Bu konuyu okuyanlar

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Bugün Maltepe bit pazarına gittim çok güzel mallar, cihazlar aldım :D Şöyle diyeyim abartmadan söyliyeyim, ikinci eli 1000 TL'lik bir cihazı (sıfırı 1800 TL en ucuzu) değerinin çok çok aşağısından aldım :) Tüm testleri yaptım ve mükemmel çalışıyo... ALLAH cc nazardan saklasın, bereketli alışverişler dilerim herkese.

Not: Aldığım ürünleri yazmayacam çünkü yazınca fiyatlarını artırıyolar piyasada :p

Bombastik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bugün Maltepe bit pazarına gittim çok güzel mallar, cihazlar aldım :D Şöyle diyeyim abartmadan söyliyeyim, ikinci eli 1000 TL'lik bir cihazı (sıfırı 1800 TL en ucuzu) değerinin çok çok aşağısından aldım :) Tüm testleri yaptım ve mükemmel çalışıyo... ALLAH cc nazardan saklasın, bereketli alışverişler dilerim herkese.

Not: Aldığım ürünleri yazmayacam çünkü yazınca fiyatlarını artırıyolar piyasada :p
Tuzla bit pazarı kapanmış.Nedeni ise e5 in trafiğini işgal ediyormuş.Eski maltepe bit pazarının yerine kuruldu yoksa yeni bir yermi var bilgilendirirseniz sevinirim.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Tuzla bit pazarı kapanmış.Nedeni ise e5 in trafiğini işgal ediyormuş.Eski maltepe bit pazarının yerine kuruldu yoksa yeni bir yermi var bilgilendirirseniz sevinirim.
face hesaplarında şöyle yazıyor:

PAZAR TUZLA BELEDİYESİ TARAFINDAN KAPATILDI.
(İşbankası Merkezi karşısındaki pazar kapatıldı,
TUZLA Tepeören Bit Pazarı faaliyetine
devam ediyor) ...

Her pazar Tepeören merkezde kurulmaya başlanan bit pazarına ulaşım kartal sahilden 133AK. tuzla sahilden 133P ve metro ile gelecek olan arkadaslar için Pendik köprüsü üzerinden Pendik Tepeören dolmuşları ile ulaşım sağlanabilir

Son düzenleme:

sn_kostekli

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Dün Tuzla Tepeören bit pazarını gezdim çok büyük ve istediğiniz türden 0 ve 2.el ürünler bulabiliyorsunuz
Araç buzdolabı(çakmaklık ile çalışan tipten) sıfırı 150 den başlıyor ben 32 tl aldım :D
2 adet laptop hardisk 500gb ve 750 gb toplam 10 tl ye aldım
1 adet Everest marka mouse piyasada 25-30 tl 5 tl ye aldım
1 adet sıcak silikon tabancası 0 paketli aldım 10 tl ye ama çalışmıyor daha bakmadım :D
4 adet tavan spot lambası aldım eve piyasada 20 tl ben 12 tl aldım
1 adet 220-0/24 adaptör aldım denemedim daha

gitmek isteyenler için konum paylaşayım Yandexe Cemil Türker Ortaokulu yazın direk götürüyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

2 hafta öncede Avcılar Semt pazarına gittim oradan yine dış mekan aydınlatması
2 adet ı phone 6 ve 7 aldım maalesef çok üzüldüm china çıktılar :D
powerbank aldım 20bin mah 20 tl ye aldım piyasada 150 tl

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Tepeörende kurulana yol çok uzak diye gitmeye üşenmiştim ama gitmeyi de istiyorum doğrusu...

Adaptör ben de aldım ama ataba marka alıyorum ben, kaliteli olsun istiyorum :D Çalışıyolar...

Özellikle çıkma parça için telefon alınır bit pazarından yoksa sahte veya çakma oluyolar...

Hayırlı olsun bu arada aldıklarınız, tamir etmek bile bazen zevkli olabiliyor :p

Son düzenleme:

sn_kostekli

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Tepeörende kurulana yol çok uzak diye gitmeye üşenmiştim ama gitmeyi de istiyorum doğrusu...

Adaptör ben de aldım ama ataba marka alıyorum ben, kaliteli olsun istiyorum :D Çalışıyolar...

Özellikle çıkma parça için telefon alınır bit pazarından yoksa sahte veya çakma oluyolar...

Hayırlı olsun bu arada aldıklarınız, tamir etmek bile bazen zevkli olabiliyor :p
kesinlikle abi maksat hobi olsun :D ben henüz satmadım bişey ama bakalım belki aldığım harddiskler çalışır ise satıp sermaye yapabilirim :D

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
3 vdsl modem, 3 de adsl modem aldım şu ana kadar bit pazarından :) Hepsi çalışıyor, toplasan hepsine 50 tl anca vermişimdir. Henüz satışa çıkarmadım ama düşünüyorum fazla olanları satsam bi 50 tl kar etsem iyidir.

