İşte iPhone 6’nın özellikleri

Bu konuyu okuyanlar

s3000

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Birçok şirketin planlarını öğrenerek önceden açıklayan Güney Kore şirketi KDB Daewoo, yeni yayınladığı raporda Eylül ayında piyasaya çıkması beklenen iPhone 6’ya dair birçok bilinmeyeni gözler önüne serdi.

Şirketin ortaya attığı iddialara göre, Eylül ayı gibi satışa sunulması beklenen iPhone 6 iki farklı formatta piyasaya çıkabilir.Rapora göre iPhone’ların 4.8 ve 5.5 inç büyüklüğünde piyasaya sürülmesi bekleniyor. KDB şirketi raporlarında ayrıca iPhone 6’nın full HD (1,920 x 1,080 piksel) çözünürlüğe sahip olacağı belirtildi. iPhone 6 ayrıca 16GB, 32GB, 64GB, 128GB gibi hafıza seçeneklerine sahip olacak. Yine rapora göre iPhone 6’nın, 2GB RAM, 8 mega piksel arka kamera 3.2 mega piksel ön kamera, 1800 mili amper batarya gücü ve 64 bit A8 işlemciye sahip olacağı belirtildi.

Öte yandan KDB raporlarına göre iPhone 6’nın yanı sıra piyasaya çıkacak Phablet’in (telefon ve tablet özelliklerini bir arada barındıran cihaz) iPhone 6’dan daha büyük bir ekrana sahip olması bekleniyor. Phablet’in 2,272 x 1,280 piksel çözünürlükte olacağı ifade edildi. Raporda son olarak 8.0 olarak beklenen iOS işletim sisteminin 7.2 olarak piyasaya sürüleceği belirtildi.

kaynak: http://www.mansetkocaeli.com/haber-36159_Iste-iPhone-6nin-ozellikleri

Ali TEMEL

Profesör
Reaksiyon puanı
92
Apple 4 yilda 3.8" ten 4 inçe zor çıkardı. 5.5 inç telefonu geçtim, 4.5 incin üzerine çıkacağını sanmıyorum. Keşke 5" 4.7" telefon çıkarsa da alsak :D

DumDumaq

Dekan
Reaksiyon puanı
9
4.5 cikaracak bencede 4.7 biraz buyuk i6 icin keske olsada .
ayrica. pil cok komik 2500mah olsun

S

SDN Okuru

SDN Okuru
128 gb iPhone 6 nın fiyatı 5000 TL felan olur heralde.

drjacob

Profesör
Reaksiyon puanı
698
2 iPhone kesin çıkaracak zaten ancak bence 2 tanesi de 4.3 veya 4.5 olur ekranları aynı olur

erdemlee

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Ekran boyutu ve arka kamera olayı saçma geldi ekran boyutu benim tahminimce eğer 2 tane çıkarsa telefon olan 4.3 phablet olan 5inç büyüklüğünde çıkar ve kamera da en az 13 megapiksel olması lazım iphone 5s te 8mp az görüldü 6da da çıkaracaklarını hiç sanmam ve inşallah fm radyo olur ve bataryası en az 2000 mah olur böyle olursa en azından tüketicilerin alması için bi neden çıkar :) bu sefer fiyat olarak da eski iphonelerin ilk çıktığındaki gibi bi uçuk fiyatı olmayacaktır eminim

VincentVega

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Android telefon değil ki bu 13mp kamerayı, 2-3 gb rami veya radyoyu falan dayasın size Apple :)

m.aslan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İphone almam bir daha şarjı 1 gün bile gitmiyor tamam herşeyi iyi güzelde bu şarj ne böyle

smnfrkn

Profesör
Reaksiyon puanı
11
2000 mAh 2500 mAh batarya mı? :D Arkadaşlar Apple'ın boardu farklı sizin zannetiğiniz gibi bir pil kullanımı yok yani. Son Applelar 2300 mAh'lık bir Android ile aynı performansı veriyor aşağı yukarı. 1540 mAh olması lazım 5C ile 5S'in pillerinin yanlış hatırlamıyorsam.

Ali TEMEL

Profesör
Reaksiyon puanı
92
Apple telefonu 3-4 mm daha kalın yapıp bataryayi 5000 mah yapsa keşke.

Ali TEMEL

Profesör
Reaksiyon puanı
92
amaç çok şeyi aza sığdırmak :D sloganları buydu bir aralar.

Telefon bir günü yogun kullanımda çıkarmıyorsa yemişim inceliğini. 3 mm kalın olsun 1 gün fazla götürsün.

Telefon üretiminde anketler düzenleyip kullanıcıların isteklerine göre hareket eden bir firma ne zaman çıkacak acaba?

hasanistan44

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Telefon bir günü yogun kullanımda çıkarmıyorsa yemişim inceliğini. 3 mm kalın olsun 1 gün fazla götürsün.

