İşte Aziz Yıldırım'ın en çok istediği G.Saraylı

Bu konuyu okuyanlar

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323

[h=3]İşte Aziz Yıldırım'ın en çok istediği G.Saraylı[/h]

130220131537362243171_2.jpg

Fenerbahçe’nin önde gelen isimlerinden eski Asbaşkan Hakan Bilal Kutlualp, Radyospor'a gündemi değiştirecek açıklamalar yaptı.

İşte Kutlualp’in Aziz Yıldırım’dan,Aykut Kocaman’a, Drogba’dan, Seniejder ve Hooijdonk’a kadar uzanan açıklamaları:

KİMSE YAYGARA YAPMASIN, KAN KUSAR KIZILCIK ŞERBETİ İÇERİZ

- Fenerbahçe alışılmış futbolu oynamıyor; ama ikinci yarıda sonuç daha önemli.

- Sadece Aykut Kocaman’ın performansını eleştiremeyiz. Bütün ihaleyi kendisinin üzerine yıkamayız. İnişli çıkışlı dönemlerde yaygara yapmaya gerek yok.

- Fenerbahçe, Avrupa’da farklıdır. Daha iyi olacaktır takım. Bate Borisov’u geçeriz. Fenerbahçe’yi hemen yerden yere vurmaya hakkı yok.

- Taraftar haklı; ama hemen Fenerbahçe’yi terk etmesinler. Eğer “Fenerbahçemiz iyi yerlere gelsin” diyorsak, bazen kan kusacağız, kızılcık şerbeti içeceğiz.

GALATASARAY’I TAKDİR EDİYORUM

- Rakibimiz Galatasaray’ın hamlelerini taktir ediyor, bravo diyorum. Ama iki sene önceki Galatasaray’ın haline bakın, şimdikine bakın. Camiada çözülme olursa freni boşalmış bir kamyon gibi durduramayız.

OYUN OYNAYACAK TEK GÜÇ AZİZ YILDIRIM’DIR

- Aykut Kocaman’ın düşüncelerine saygı duyuyorum; ama bildikleri vardır, bilmedikleri vardır. “Herkes kendi oyununu oynuyor” diyor. Fenerbahçe’de kimse oyun oynayamaz. Oyun oynayacak tek güç başkanda var. Kim kalkıp Fenerbahçe’de bir oyun oynayabilir. Burada, oyun oynayacak tek güç iktidardır. Dergi onda, televizyon, internet onda…

YILDIRIM’I ANLIYORUM

- Aziz Yıldırım’ın çok büyük hataları oldu. Başkan eleştirilere hoşgörülü yaklaşmalı. Eleştirilerin bazısına katılır, bazısına katılmaz. Başkan aslında sorunları çözme yeteneğine sahip bir insan. Bazen kendisiyle empati kuruyorum. Bu yargı süreci onun üzerinde psikolojik baskı yarattı. Bu kolay taşınabilecek bir baskı değil.

HEP HAYALİ DÜŞMANLAR YARATTI

- Aziz Yıldırım hep hayali düşmanlar yaratıyor ve onları hedef gösteriyor. Böyle sorunları çözemezsiniz. Sorunları çözmek için onların üzerine gitmelisiniz. Bizim üzerimize bir şey düşüyorsa onları yaparız. Başkanın doğru, etiğimiz içerisinde yapılan eleştirilere hoşgörü göstermesi gerekir. Eleştiri de önemli şeyler gösterir. Eleştiriler doğru yapılmıyorsa biz bunlara karşı çıkacağız, ama güzellikle, ama zorla… Ama olayların buraya gelmesindeki sorumluluk başkandadır. Kendisi neden olmuştur ve bunların olmasının sebebi Aziz Yıldırım’dır ve bunu çözecek olan da kendisidir.

SOSYAL MEDYADA EN ÇOK FENERBAHÇELİLER BİRBİRİNE KÜFÜR EDİYOR

- Fenerbahçe bunu da aşar. Ben muhalif bir insanım. 6 yıldır başkanı ve icraatlarını eleştiriyorum. 3 yıl ihraç kararı alındı benim için. Ama bir yer gelir, ben kulübüm Fenerbahçe derim ve orada dururum. Herkesin böyle düşünmesi lazım. Bugün sosyal medyada en çok Fenerbahçeliler birbirine küfür ediyor. Bana da ediyorlar. Hedef gösterilmelere inanmışlar.

