İstanbullulara dolmuş müjdesi

Bu konuyu okuyanlar

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
İstanbullulara dolmuş müjdesi

1413348329230.jpg

İstanbul Büyükşehir Belediyesi dolmuşlara İstanbulkartla binilebilmesi için çalışma başlatıldı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin hazırladığı 2015-2019 yıllarını kapsayan stratejik planda İstanbul'da köklü dönüşümler hedefleniyor. İstanbul'da kentsel dönüşüme 5 yılda 128,6 milyon TL, yeşil alanların yaygınlaştırılmasına 5,1 milyar TL, raylı sistemlere ise 21,5 milyar TL harcanması planlandı.

50 köprü önümüzdeki 5 yılda yenilenip güçlendirilecek, raylı sistem uzunluğu yüzde 140 artacak. Tüm otobüs, minibüs ve taksiler engelli kullanımına uygun hale getirilirken minibüslere de İstanbulkartla binilecek. 2019'a kadar minibüs, taksi ve servis araçlarının internet üzerinden ruhsat alması için altyapının tamamlanması planlanıyor. 6 bin 363 minibüs, 393 deniz motoru, 572 taksi engelli kullanımına uygun hale getirilecek.

YÜZDE YÜZÜ İSTANBULKART'LI OLACAK

2016 yılında minibüslerin yüzde 100'üne İstanbulkartla binilebilecek. İstanbul'da sıklıkla gündeme gelen yeşil alanlarla ilgili planlar da stratejik planda yer aldı. Buna göre şehirde 5 yıllık süreçte 5.1 milyar TL, yeşil alan yaygınlaştırmaya harcanacak. Yeşil alan ve mesire yerleri 1,4 milyon metrekareye çıkarılacak. Tarihi surlar, kaleler, çeşmeler ve birçok kayıp eserin ihyası da bu dönemde yapılacak.

KaynaK

Odessa

Müdavim
Reaksiyon puanı
432
Cimleri yapip uzerine de masa koyunca al sana hem mesire yeri hemde yesil alan. Yaz kizim 2000 metrekare daha yesil alanimiz oldu. Mitinglerde söyleriz.

uma350

Müdavim
Reaksiyon puanı
70
Ankara da nasiplense keşke bunlardan. Daha çok gerilerde..

grkn-g

Doçent
Reaksiyon puanı
3
dolmuş müjdesi diyince bende dedim herhal en sonunda şu kasap minibüsleri komple bitiriyorlar aman kartla binsen ne olur binmesen ne olur yine aynı kasaplar trafiği berbat etmeyecekmi

mondal

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Kartla dolmuş ilginç. Kısa mesafelerde ücretlendirme ne olacak nasıl olacak gittiğin yer kadar parayı nasıl vereceksin dolmuşun mantığından bir tanesi de o sonuçta.

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
dolmuş müjdesi diyince bende dedim herhal en sonunda şu kasap minibüsleri komple bitiriyorlar aman kartla binsen ne olur binmesen ne olur yine aynı kasaplar trafiği berbat etmeyecekmi

doğrusu bende aynı zanna kapılmıştım, haberi ilk gördüğümde ve sevinmiştim... kursağımızda kaldı sevincimiz vesselam. istanbulun en büyük trafik sorunudur bu kasaplar. trafiğe sürücü olarak çıkmayan bunu bilemez. ne zaman bu adamların önünden, arkasından gitmek zorunda kalıyorsam dikkatimi iki katına çıkarmak zorunda kalıyorum. çünkü adamların nasıl bir manevrayla cambazlık yapmağa kalkacağını kestirmek zor gerçekten.

hangi belediye başkanı bu kasapları trafikten men ederse yemin etmişim, yunan asıllı dahi olsa oyumu ilk seçimde o adama vermeye ahd etmişimdir.