Telefon üretiminde anketler düzenleyip kullanıcıların isteklerine göre hareket eden bir firma ne zaman çıkacak acaba?
kim iPhone' u pili uzun gitmesi için alıyor ki? herkes bir yere gittiğinde masaya koysun da havası olsun diye alıyor. ki zaten 5000 mah bataryalı bir iphone için de en az 10 mm lik bir kalınlık lazım.(apple yapsa bile satamaz bence) Tüketicinin sözünü dinleyen bir general mobile var benim bildiğim. Discovery 2 nin ramını 2 gb' a çıkarmışlardı herkes öyle istedi diye mesela.

Ali TEMEL

Profesör
Reaksiyon puanı
92
kim iPhone' u pili uzun gitmesi için alıyor ki? herkes bir yere gittiğinde masaya koysun da havası olsun diye alıyor. ki zaten 5000 mah bataryalı bir iphone için de en az 10 mm lik bir kalınlık lazım.(apple yapsa bile satamaz bence) Tüketicinin sözünü dinleyen bir general mobile var benim bildiğim. Discovery 2 nin ramını 2 gb' a çıkarmışlardı herkes öyle istedi diye mesela.

Ultra ince bataryalar gelecekmiş piyasaya, artik yeni teknoliji ile Apple belki yeni telefonlarina 3000 mah batarya koyabilir.

What The Hell

Profesör
Reaksiyon puanı
9
Phablet çıkarırsa eğer Apple, Note serisi büyük bi darbe yer.
iPhone 6 ile S5'i ezicek gene ondan şüphem yok.

Pil konusunda ciddi iyileştirme bekliyorum bende, fakat mp'ye takılmayın bu kadar 8 mp ile apple lumialara bile meydan okuyor. İş yazılımda bitiyor halen anlıyamadınız.

iNexus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Phablet çıkarırsa eğer Apple, Note serisi büyük bi darbe yer.
iPhone 6 ile S5'i ezicek gene ondan şüphem yok.

Pil konusunda ciddi iyileştirme bekliyorum bende, fakat mp'ye takılmayın bu kadar 8 mp ile apple lumialara bile meydan okuyor. İş yazılımda bitiyor halen anlıyamadınız.

iPhone 6'nın S5'i ezeceğini hiç sanmam, Samsung bu sefer kendine güveniyor. Ayrıca evet önemli olan megapixeli değil Kameranın Lens'idir.

S5 5,25 QHD Super Amoled ekrana sahip. Üstelik 2,5 GHz saat hızında dört çekirdekli işlemci yer alıyor. Cihazın 3 GB LPDDR3 bellek ve 3000 mAh pile sahip, Otofokus özelikli 20 MP arka kameraya da sahip, insan daha ne isteyebilir :)

glossofobhia

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
515
iPhone 6'nın S5'i ezeceğini hiç sanmam, Samsung bu sefer kendine güveniyor. Ayrıca evet önemli olan megapixeli değil Kameranın Lens'idir.

S5 5,25 QHD Super Amoled ekrana sahip. Üstelik 2,5 GHz saat hızında dört çekirdekli işlemci yer alıyor. Cihazın 3 GB LPDDR3 bellek ve 3000 mAh pile sahip, Otofokus özelikli 20 MP arka kameraya da sahip, insan daha ne isteyebilir :)

Bilmiyorum artık ne isterde sen o donanımdan tam performans alabileceğini sanıyorsan çok yanılıyorsun ıphone 5s ile note 3 geekbenclerini gördük dostum sana tek tavsiyede bulunucam android kullanacaksan samsung'u geç bikere.

iNexus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bilmiyorum artık ne isterde sen o donanımdan tam performans alabileceğini sanıyorsan çok yanılıyorsun ıphone 5s ile note 3 geekbenclerini gördük dostum sana tek tavsiyede bulunucam android kullanacaksan samsung'u geç bikere.
Daha telefon çıkmadan neler neler diyorsun dostum. S3 bile iPhone 5'e rakip olmuştu. S3 kullanmaktan mutluyum, gerek rahatlığı gerek ekran büyüklüğü gerekde SERBEST olması, istediğini yapabiliyorsun. Fakat iOS'da böyle bir şey yok. Anca Jailbreak ile. Sana tavsiyem S5 çıkınca bir karşılaştır geekbenclerini.

glossofobhia

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
515
Daha telefon çıkmadan neler neler diyorsun dostum. S3 bile iPhone 5'e rakip olmuştu. S3 kullanmaktan mutluyum, gerek rahatlığı gerek ekran büyüklüğü gerekde SERBEST olması, istediğini yapabiliyorsun. Fakat iOS'da böyle bir şey yok. Anca Jailbreak ile. Sana tavsiyem S5 çıkınca bir karşılaştır geekbenclerini.

