Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
26
Buda bi hastalık oldu.Ya kardeş sana bişi sorcam ben üyecikmişim mesajlarımı nasıl silicem ?

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Buda bi hastalık oldu.Ya kardeş sana bişi sorcam ben üyecikmişim mesajlarımı nasıl silicem ?
Mesajları yazdıktan sonra ilk 15 dk geçmeden silebilir veya değiştirebilirsin ama 15 dk dan sonra modlar aykırı bir durum olursa silerler.

Evet hastalık ama zararsız sayılır çoğu hastalığı göz önünde tutarsak :p Mesela tamir etmeyi, eşyaları değerlendirmeyi, farklı kesimlerle toplumda kaynaşmayı ve insanların ruh halini anlamayı sağlıyor ayrıca ticareti unutmamış oluyorsun küçük küçük paralarla işe yarar bazen iyi mallar alabiliyorsun. Sırf bu yüzden elektroniğe merak saldım, öğrenmeye çalışıyorum :D

Reaksiyon puanı
26
Yapma ya tüh napalım zamanla alışacaz artık...Ara sıra kendi kendime sayfama mesaj yazıp cevap veriyormuşum :) tşk adminka

---- Mesajlar birleştirildi ----

Mesajları yazdıktan sonra ilk 15 dk geçmeden silebilir veya değiştirebilirsin ama 15 dk dan sonra modlar aykırı bir durum olursa silerler.
Havalar kötü fırtınalar yaklaşıyor sende lamba pil varmı elektrikli sarjlı aletler bunlar cok lazım olucak

Son düzenleme:

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Yapma ya tüh napalım zamanla alışacaz artık...Ara sıra kendi kendime sayfama mesaj yazıp cevap veriyormuşum :) tşk adminka

Havalar kötü fırtınalar yaklaşıyor sende lamba pil varmı elektrikli sarjlı aletler bunlar cok lazım olucak
A101 veya Bim sağolsun bi ara her hafta getiriyolardı :) Bit pazarından şarjlı ışıldak alınmaz bence, aküleri boş, patlak, paslı filan oluyor... Lambaları da bozuk çıkıyor genelde.

Bit pazarında vidalarına dokunulmamış, içi zarar görmemiş, su kaçırmamış veya ıslak halde iken elektriğe bağlanmamış elektronik ürünler bulursan işte onların çalışma olasılığı yüksektir. Ben bit pazarından hiç telefon almam mesela, çünkü son zamanlarda bylock filan çıktı ama öncesinde zaten inanılmaz fazla hile var o sektörde, çakma telleri satıyolar, gizli kusurları oluyor filan fişman. Giysi ayakkabı filan hiç almam sıfır olmadıkça. Eski konsollara sadece nostalji olsun diye bakarım, fiyat uygun olursa belki alırım, siyah beyaz televizyonlara ilgim var ama tüpleri bitik olma olasılığı yüksek olduğundan (şoklama ile geçici hile yapılıyor ) ona da bulaşmıyorum.

Göztepe bit pazarında çok uygun fiyatta peynir çeşitleri gördüm yalnız, sofralık, kahvaltılık çok uyguna gerçektende :) Başka pazarlarda o fiyata bulunur mu, hiç zannetmiyorum. Normal pazar ile bit pazarı bir olunca fiyatlar da uygun oluyor.

Reaksiyon puanı
26
Peynirmi çok ilginç düşünsene peynirde çakma oluyor alıyon tam yicen içinden flash bellek çıkıyor :) Ben aşırı derecede elektronik toplarım değişik ürünler mesela ush hublar digital masa üstü saatleri pc ekipmanları bazı aldığım lambalar sağlam cıktı yanıma power bank we pil götürüyom deneme amaçlı.Ben bazı telefonlar aldım tamir amaçlı değil çalışanı war ama ufak sorunları oluyor.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Peynirmi çok ilginç düşünsene peynirde çakma oluyor alıyon tam yicen içinden flash bellek çıkıyor :) Ben aşırı derecede elektronik toplarım değişik ürünler mesela ush hublar digital masa üstü saatleri pc ekipmanları bazı aldığım lambalar sağlam cıktı yanıma power bank we pil götürüyom deneme amaçlı.Ben bazı telefonlar aldım tamir amaçlı değil çalışanı war ama ufak sorunları oluyor.
:D yok ya, peynirleri çeşit çeşit yani, sanki eminönü çarşıdaki peynir çeşitliliğinin minyatürü... Ama fiyatları da uygun fakat hiç öyle hileli görünmüyolardı. Bence tadından biraz olsun anlaşılır. Sonuçta orası büyük bir pazar, gerçek pazar yeri. Açıkcası ben de köy hasreti, doğal ve yurduma özel her türlü yeme-içmeye merak var :) Belki biraz da ondan, o tezgahların önünden geçerken saygıyla ve güzel düşüncelerle bakakalırım.

