaliyim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Önerdiğiniz laptop ayağımı yerden kesecek cinsten. Fakat belirttigim gibi fiyati biraz zorluyor beni. Öneriniz icin tesekkurler.

~ KaanCK ~

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,593
bence oyun için 3000TL ile ödev vs. için laptop al
3000TL ilede oyun bilgisayarı ben sana ayarlarım.
Doğru diyosun çok oynamam. Fakat biraz beni aşıyor. Maksimum 6000 tl lik alabilirim. 3 aydir heyecanliyim elimdeki parayla hemen aliyim diyorum.

Bu arada memleket nere?

DokThor

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
bence oyun için 3000TL ile ödev vs. için laptop al
3000TL ilede oyun bilgisayarı ben sana ayarlarım.

Bu arada memleket nere?
Memleket Batman ama Erzincan okuyorum. Sanirim Tekirdag'lisin sen de. Memnun oldum. Valla böyle bir şey yaparsan hep minnettar kalırım sana. Fakat amacim oyun oynamak değil. 3000 tl lik bilgisayar isimi gorecekse oyun oynamam. Amaç biraz kaliteli olsun baya bir gotursun istiyorum.

~ KaanCK ~

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,593
Tamam ayarlamaya çalışıcam.
Memleket Batman ama Erzincan okuyorum. Sanirim Tekirdag'lisin sen de. Memnun oldum. Valla böyle bir şey yaparsan hep minnettar kalırım sana. Fakat amacim oyun oynamak değil. 3000 tl lik bilgisayar isimi gorecekse oyun oynamam. Amaç biraz kaliteli olsun baya bir gotursun istiyorum.

~ KaanCK ~

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,593
Masaüstü hem oyun hem ofis(ödev vs.);

Laptop hem oyun hem ofis(ödev vs.);
Birde 1 tane HDD alırsın.
Tamam ayarlamaya çalışıcam.

Fakiri sevindirdin. Allah da seni sevindirsin. Tesekkur ederim.

yuruyenucahgeliyor

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
asus zephyrus bak ga502 modeli 6000 7000 arası bulunuyo. ince hafif hızlı ekranı falan guzel. bu oyun pclerindeki tek eksik pil omru. adaptoru o kadar buyuk diil. yeni parcalar az guc cektigi icin tugla gibi adaptor tasimiyon

DokThor

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5

Freedos alsam daha uyguna ge

Freedos bir bilgisayar alsam daha uyguna gelmez mi?

~ KaanCK ~

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,593
O ürün satılmıyor yalnız.
asus zephyrus bak ga502 modeli 6000 7000 arası bulunuyo. ince hafif hızlı ekranı falan guzel. bu oyun pclerindeki tek eksik pil omru. adaptoru o kadar buyuk diil. yeni parcalar az guc cektigi icin tugla gibi adaptor tasimiyon

Alabilirsin ama ben attıklarımı öneririm.
Freedos alsam daha uyguna ge

Freedos bir bilgisayar alsam daha uyguna gelmez mi?

*0*0*0*0*0*0*0*0*0*0*

Hem hem oyun oynayacaksan az çok FreeDos biraz daha zor bulursun.

~ KaanCK ~

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,593
Adam 6000TL diyiyor yalnız.
1582478485877.png

başka link bulamadım. arkadaşın aklında fikir olsun diye attım

DokThor

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Bilgisayari inceliyordum. Hos bir sey tesekkur ederim.
Bu ürün biraz pahalı. Baska sitelrde baktim. Fakat tesekkur ederim onerinizicin.

O ürün satılmıyor yalnız.

Alabilirsin ama ben attıklarımı öneririm.

*0*0*0*0*0*0*0*0*0*0*

Hem hem oyun oynayacaksan az çok FreeDos biraz daha zor bulursun.
Tamam güzel bir seye benziyor bunu yazdim kafaya. hdd yi harici mi tasimak gerekiyor.

~ KaanCK ~

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,593
laptobun CD romu varsa Kızaklı HDD kutusu alıp takarsın yoksa;
Bilgisayari inceliyordum. Hos bir sey tesekkur ederim.

Bu ürün biraz pahalı. Baska sitelrde baktim. Fakat tesekkur ederim onerinizicin.

Tamam güzel bir seye benziyor bunu yazdim kafaya. hdd yi harici mi tasimak gerekiyor.

DokThor

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Tamam tesekkur ederim. Biraz daha bakinacam daha uygunu yoksa (fiyat bakimindan)onerdigini alirim muhtemelen.

Lenovo l340 icin freedos buldum 1 tb da hdd si var

Ve ayriyeten de Acer Nitro AN515-54-56QR Intel Core i5 9300H 8GB 1TB + 256GB Fiyatı buldum sence hangisini almaliyim veya daha iyi bir önerin var mi?

Son düzenleme:

~ KaanCK ~

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,593
Acer alabilirsin zaten ben bunları önermiştim :D

Tamam tesekkur ederim. Biraz daha bakinacam daha uygunu yoksa (fiyat bakimindan)onerdigini alirim muhtemelen.

Lenovo l340 icin freedos buldum 1 tb da hdd si var

Ve ayriyeten de Acer Nitro AN515-54-56QR Intel Core i5 9300H 8GB 1TB + 256GB Fiyatı buldum sence hangisini almaliyim veya daha iyi bir önerin var mi?