Digitürk uydu alıcıları aldım, türksat için şifre ayarlarını yaptım ve fıstık gibi çalışıyolar FullHD + 3D özellikli... 4k olanlarından arıyorum şimdi de :p

Yine saat bakıyorum, güneş enerjili veya hareket enerjili özellikle.

Son düzenleme:

sn_kostekli

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Ben genel olarak neye yönelsem bilemiyorum aldığım parçaların (arızalı olarak aldıklarım)genelde ya lehim atması oluyor yada kablo sıkıntılı oluyor yönelebileceğim bir bölüm gösterebilir misiniz bana mesela saatler ilgimi çeker kullanırım ama hiç pazarda bakmadım :D modem cidden para ediyor mu ya :D bizim ev modem kaynıyor :D

Meslek lisesi elektrik-elektronik
İTÜ Elektronik teknolojisi mezunuyum.
buna göre bir önerme yapabilir iseniz çok memnun olurum

remaz3442

Asistan
Reaksiyon puanı
51
Bomontide var fakat çok gereksizdi. Çöp doluydu.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Ben genel olarak neye yönelsem bilemiyorum aldığım parçaların (arızalı olarak aldıklarım)genelde ya lehim atması oluyor yada kablo sıkıntılı oluyor yönelebileceğim bir bölüm gösterebilir misiniz bana mesela saatler ilgimi çeker kullanırım ama hiç pazarda bakmadım :D modem cidden para ediyor mu ya :D bizim ev modem kaynıyor :D

Meslek lisesi elektrik-elektronik
İTÜ Elektronik teknolojisi mezunuyum.
buna göre bir önerme yapabilir iseniz çok memnun olurum
Elektronik ise alanınız hiç ayrım yapmadan elektroniğin her çeşidi ile ilgilenin bence hobi olarak... Kendinize sahibinden de bi hesap açın ve modemlerden başlayın mesela :D adsl ile vdsl modemlerin fiyatlarını temiz oluşlarına, çalışıp-çalışmamasına, adaptörü + kablosu olup olmamasına göre fiyatlandırıp satmayı deneyin... Çok zevkli bi iş aslında. Ben bi kaç satış yaptım ve sermayeyi kurtarmıştım. Şimdi yapmıyorum ama tekrardan başlamayı düşünüyorum :p

Bu işler nasip kısmet işleri, kendinizi sınırlamayın, önünüze ne tip bir fırsat geleceği belli olmaz :)

Son düzenleme:

sn_kostekli

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Çok teşekkür ederim sağolun umarım bir hafta sonu bit pazarında karşılaşırız :D

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Dün yani pazar günü Tepeören Bit pazarına gittim. Öncelikle bit pazarına gitmek için Marmaray'a binip Pedik YHT durağında indim, oradan 133AK otobüslerine/dolmuşlarına bindik ve son durak olan Tepeören Merkez'de indik, 50 metre yürüdükten sonra bit pazarına ulaştık. Yolculuk bana 1 saat 45 dakka gibi bir zamana mal oldu, sadece gidiş bir de gelişi var ... Gitmeyi düşünenler için aydınlatıcı olsun diye bunları yazıyorum.

Gelelim pazara; pazar normal ve fakat zemin irili ufaklı çakıl taşları ile dolu ve ayakkabımı patlatacak diye çok korktum, değerli - deri ayakkabı ile gidilmesi bence uygun değil :) Sonrasında Tuzla'daki yani eski yerindeki pazar daha bi düzenli gibiymiş gibi geldi bana, nedense bu pazarı hiç beğenmedim... Ama hiç yoktan iyidir. Fiyatlar sanki anlaşmışlar gibi en basit malda bile 20 Tl ile başlıyordu, pazarlık ile 15 tl oluyor bazılarında, bazıları ise 10 Tl yapmayı kabul ediyolar... Ivır zıvır bi şeyler aldım. Aldıklarımdan yarısı arızalı çıktı hatta yarısından fazlası..., ama TV özellikli bir portatif ekranlı pilli dvd player aldım ve sorunsuz çalıştı. Modem aldım ama arızalı çıktı. Dedim gibi pazar pek güzel değildi, kaliteli mallar yok sayılırdı ve hurda - çöpler daha çok sergileniyordu... Kesinlikle Maltepe Bit Pazarı şu an en iyi pazar durumunda, hem şehir merkezinde hem muntazam diziliş ve oturmuş bir düzen var. Çer çöp yerine kaliteli , işe yarar ve çalışan mallar getiriyolar. Değişiklik olsun, gezeyim derseniz kesinlikle gidin, dağ başında ve manzarası kesinlikle çok güzel, çiftlik hayatı karşınıza çıkıyor :D Yer olarak köy hayatı, çiftlik hayatını anımsattığı için Tepeören'i çok sevdim ama çok da uzak :( .