Eski zamana ait makinalar ve antika her türlü cihaz benim ilgi alanım. Ben de pil yanımda taşıyorum bazen, ama cep telefonu sadece yedek parça niyetiyle alırım.
şu saatin güzelliğine bir bak, kurmalı, eski hatıraları canlandırır mesela ...
364224442_tn30_0.jpg

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
26
Ben birine sordum istanbulda bazı pazar alanları kapatıldığı için başka yerde normal alışweriş halk pazarıyla beraber karışık oluyormuş o yüzden senin gittiğin yerde peynir falan satılıyormesela ben yalovadayım perşembeleri ve cuma günleri pazar seriyorlar.dur bi espiri daha yapim.elektronik eşya eskisi kahvaltı eskicisi :) eski alman salamları kaşarı çin malı çökelekler ikinci el bal senden önce başka biri ellemiş muhaha :)

:D yok ya, peynirleri çeşit çeşit yani, sanki eminönü çarşıdaki peynir çeşitliliğinin minyatürü... Ama fiyatları da uygun fakat hiç öyle hileli görünmüyolardı. Bence tadından biraz olsun anlaşılır. Sonuçta orası büyük bir pazar, gerçek pazar yeri. Açıkcası ben de köy hasreti, doğal ve yurduma özel her türlü yeme-içmeye merak var :) Belki biraz da ondan, o tezgahların önünden geçerken saygıyla ve güzel düşüncelerle bakakalırım.

Eski zamana ait makinalar ve antika her türlü cihaz benim ilgi alanım. Ben de pil yanımda taşıyorum bazen, ama cep telefonu sadece yedek parça niyetiyle alırım.Ekli dosyayı görüntüle 50604
şu saatin güzelliğine bir bak, kurmalı, eski hatıraları canlandırır mesela ...

Evet yem yiyen horozlu saat antika pek sevmiyorum elimde pul ve yabancı demir para var

Son düzenleme:

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
saat.jpg

saat de çok özel bir yer kaplar geçmişten :)

Reaksiyon puanı
26
Evet güzel
Pazardan aldım birtane eve geldim bintane...Klasik nar cevabı değil :)
PAzardan bardak aldım yolda gelirken kırılmış evde bintane oldu :) uyuz bi espiri oldu sanırım şaka biyana ben şimdi logitech unifying alıcı bakıyorum işaretli olan usb alıcı bulamıyom

Reaksiyon puanı
26
Aslında buldum ama logitech nano receiver 5 tane var elimde alıcısı

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
apple bilgisayar pazarlıksız 300 tl idi... Meraklılarına oyuncaklar...

Ekli dosyalar

• appleimac.png
    appleimac.png
    853.4 KB · Görüntüleme: 1,988
  • oyuncaklar.png
    oyuncaklar.png
    871.2 KB · Görüntüleme: 2,026
  • parfümeri.png
    parfümeri.png
    714 KB · Görüntüleme: 1,422
  • gazlambaları.png
    gazlambaları.png
    605 KB · Görüntüleme: 2,165
  • atabaadaptör.png
    atabaadaptör.png
    935.2 KB · Görüntüleme: 1,387
  • maketgemi.png
    maketgemi.png
    436.6 KB · Görüntüleme: 1,741
Son düzenleme:

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
100.000'inci okunma veya görüntülenme şerefine kısa bir video paylaşımında bulunduk.. Bu video işini PARAbitCELL üstlenmiş ve beğenilerinize sunmuştur. Desteklerinden ötürü teşekkür ederiz.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
İst değilim ama yalovada perşembeleri bit pazarı var :)

Yalovadaki pazar hakkında bize malumat verebilirsen çok güzel olur; konumu nedir, hangi günler kuruluyor, saat kaç gibi gitmeli, büyük mü küçük mü filan fişman... ?

