İşte Symbian'lı Yeni Nokia X7

Bu konuyu okuyanlar

alabula

Müdavim
Reaksiyon puanı
40
İşte Symbian'lı Yeni Nokia X7

Nokia, Symbian işletim sistemine sahip eğlence odaklı yepyeni bir akıllı telefonu duyurdu. Bu çok özel cihazın tüm ayrıntılarını ve en çarpıcı görsellerini yazımızda bulacaksınız.

221BSHERLOCK

Müdavim
Reaksiyon puanı
23
Tasarımı tuttum :) İncelemem ise

Artıları;
Kamera gayet iyi 8mp ve 720p video kaydı,
4 inç AMOLED ekran bomba.

Eksileri;
Symbian Os,
Dahili hafıza kayıp neredeyse,
İşlemci vasat bile değil, kötü.

Nokia'yı anlamak gerçekten zor. Mükemmelliğe oynayabilen bir cihaz olabilirdi bu. Ama bu haliyle mümkün değil.

atoubo06

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
tasarımı süper bence tek eksisi İŞLETİM sistemi :(

winchester07

Doçent
Reaksiyon puanı
22
nokia kendi ipini cekiyor degisime ayak direterek. bu saatten sonra kim smybianli telefona para verir.

hüseyin123

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
arkadaşlar siz nediyorsunuz ya? ben ki bir bada kullanıcısı olarak symbian elime düşse :D çok sevinirdim:D illa iphone os olacak değilya

N3CAT1

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
144
Symbianlı nokia bu saatten sonra alınmaz artık :)

sisa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tasarımı çok güzel şu Symbian ı da adam etseler en berbat en komik işletim sistemi

fthtsdmr

Profesör
Reaksiyon puanı
44
Millet çift çekirdek işlemcili telefon yapıyor nokianın çıkardığı telefonun işlemcisine bak.Yazık.

yer6

Müdavim
Reaksiyon puanı
54
Tasarımı tuttum :) İncelemem ise

Artıları;
Kamera gayet iyi 8mp ve 720p video kaydı,
4 inç AMOLED ekran bomba.

Eksileri;
Symbian Os,
Dahili hafıza kayıp neredeyse,
İşlemci vasat bile değil, kötü.

Nokia'yı anlamak gerçekten zor. Mükemmelliğe oynayabilen bir cihaz olabilirdi bu. Ama bu haliyle mümkün değil.

symbian os neden kötü?hangi istediğini yapamıyorsun mesela?yani beğenmeyebilirsin ama eksi bir yön değil bence.
dahili hafıza kayıp demişsin.ne alaka?sadece değerlere bakıpmı yorum yapıyosun?yoksa nokia nın kullandığı sanal bellketen haberin yokmu?aynı bellek n8 de de var.ama herkesin öve öve bitiremediği ve 512mb rami olan galaxy s ten daha fazla program açabiliyo.sanal bellek olayından haberiniz pek yok sanki.
cpu vasat bile değil kötü demişsin.hani ne diyeceğimi şaşırdım.bu telefona nasıl bir işlemci önerirdiniz?1ghz? nokia nın kullandığı işlemci teknolojisinide bilmeden yorum yapmışsınız.symbian işletim sisteminin androide göre çok çok daha hafif olması,kullanılan gpu,nokia nın cpu da kullandığı kontrolcü,androidde olmayan ama symbianda bulunan gpu nun cpu ile birlikte işlem yapabilmesi gibi özellikleriyle sizin vasat dediğiniz cpu nun yaptığı işlem gücünü arttırrıyor.hepsini geçip şunu sorıyım.senin söylemine göre vasat hatta kötü olan bu cpu yu üzerinde barındıran x7 modelli telefonla ne yaparken,cpu su güzel olan telefonlardan geri kalıcak?

nicktenban

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Ya bu Nokıa'da rame takmış gidiyor. 256 ı çok seviyor herhalde. İşlemciler yükseliyor ramler yükseliyor Nokıa hale nerde kaldı. Tip şekil falan güzel. Ama şu hızı yükseltin desin biri üreticilere kendilerinin akıl edeceği yok :)

yer6

Müdavim
Reaksiyon puanı
54
Ya bu Nokıa'da rame takmış gidiyor. 256 ı çok seviyor herhalde. İşlemciler yükseliyor ramler yükseliyor Nokıa hale nerde kaldı. Tip şekil falan güzel. Ama şu hızı yükseltin desin biri üreticilere kendilerinin akıl edeceği yok :)

Millet çift çekirdek işlemcili telefon yapıyor nokianın çıkardığı telefonun işlemcisine bak.Yazık.

arkadaşlar belki ben bilmiyorumdur ama size soruyorum.sizin için cpu nun mhz değerimi önemli? yoksa saniye başına yapabildiği işlem gücümü?

N3CAT1

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
144
Evet @yer6 arkadaşımızın dediği gibi işlemcilerin Mhz değerlerinden çok MIPS değeri (saniyedeki milyon işlem sayısı) daha önemlidir.

Ama işletim sistemini düşünürsek Nokia her ne kadar Symbian'ın fişini çekmedik dese de bence fişini çekti :)

pcwolf

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
Bence fişi çekmedi de kaçak yapıyo:)
Şu nokianın kullandığı kontrolcü bilgisini nerden bulabilirim merak ettim bayağı. Millet işlemci 1 ghz değil diye çullandı nokiaya, 6 aya n8- 01 gelecek. Belki de kısa sürer.