Son düzenleme:

sn_kostekli

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Dün Avcılar Semt pazarında kurulan bit pazarına gittim,

Aracım için oto kompresör aldım 25 tl dedi 20 ye aldım sıfır kutusunda çalışıyor lastik şişirmek için aparatları da var :D
Daha sonra kardeşim kulaklık istemişti 2 adet piranha 2202 BT Kulaklık aldım 1 tanesi çalışıyor diğeri şarj soketi arızalı dediler tamir ettim çalışıyor ama bt bağlantısı kuramadım belki de power tuşu da arızalıdır ona da ayrıyeten bakacağım :D
Son olarak ses bombası aldım şansıma çalışır vaziyette çıktı :D 5 tl boşa gitmedi :D
Çok temiz kaliteli ürün bulmanız zor biraz ama yine de boş geçmemek adına gidilir.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Bugün Avcılar bit pazarına gittim, Avcılar Metrobüs durağının 30 metre ilerisinde minibüs durakları var isteyen ordan minibüsle isteyense hemen yanlarında otobüs durağı var, otobüsle gidebilir. Ben otobüsle 76O (76O ya da 76B otobüslerinden biri olabilir) ile 5-6 durak sonra Ambarlı durağından hemen sonra Fevziçakmak durağı var, o durakta indim bi 25 metre filan yürüdüm ve kapalı bit pazarı karşıma çıktı.

Bi kaç ıvır zıvır aldım, pazar bana küçük geldi ama değişik mallar vardı ve kapalı ortam olduğu için mallar denenebiliyordu ve idare ederdi yani... Fiyatlar ıvır zıvır için 5 tl den başlıyor bilgisayarlarda ise fiyatlar 500 tl kadar olabiliyordu... Kendime deri kartlık ve cüzdan aldım, sağlamlardı dayanamadım... :) Masa saati aldım, çalışmadı ama tamir ettim ve çalıştı. Uydu alıcı aldım çalıştı ama parçaları eksik, günün birinde tamamlarım belki...

cardigans78

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Arkadasşlar önümüzdeki 4-5 gün için istanbula geleceğim, avrupa yakasında bit pazarları var mı, varsa nerelerde ve ne zaman kufulur?

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Cuma günü Göztepe bit pazarı kuruluyor.

soru 2.0

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
hala var mı o bit pazarı. 2017de yazmışsın ama...

FatalerrorX

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Maltepe bit pazarı nerede hocam?

Bir de İstanbul’dakilerin hepsinin adresini yazarmısınız. Size zahmet teşekkürler.

Hangi günler açıklar bir de? Çok yazdım pardon :D

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
1) İSTANBUL KADIKÖY BİT PAZARI - Yeni Salı Pazarı : Metrobüs ile Uzunçayır durağında inip yolun karşı tarafına (Akasya'nın karşısına yani) üst geçitten geçip imamhatip okulunun önünden az biraz yürüyerek kapalı pazar alanına ulaşırsınız. Cuma günleri kurulmaktadır ama hep aynı ürünler geliyor gibi, tadı yok eskisi gibi...

2) İSTANBUL Avcılar BİT PAZARI: Avcılar Metrobüs durağının 30 metre ilerisinde minibüs durakları var isteyen ordan minibüsle isteyense hemen yanlarında otobüs durağı var, otobüsle gidebilir. Ben otobüsle 76O (76O ya da 76B otobüslerinden biri olabilir) ile 5-6 durak sonra Ambarlı durağından hemen sonra Fevziçakmak durağı var, o durakta indim bi 25 metre filan yürüdüm ve kapalı bit pazarı karşıma çıktı. Yürümek istemeyenler için güncelliyorum, HARMANTEPE durağında inince hemen bit pazarının kapısında oluyorsunuz.

Avcılar bit pazarı daha yeni, temiz eşyalar ve fiyat olarak da daha kazık fiyatlar barındırır ? Hep aynı satıcılar ve çoğunlukla eski mallar (önceki haftadan kalanlar) tekrar satıştadır ve yeni mal gelirse de fiyatlar dediğim gibi yüksek sayılır. Ayakkabı, elektronik, giyim kuşam (az da olsa) vs parçalar bulunur.

3) tepeören - tuzla bit pazarları : Bu pazarların konumlarını internetten araştırarak bulabilirsiniz. Pazar günleri kurulurlar. Keşfe çıkarsam ayrıntıları yazarım :)

tepeören bit pazarı için 133AK geçiyor akfırat otobüsleri ve son durakta inip bir 50 metre yürüdükten sonra pazara varılıyor. (bu bilgi alıntıdır, doğruluğu bizzat tecrübe ile sabit değil)

Tepeören bit pazarı önceki yazdığım 2 bit pazarına göre daha büyük ve bol çeşitlidir.