Foto veya video atabilirsen daha da bir güzel olabilir.

Türkiye'de nerede olursa olsun "bit pazarı" olsun yeter, artık iyice büyüdük ve sınırları aşmanın vakti geldi :p

Reaksiyon puanı
26
İyi geceler tabi neden olmasın you tube üzerindende videolarını izlemek mümkün

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
İyi geceler tabi neden olmasın you tube üzerindende videolarını izlemek mümkün
Bize özel çalışma olursa daha bi anlamlı olur, özel yapım :D Burada konuya katkıda bulunmak isteyen herkesin kendi foto ve videolarını görmekten memnuniyet duyarız.

Uzun yıllar önce Ankara itfaiye meydanındaki bit pazarına uğramıştım... Şimdi acaba orası duruyor mu ? :)

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
26
886079_10153591130073235_8742203940080610329_o.jpg
11063418_10153591132428235_554020728818010213_o.jpg
11416402_10153591131768235_3954503807986241071_o.jpg

Yalovada ana merkezde pazar yeri denilen kapalı alanda perşembe günleri kuruluyor büyük sayılabilecek bir alan..Ayrıca cuma günleride yalova toki evlerine yakın bir alanda kuruluyor ama oraya hiç gitmedim..Açılış kapanış saati yok sabahtan akşam karanlığına kadar bir giriş alanı birde alt katta olmak üzere iki bölüme pazar açılmakda.Yani bilmenizi isterim sadece eşya üzerine pazar yani diğer yerlerdeki gibi meyve sebze pazarıyla birlikte karışık değil saygılar :=)
Yalovadaki pazar hakkında bize malumat verebilirsen çok güzel olur; konumu nedir, hangi günler kuruluyor, saat kaç gibi gitmeli, büyük mü küçük mü filan fişman... ?

Foto veya video atabilirsen daha da bir güzel olabilir.

Türkiye'de nerede olursa olsun "bit pazarı" olsun yeter, artık iyice büyüdük ve sınırları aşmanın vakti geldi :p
Ama şunu belirtim bu olay bir hastalık derecesine gelmesin :) kurtuluş yok ben aralıksız nerdeyse 2 sene gittim son dönemde ara verdim aşırı stres yapmaya başladım

Son düzenleyen moderatör:

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Yok daha hastalık derecesinde değil, şükür ki :) Ev veya dükkanı ya da bodrumu çöplerle doldurduğun vakit işin adı "hastalık" oluyor. Bizimkisi ise tamir için, faydalı veya kullanımlık olsun diye daha çok. Mesela ben elektronik ürünlerimi dağıtıyorum ya da tamir ediyorum veya parça niyetine kullanıyorum.

Reaksiyon puanı
26
Ben olabildiğince sağlam almaya bakıyorum düzelte bildiğimi yapıyorum olmayanların çnemli işime yarar parcalarını sökyorum yada götürüp değiştiriyorum .. Bende baya bi birikme oldu yıkılmadım ayaktayım bitlerimle başbaşayım :=

Pc ekipmanı olarak pazardan aldıklarımı kullanıyorum creative sistem klavye mouse falan digital masa üstü saatlerim var

İstanbul tarafındaysanız gelin bir gün beklerim

Son düzenleme:

sn_kostekli

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Merhabalar Hafta sonu(pazar günü) Kırıkkale de bit pazarını gezdik dehşet güzel malzemeler var kendime sıfıra yakın bir far aldım 10 tl :D far yeni kasa doblo ön farı çıktı bakalım uygun fiyata satabilirim belki onun haricinde oyun direksiyon seti 5 tl çalışıp çalışmadığı belli değil onun haricinde xenon farlar 100-150 tl fiyat istiyorlar invertörler 75 tl olta takımları 10 liradan başlıyor kışlık lastik isteyenler tane 30 dan başlıyor michelin primarcy performans lastiği normalde tanesi 400 tl den başlıyor orada 3 tanesine 300 istediler :D 4 tane olsa kesinlikle kaçırmazdım.İstanbul da hafta sonu kurulan pazar var ise gitmek isterim var mı hafta sonu kurulan pazar ?

gdsasdwe2134

Asistan
Reaksiyon puanı
94
Beyler yokmu cumartesi günü istanbul da kurulan bir pazar? :(