5 AY ÖNCE SNEIJDER’İ ALMALIYIZ DEDİM

- 5 ay önce Sneijder’i almalıyız dedim. Gelir mi dediler.Ben de M.City, Real Madrid ve biz istiyoruz. Biz de bu grupta yer alan bir kulübüz, gelebilir dedim. Nitekim, Galatasaray aldı. Biz o zaman yeterli ihtimamı göstermemiş olabiliriz. Galatasaray aldı hayırlı olsun.

GALATASARAY’IN TRANSFER BAŞARISINDA FENERBAHÇE’NİN DE PAYI VARDIR

- Fakat yabancı futbolcuların getirilmesi yoluyla Türkiye’nin dünyadaki imajına en çok katkısı olan kulüp Fenerbahçe’dir. Fenerbahçe, Carlos,Ortega’yı,Hooijdonk’u alarak bunu yaptı. Galatasaray’ın bugün bu transferleri yapması da Fenerbahçe’nin yarattığı imajın katkısı olmuştur. Doğrudan değil; ama olmuştur.

AZİZ YILDIRIM DROGBA’YI ÇOK İSTEDİ

- Ben Aziz Yıldırım’la çalıştım. Sayın başkan o dönem, “İmkân olsa da Drogba’yı alabilsek” dedi. Böyle bir hayali vardı; ama o günkü Drogba’nın pozisyonu çok farklıydı. O dönem transfer edilmesi çok zordu.

SNEIJDER MESELESİ SÛNİ GÜNDEM

- Fenerbahçe ne Drogba’nın ne de Sneijder’in işini bozmak için bir girişime olduğuna inanmıyorum.Bu sûni bir tartışmadır. Olsa bile bu doğaldır. Bir kızı pek çok kişi ister, bir kişi alır.

GALATASARAY, FENERBAHÇE ANLAŞTIKTAN SONRA HOOIJDONK’A TEKLİFTE BULUNDU MU?

- Ben Van Hooijdonk’u transfer ettiğimide, 10 gün içerisinde kendisine teminat mektubu vermek zorundaydık. Kontratı Aziz Yıldırım’a teslim ettim. Brezilya’ya gittim. Rob Jansen 3 gün sonra beni aradı. Devamlı aradı. Ne istiyorsun dedim. Piere çok endişeli mektup gelecek; ama endişeli dedi. Jansen, “bizi sürekli Galatasaray arıyor” dedi. Çok sevdiğim, rahmetli Özhan Canaydın başkandı.

- Hooijdonk’un menajeri bana, Canaydın’ın Avrupa’daki iş arkadaşı Haim Fresco ve Ivan Poster isimli birinin kendisini arayarak, Fenerbahçe’nin teminat mektubunu veremeyeceğini söylediğini söyledi. Ben Galatasaray gerçekten bunu söyledi demiyorum. Biz Galatasaray’ın böyle bir şey yapacağına inanmadım. Menajer oyunu dedim.

- Aradan 10 sene geçmiş, Galatasaray’a serzenişte dahi bulunmadım. Ivan Postel'i aradım,eşi Türk’tür, sert konuşmalar yaptım, ileri de gittim. Hayır Galatasaray teklif yapmadı, dedirttim ve bu iddiaya da inanmak istemedim. İnansam bile bunu kalkıp söylemezdim. Sûni gündemler yaratarak, milyonlarca insanı birbirine düşürmenin anlamı yok.

kaynak

Empatik

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Abi adamın bir günü bir diğerini tutmuyor o_O

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
Abi adamın bir günü bir diğerini tutmuyor o_O

bahsettiğin hakan bilal kutlualp mi?
ama zaten söylüyor, benim muhalifim diye...
şu var ki sevgili [MENTION=327890]Empatik[/MENTION], bir insanın her konuda muhalif olması onun inanırlığını kaybedebilir.
zaten mertlik dediğin de, muhalifi olduğun kişinin hep kötü tarafını değil, olduğunda iyi tarafını da görüp onu ifade edebilmektir.

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
kusura bakma ama, kullandığın ifade çok yakışıksız @Silence, ve de hiç adil değil.
kendinin dahli olmadığı bir başarıyı sahiplenmesi hem mümkün değil, hem zaten bir saçmalık olurdu böylesi.
ama kişinin rakibinin doğrusunu söylemesi sahiplenmek değil, samimi ve mertçe yapılmış bir itiraftır.
sizin düşünce sistematiğiniz hep buysa, çevrenizde olanlara acırım doğrusu! :)

friendly

Müdavim
Reaksiyon puanı
671
Daha ortada bir başarı yokki ne başarısı ? Sadece bi dünya maliyetle Drgoba ve Snejder alındı. Önce bir oynasınlar verimli olsunlar. Sonra sonu BJK nin malum önceki muhteşem tranferleri gibi trajedi olmasın.

