İşten çıkarılma hakkında

Bu konuyu okuyanlar

omer_dky

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar. iş veren beni işten çıkarmak istiyor ve aşağıda yazadığım evrakı benim imzalamamı istiyor. Ben bu evrakın yanlış olduğunu beni kendilerinin işten çıkardığını neden burada istifa ettiğim yazdığını söylememe rağmen onlar bu önemli değil tazminatını verecegiz diyorlar. Sizin yorumlarınız nedir sizce bu yaptıkları normal bir davranış mı?

iş yerinizde bakımcı olarak 20/06/2012 tarihinde işe başladım.
başka bir işyerinde çalışmak istediğimden şirketinizdeki işimden herhangi bir baskı olmaksızın kendi isteğimle 19/10/2018 tarihi itibariyle istifa ediyorum.

bu nedenle yerime gelecek personeli yetiştirmek üzere 56 günlük ihbar öneli içinde bir ay çalışacağımdan iş yerinden çıkışımın 20/11/2018 tarihinde yapılmasını ve bakiye kalan 26 günlük ihbar öneli ücreti ile kıdem tazminatımın ödenmesini saygıyla rica ediyorum.19/10/2018

benim anlamadığım ben başka bir işyerinde çalışmak için işten ayrılmıyorum ve ben istifa etmiyorum onlar çıkarıyor. ayrıca işverenın vermesi gereken kıdem ve ihbar tazminatı için ben neden ricada bulanayım zaten vermek zorundalar.

Trucking Turkey

Asistan
Reaksiyon puanı
28
Merhaba arkadaşlar. iş veren beni işten çıkarmak istiyor ve aşağıda yazadığım evrakı benim imzalamamı istiyor. Ben bu evrakın yanlış olduğunu beni kendilerinin işten çıkardığını neden burada istifa ettiğim yazdığını söylememe rağmen onlar bu önemli değil tazminatını verecegiz diyorlar. Sizin yorumlarınız nedir sizce bu yaptıkları normal bir davranış mı?

iş yerinizde bakımcı olarak 20/06/2012 tarihinde işe başladım.
başka bir işyerinde çalışmak istediğimden şirketinizdeki işimden herhangi bir baskı olmaksızın kendi isteğimle 19/10/2018 tarihi itibariyle istifa ediyorum.

bu nedenle yerime gelecek personeli yetiştirmek üzere 56 günlük ihbar öneli içinde bir ay çalışacağımdan iş yerinden çıkışımın 20/11/2018 tarihinde yapılmasını ve bakiye kalan 26 günlük ihbar öneli ücreti ile kıdem tazminatımın ödenmesini saygıyla rica ediyorum.19/10/2018

benim anlamadığım ben başka bir işyerinde çalışmak için işten ayrılmıyorum ve ben istifa etmiyorum onlar çıkarıyor. ayrıca işverenın vermesi gereken kıdem ve ihbar tazminatı için ben neden ricada bulanayım zaten vermek zorundalar.
Sakın imzalamayın.Tazminat vermeyecekler ÜMİTLENMEYİN.Sizi kandırmaya çalışıyorlar

omer_dky

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sakın imzalamayın.Tazminat vermeyecekler ÜMİTLENMEYİN.Sizi kandırmaya çalışıyorlar

imzalamadım zaten hocam cevap için tesekur ederim. yalnız bi sorum var işten çıkarılma hususunda onların nasıl bir yazı hazırlamaları lazım sonucta ben istifa etmiyorum onlar çıkarıyor

corpixx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Büyük bir şirkette çalışmaktayım az buçuk süreçleri biliyorum. Kesinlikle imzalamayın tazminatınızı ödemeyip olası mahkemede onu kanıt olarak öne sürecekler.

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,337
Kesinlikle imzalamayın ve işi restleşme haline getirmeyin. Hakkımı arıyorum derken suçlu duruma düşecek tazminatsız işten çıkarılmanıza beden olacak tavırlar sergilemeyin.

Sakin bir şekilde süreci yönetin ama asla imzalamayın.

Eğer imzalamanız konusunda ısrarcı davranıyorlar ise tazminatlarınızın hesaplanarak işten ayrılacağınız tarihe yönelik senet talep edin.

Senetleri alın o şekilde imza atın.

Aksi takdirde o imzayı attıktan sonra kuruş alamazsınız.

omer_dky

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kesinlikle imzalamayın ve işi restleşme haline getirmeyin. Hakkımı arıyorum derken suçlu duruma düşecek tazminatsız işten çıkarılmanıza beden olacak tavırlar sergilemeyin.

Sakin bir şekilde süreci yönetin ama asla imzalamayın.

Eğer imzalamanız konusunda ısrarcı davranıyorlar ise tazminatlarınızın hesaplanarak işten ayrılacağınız tarihe yönelik senet talep edin.

Senetleri alın o şekilde imza atın.

Aksi takdirde o imzayı attıktan sonra kuruş alamazsınız.

Dediğiniz gibi öfke ile hareket etmedim bu evrakı imzalayamayacağımı çünkü benim istifa etmediğimi sizin işten çıkardığınızı ona göre bir tutanak tutulması gerektiğini söyledim. Ama insan kaynakları ısrarcı bir şekilde ben tazminatını bile hesapladım beni bilmiyor musun bana güven imzala birşey olmaz diyor. Ayrıca yeni gelen elemana işi Öğretmemi istiyorlar benim böyle bir zorunluluğum var mı işi öğretme konusunda

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,337
Dediğiniz gibi öfke ile hareket etmedim bu evrakı imzalayamayacağımı çünkü benim istifa etmediğimi sizin işten çıkardığınızı ona göre bir tutanak tutulması gerektiğini söyledim. Ama insan kaynakları ısrarcı bir şekilde ben tazminatını bile hesapladım beni bilmiyor musun bana güven imzala birşey olmaz diyor. Ayrıca yeni gelen elemana işi Öğretmemi istiyorlar benim böyle bir zorunluluğum var mı işi öğretme konusunda

Tazminatı hesapladıysa tamam işten çıkma tarihine bir senet düzenlesinler siz de imzalayın.

İş dünyasında güven söz ile değil evrak ile olur.

corpixx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kimse kimsenin babasının oğlu değil yukarıdaki arkadaşında dediği gibi söz ile güven olmaz.
Güven kıymetli evrak ile olur. Senet mantıklı.

lotusadana

Doçent
Reaksiyon puanı
220
Sizin tazminatınızı verip işten çıkartmak istiyorlar. Ama bunu yaparlarsa yerinize birini alamazlar. Alırlarsa siz haksız fesih nedeniyle işe iade davası açıp tazminat vs alabilirsiniz.

İşte bu yüzden tüm haklarınızı vermek ama tenkısat değel de istifa olarak göstermek istiyorlar. Böylece istediklerini hemen işe alacaklar.

Tüm alacağınızı nakit olarak önünüze koysunlar veya hesaba yatırsınlar. Öyle imzalayın.

-Emirhan Türk-

Müdavim
Reaksiyon puanı
376
Hocam arkadaslar onerilerde bulunmus fakat kesinlikle bir avukata da gidin.

omer_dky

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hepinizin yanıtları için çok teşekkürler arkadaşlar Pazartesi işe gidip bu evrakı değiştirmelerini yani sizin işten çıkardığınızı kıdem ve ihbar tazminatını ödeyeceğinizi yazan bir evrak hazırlamalarını isteyeceğim yapmazlar ise çalışma bakanlığına şikayet edeceğim .