Sizi böyle görüyorum içim gidiyor :(

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Bu pazar yani bugün Tuzla'daki bit pazarına uğradım. Pazar büyük sayılır yeterince ama uzak avrupa yakasından. Ve ben biraz geç gittim, resim çekemedim doğru düzgün. Aldığım 5 üründen 2 si bozuk çıktı. Birini de ben biraz bozdum :D Ama pazar günü için iyi bir meşguliyet oldu.

maxumax

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Ben de tuzla daydım kardeş ? gidiş saatimiz 16:30idi pazar büyük.lakim geç saatte gittiğimiz yüzden pek bişey bulamadık gebzedeyiz.maltepeden tuzlaya geçtiği iyi oldu

Ekli dosyalar

• IMG_20181209_163144.jpg
    IMG_20181209_163144.jpg
    84.8 KB · Görüntüleme: 1,748

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555

Gebze-Halkalı Banliyö Tren Hattı, dün Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da katıldığı törenle açıldı. 06.00-22.00 saatleri arasında çalışacak hatta her 15 dakikada bir sefer yapılacak. Toplam 43 durağın bulunduğu 76.6 kilometrelik hatta, günde 1.7 milyon yolcu taşıması bekleniyor. Gebze-Halkalı arasında seyahat eden yolcular 5 lira 70 kuruş ücret ödeyecek.

YENİ TREN HATTININ ENTEGRE OLACAĞI HATLAR
Halkalı istasyonunda M1B Yenikapı-Halkalı metro hattı ile,
Ataköy istasyonunda M9 İkitelli-Ataköy metro hattı ile,
Bakırköy istasyonunda M3 Bakırköy-Başakşehir metro hattı ile,
Yenikapı istasyonunda M1A Yenikapı-Atatürk Havalimanı,
M1B Yenikapı-Kirazlı ve M2 Yenikapı-Hacıosman metro hatları ile,
Sirkeci istasyonunda T1 Kabataş-Bağcılar tramvay hattı ve denizyolları ile,
Ayrılık Çeşmesi istasyonunda M4 Kadıköy-Tuzla metro hattı ile,
Üsküdar istasyonunda M5 Üsküdar-Çekmeköy metro hattı ile,
Göztepe istasyonunda M12 Göztepe-Ümraniye metro hattı ile,
Bostancı istasyonunda M8 Bostancı-Dudullu metro hattı ile,
Pendik istasyonunda M10 Pendik-Sabiha Gökçen Havalimanı metro hattı ile,
İçmeler istasyonunda M4 Kadıköy-Tuzla metro hattı
68610

Bit pazarı durağı TUZLA galiba :D Büyük kolaylık oldu bizler için...

Son düzenleme:

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Bit Pazarı durağı Tuzla değil, İÇMELERdir . :) Biraz yürüyünce (100-150 metre kadar) pazara ulaşıyorsunuz.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
FİKİRTEPE'de dükkan dükkan bit pazarı varmış, fırsat bulduğumda bir teftiş edeyim ve malumat ile konuyu destekleyeyim diyorum :D

sn_kostekli

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Bu hafta sonu Tuzla Bit pazarına gitmeyi düşünüyorum tamir etmelik elektronik parçalar (hobi amaçlı),Pc bileşenleri,Balıkçılık malzemeleri,Araba aksesuarları bakmayı düşünüyorum umarım istediğim tarzda malzemeler bulabilirim ciddi manada ilk gidişim olucak :)

uyanikguven

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu hafta sonu Tuzla Bit pazarına gitmeyi düşünüyorum tamir etmelik elektronik parçalar (hobi amaçlı),Pc bileşenleri,Balıkçılık malzemeleri,Araba aksesuarları bakmayı düşünüyorum umarım istediğim tarzda malzemeler bulabilirim ciddi manada ilk gidişim olucak :)
Gittiniz mi acaba? Giderseniz bir kaç foto da atabilirseniz sevinirim. Bende gitmeyi düşünüyorum. Aktif değildir diye cesaret edip gidemedim.

sn_kostekli

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
merhaba gittim fakat seçim öncesinde ki hafta olduğundan dolayı açık değildi çok fazla zabıta vardı ve pazar kurdurmamışlardı,seçimden sonraki hafta açılacak yazıyorlardı ama şuan ne durumda bilmiyorum.