S3'e gerek yok gülüm shiftdelete.net de zaten 5s ve note 3 geekbencleri yayınlandı bakarsan görürsün sonuçları iOS da özgürlük yok demişsin ne özgürlüğünden bahsediyorsun ben bu telefonu alırken zaten bu kriterleri göz önünde bulundurarak seçtim androidde özgür dediğin şey nedir? zaten çoğu şeyi rootsuz yapamıyorsun rom kuramıyorsun e root atmadan iki wigdet eklemek açılış ekranını kişiselleştirmekmi serbest olması? ben sana bir tavsiye vereyim ben s3 de kullandım :) ıphone 5 te halen kullanıyorım sorarsan hangisi gülerek kahkaha atarak cevaplarım bu soruyu her türlü alanda cevabım ıphone 5 a bide samsungun telefon tasarımı yaparken yumurta kullandığını duymuştum ondan yuvarlak oluyormuş galiba neyse ben bu yazıyı tarafsız yazdım apple babamın oğlu değil ama gerçekler acıdır işte ne yaparsın.

Android ile bir alıp veremediğimde yok ayrıca hatta şuan nexus 5 yada xperia z1 almayı düşünüyorum gerçek bir android keyfi almak için bana kapitalizm nedir dersen sana samsung derim 1 hafta oldu samsungda çıt yok yeni telefon nerde dedim sağoldun beni yanıltmadı haftalık rutin devam ediyor telefon çıkarmaya buda yeni modeli bak;

Samsung-Galaxy-Star-Trios-2.jpg

Birden fazla SIM kart taşıyan akıllı telefonlar giderek popüler hale gelirken, büyük üreticiler de bu trendden uzak kalmıyor. LG'nin ardından Samsung da 3 SIM kart destekli bir Galaxy akıllı telefonunu duyurdu.

Galaxy Star Trios adlı model geçen yılın Galaxy Star S5280 modelinden çok az farklarla ayrılıyor. Brezilya'da duyurulan cihazın diğer gelişmekte olan ülke pazarlarına da yayılması bekleniyor.

Cihazda 3.14 inçlik 320x240 piksel çözünürlükte dokunmatik bir ekran yer alırken, 1GHz saat hızında çalışan tek çekirdekli Snapdragon S1 yongaseti gerekli gücü sağlıyor. 512MB RAM, Android 4.1 işletim sistemi, 4GB artırılabilir hafıza, 3G, 1300mAh batarya, WiFi, Bluetooth şeklinde diğer özellikleri mevcut.

Galaxy Star Trios hali hazırda sadece Brezilyalı perakende kanallarında satışına başlandı ve fiyatı 165$ civarı olarak belirlenmiş.

iNexus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
S3'e gerek yok gülüm shiftdelete.net de zaten 5s ve note 3 geekbencleri yayınlandı bakarsan görürsün sonuçları iOS da özgürlük yok demişsin ne özgürlüğünden bahsediyorsun ben bu telefonu alırken zaten bu kriterleri göz önünde bulundurarak seçtim androidde özgür dediğin şey nedir? zaten çoğu şeyi rootsuz yapamıyorsun rom kuramıyorsun e root atmadan iki wigdet eklemek açılış ekranını kişiselleştirmekmi serbest olması? ben sana bir tavsiye vereyim ben s3 de kullandım :) ıphone 5 te halen kullanıyorım sorarsan hangisi gülerek kahkaha atarak cevaplarım bu soruyu her türlü alanda cevabım ıphone 5 a bide samsungun telefon tasarımı yaparken yumurta kullandığını duymuştum ondan yuvarlak oluyormuş galiba neyse ben bu yazıyı tarafsız yazdım apple babamın oğlu değil ama gerçekler acıdır işte ne yaparsın.

Android ile bir alıp veremediğimde yok ayrıca hatta şuan nexus 5 yada xperia z1 almayı düşünüyorum gerçek bir android keyfi almak için bana kapitalizm nedir dersen sana samsung derim 1 hafta oldu samsungda çıt yok yeni telefon nerde dedim sağoldun beni yanıltmadı haftalık rutin devam ediyor telefon çıkarmaya buda yeni modeli bak;

Samsung-Galaxy-Star-Trios-2.jpg

Birden fazla SIM kart taşıyan akıllı telefonlar giderek popüler hale gelirken, büyük üreticiler de bu trendden uzak kalmıyor. LG'nin ardından Samsung da 3 SIM kart destekli bir Galaxy akıllı telefonunu duyurdu.

Galaxy Star Trios adlı model geçen yılın Galaxy Star S5280 modelinden çok az farklarla ayrılıyor. Brezilya'da duyurulan cihazın diğer gelişmekte olan ülke pazarlarına da yayılması bekleniyor.