Şu türk futbolununda bir önce Aziz Yıldırımdan kurtulması lazım ya mevcut tabloda zor gözüküyo.

yaşli çocuk

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
kusura bakma ama, kullandığın ifade çok yakışıksız @Silence, ve de hiç adil değil.
kendinin dahli olmadığı bir başarıyı sahiplenmesi hem mümkün değil, hem zaten bir saçmalık olurdu böylesi.
ama kişinin rakibinin doğrusunu söylemesi sahiplenmek değil, samimi ve mertçe yapılmış bir itiraftır.

Boşver abim.Bugün Drogba'yı alırlar hepsi gs'li, 2 sene önce kasımpaşayla derbi oynarken hiç biri ortalarda yok.
Biz FENERBAHÇELİYİZ o bize yeter.

muratteas

Müdavim
Reaksiyon puanı
96

Akıl yaşta değil baştadır diye boşuna demiyorlar. İşte sosyal medya taraftar grubu onlar Seyyah. :)

3xpired

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Onlar Hooijdonk'u almasa bugün ne Sneijder olurdu ne de Drogba. Öyle deme! :)

Empatik

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Bende galatasaraylıyım ancak [MENTION=129454]|SeYYaH|[/MENTION] ın dediklerine katılıyorum aslında :) Her şey dalga geçmek değil :)

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
yav [MENTION=51495]trnc[/MENTION] sen mod değil miydin Allah aşkına,
yoksa ben mi yanlış hatırlıyor, veya biriyle karıştırıyorum acaba?
şaka değil, ciddi ciddi soruyorum ha! :)

deatmania

Müdavim
Reaksiyon puanı
62
[MENTION=167111]Loki Rulez[/MENTION], takım isimlerini doğru yazalım.

AHMT06

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Aziz Yıldırım sadece istemekle yetiniyor icraat yok

EropaKING

Müdavim
Reaksiyon puanı
17
Boşver abim.Bugün Drogba'yı alırlar hepsi gs'li, 2 sene önce kasımpaşayla derbi oynarken hiç biri ortalarda yok.
Biz FENERBAHÇELİYİZ o bize yeter.

Neye güvenerek GALATASARAYlı taraftarların ZOR GÜNLERDE TAKIMLARINI DESTEKLEMEDİĞİNİ söylüyorsun bilmiyorum ama...GALATASARAY taraftarı her zaman her yerde..iyi günde de kötü günde de takımını desteklemiştir...

Bizim adımıza atıp tutacağına önce iğneyi kendine batırırsan daha iyi olur gibime geliyor. fenerbahçe taraftarının desteğinin derecesini ölçmek, bizim işimiz olmadığı gibi GALATASARAY taraftarının desteğini ölçmek de fener taraftarlarının görevi olmasa gerek diye düşünüyorum. Hele ki bu konuda atıp tutmaya hiç gerek yok.

Kasımpaşa ile Derbi oynuyorsak, sizde oynuyorsunuz..O gün oynuyorsak bugün de oynuyoruz... Yanlış biliyorsak düzelt ama bildiğim kadarıyla... Derbi AYNI ŞEHRİN TAKIMLARI arasındaki maçlara denir.. Sen, çıkar dersin ki "Yok arkadaş biz İstanbul takımı değiliz" o zaman birşey diyemem... Gerçi kendi kendinize cumhuriyet kurduğunuza göre TÜRKİYE ile de ilginizi kesiyor gibisiniz zaten..

Böyle boş işlerle takım taraftarlarının birbirlerinin germesi çok gereksiz..Yok Kasımpaşa ile derbi oynamışız da, yok bilmem neymişte..falan fistanlarla olmuyor bu işler...Çocuk muhabbetini bir kenara bırakmak gerek. Fenerbahçeliliğinizi düşünürken, karşınızdaki kişilerin de bir o kadar GALATASARAYlı, Beşiktaşlı veya Trabzonspolu veya herhangi bir takımlı olabileceklerini unutmayın. Karşılıklı empati hepimizin dikkat etmesi gereken ayrıntılardır.. Yoksa her yerde nefret tohumları ekmek en kolay iş..

Ayrıca bu muhabbet ta kaç sene önceki mevzu...Gereksiz yere polemikler yaratılıyor..aziz yıldırım Drogba'yı çok istiyor olabilir.. Kim istemez ki bu adamı...Ama bahsi geçen konu ta yıllar öncesinden kalma...