Cihazda 3.14 inçlik 320x240 piksel çözünürlükte dokunmatik bir ekran yer alırken, 1GHz saat hızında çalışan tek çekirdekli Snapdragon S1 yongaseti gerekli gücü sağlıyor. 512MB RAM, Android 4.1 işletim sistemi, 4GB artırılabilir hafıza, 3G, 1300mAh batarya, WiFi, Bluetooth şeklinde diğer özellikleri mevcut.

Galaxy Star Trios hali hazırda sadece Brezilyalı perakende kanallarında satışına başlandı ve fiyatı 165$ civarı olarak belirlenmiş.
Özet olarak Samsung'u resmen kötülüyorsun, gülüm felan ayıp oluyor sanalda böyle şeyler yazma. Android özgürlüğü Apple'da var mı yok. Ha özgürlük dediğim şey dilediğinin yapılması. "Çoğu şey rootsuz yapamıyorsun" demişsin, 10 dakikalık iş root. Rootsuz da rahatsın zaten. Şahsen ben rootsuz kullanıyorum Garantisi devam ettiği için. Samsung'un telefonlarını kullanabiliyor musun? evet, zararı var mı? hayır. Öyleyse neden kötülüyorsun? "Cep Telefonu" görevini karşılıyor. Ha pardon siz 20 inç ekran seversiniz, cebe sığmayan. Ayrıca Galaxy Star'dan banane kardeşim? kopyala yapıştır yapmışsın bu beni ilgilendirmez. Gerçekler acıdır demişsin, hadi diyelim yumurta kullanmış. Kokuyor mu? Hatası mı var? Yamuk mu duruyor? hayır. İhtiyacını karşılıyor mu? evet. 217.7dolar değeriyle Samsung, son yılların en hızlı büyüyen firmaları arasına ismini yazdırmış durumda zaten.

glossofobhia

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
515
Özet olarak Samsung'u resmen kötülüyorsun, gülüm felan ayıp oluyor sanalda böyle şeyler yazma. Android özgürlüğü Apple'da var mı yok. Ha özgürlük dediğim şey dilediğinin yapılması. "Çoğu şey rootsuz yapamıyorsun" demişsin, 10 dakikalık iş root. Rootsuz da rahatsın zaten. Şahsen ben rootsuz kullanıyorum Garantisi devam ettiği için. Samsung'un telefonlarını kullanabiliyor musun? evet, zararı var mı? hayır. Öyleyse neden kötülüyorsun? "Cep Telefonu" görevini karşılıyor. Ha pardon siz 20 inç ekran seversiniz, cebe sığmayan. Ayrıca Galaxy Star'dan banane kardeşim? kopyala yapıştır yapmışsın bu beni ilgilendirmez. Gerçekler acıdır demişsin, hadi diyelim yumurta kullanmış. Kokuyor mu? Hatası mı var? Yamuk mu duruyor? hayır. İhtiyacını karşılıyor mu? evet. 217.7dolar değeriyle Samsung, son yılların en hızlı büyüyen firmaları arasına ismini yazdırmış durumda zaten.

Bak önceki mesajda bana dostum yazdın senle ben sadece abi kardeş olabilir yaşıma hürmeten ismimi sorup hitap edebilirdin veya abi diyebilirdin neyse konumuz bu değil bende biraz sana ayak uydurmak için gülüm yazdım.
Bak kendin diyorsun en hızlı büyüyen firma diye işte sağolsun kapitalist rejim ben telefonu kötülüyorum evet çünkü önceki önceki mesajında arkadaşa "iPhone 6'nın S5'i ezeceğini hiç sanmam, Samsung bu sefer kendine güveniyor" yazmışsın benim tepkim bunaydı samsung ne akdar donanım koyarsa koysun asla piyasada en iyi performansı veremeyeceğini kendide biliyor kullananlarda buna rağmen bilerek alıyor kahretsin işte satış politikası abartıyorda abartıyor. Root 10 dk lık iş demişsin bende biliyorum zaten jailbreak da 11 dk sürmüyor ikiside garanti dışı bıraktığı için cihazları ondan bahsettim illaki androiddede garanti dışı kalacak yani bunu belirmek istedim tartışmaya gerek yok benim yorumum açık ve net samsung asla apple ile kıyaslanamıyacak benim gözümde kullanıcılara birşey diyemem bilerekmi alıyorlar bu samsungu yoksa oyunamı geliyorlar bilemiyorum sadece geçmiş olsun diyorum onlara okadar.

mesajımda bashettiğim yeni samsung telefonu fotoğrafı gözükmüyor pardon haberiyle birlikte tekrar ekliyorum http://www.donanimhaber.com/cep-tel...da-3-SiM-kartli-bir-Galaxy-telefonu-geldi.htm