Neyse, bu akşam fenerbahçeye bate karşısında başarılar... inşAllah turu geçerler..

yaşli çocuk

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
Neye güvenerek GALATASARAYlı taraftarların ZOR GÜNLERDE TAKIMLARINI DESTEKLEMEDİĞİNİ söylüyorsun bilmiyorum ama...GALATASARAY taraftarı her zaman her yerde..iyi günde de kötü günde de takımını desteklemiştir...

Bizim adımıza atıp tutacağına önce iğneyi kendine batırırsan daha iyi olur gibime geliyor. fenerbahçe taraftarının desteğinin derecesini ölçmek, bizim işimiz olmadığı gibi GALATASARAY taraftarının desteğini ölçmek de fener taraftarlarının görevi olmasa gerek diye düşünüyorum. Hele ki bu konuda atıp tutmaya hiç gerek yok.

Kasımpaşa ile Derbi oynuyorsak, sizde oynuyorsunuz..O gün oynuyorsak bugün de oynuyoruz... Yanlış biliyorsak düzelt ama bildiğim kadarıyla... Derbi AYNI ŞEHRİN TAKIMLARI arasındaki maçlara denir.. Sen, çıkar dersin ki "Yok arkadaş biz İstanbul takımı değiliz" o zaman birşey diyemem... Gerçi kendi kendinize cumhuriyet kurduğunuza göre TÜRKİYE ile de ilginizi kesiyor gibisiniz zaten..

Böyle boş işlerle takım taraftarlarının birbirlerinin germesi çok gereksiz..Yok Kasımpaşa ile derbi oynamışız da, yok bilmem neymişte..falan fistanlarla olmuyor bu işler...Çocuk muhabbetini bir kenara bırakmak gerek. Fenerbahçeliliğinizi düşünürken, karşınızdaki kişilerin de bir o kadar GALATASARAYlı, Beşiktaşlı veya Trabzonspolu veya herhangi bir takımlı olabileceklerini unutmayın. Karşılıklı empati hepimizin dikkat etmesi gereken ayrıntılardır.. Yoksa her yerde nefret tohumları ekmek en kolay iş..

Ayrıca bu muhabbet ta kaç sene önceki mevzu...Gereksiz yere polemikler yaratılıyor..aziz yıldırım Drogba'yı çok istiyor olabilir.. Kim istemez ki bu adamı...Ama bahsi geçen konu ta yıllar öncesinden kalma...

Neyse, bu akşam fenerbahçeye bate karşısında başarılar... inşAllah turu geçerler..

Abim ben çevrem adına konuştum ama sen ve çevren böyle birşey yapmadıysa hakkını helal et kusura bakma.
Teşekkürler abim.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

@Loki Rulez, takım isimlerini doğru yazalım.
gs ? ne var usta bunda?

yaşli çocuk

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
]Bizim adımıza atıp tutacağına önce iğneyi kendine batırırsan daha iyi olur gibime geliyor. fenerbahçe taraftarının desteğinin derecesini ölçmek, bizim işimiz olmadığı gibi GALATASARAY taraftarının desteğini ölçmek de fener taraftarlarının görevi olmasa gerek diye düşünüyorum. Hele ki bu konuda atıp tutmaya hiç gerek yok.

Yazma gibi bir zorunluluğum yok burada ki gibi.

deatmania

Müdavim
Reaksiyon puanı
62
Ben sorumun cevabını alamadım. G ile mi yazdın? Evet veya hazır desen yeterli. :)

adammısınız

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Acaba Galatasaray zamanında Real Madridle maç yapmasaydı Avrupa kupalarında Roberto Carrlosu nerden tanıyacaklardı:):)
Bizim sayemizde adamları tanıdınız be :):):)
Haksız mıyım @|SeYYaH| abi:)

yaşli çocuk

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
Yav kardeşim ben G ile yazmadım.Yazımı da değiştirmedim.Hiç bir zaman da büyük yazmam ve kimsede yazmam konusunda uyaramaz.Sana bir şey ispatlamak zorun da olduğumu sanmıyorum.

Rahatlaman için hepsi diyeyim de hoşuna gitsin.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Sen anlamak istemiyorsan elimden gelen bir şey yok kardeşim.

deatmania

Müdavim
Reaksiyon puanı
62
Hoşuma gidecek bir şey yok sevgili Loki Rulez.

Yalan söylemesen yeterli olurdu benim için. Ben o yüzden olayın üstüne gittim.

Benim için ne yazdığının önemi yok. Dürüst olmanın önemi var.