İstanbulbilişim GM Discovery

Bu konuyu okuyanlar

JuanCarlos

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle konuyu doğru yere mi açtım ondan emin değilim. Eğer konu yanlış yerdeyse affola. Ayrıca konuyu tekrar hortlattığım için şimdiden kusura bakmayın. İstanbul bilişim hakkında bilgi edinmek istediğimde birçok yerde sitenin güvenilmezliği ve garanti konusunda sorunlar olduğunu okudum. Ayrıca İstanbul dışında olduğum için kargo yolunu kullanmak istiyorum. Şikayetleri okuduğumda ; Şikayetlerin çoğunun 2011 - 2012 yılları ve 2013 yılının başlarında olduğunu gördüm. Zaten sonrada kimse konu açmamış bununla ilgili. Çoğu yerde "Stok" konusunu gördüm. Ellerinde olmayıpta var gibi gösteriyorlarmış. Sonra da daha yüksek bütçeli cihazlara yönlendirme yapılıyormuş. Garanti konusuna gelince bu konuda biraz endişeliyim okuduklarımdan dolayı. Yalanlar, dolanlar vs. ile müşterilerden para talep ediliyormuş cihazın tamiri için. Bu gece siteye girip iyice bir incelemek istedim siteyi ve 2 adet SS aldım onları sizinle paylaşmak isterim :

SSlerden de anlaşıldığı gibi distribütör garantisi altında ve resmi distribütör olarak Telpa görünmekte. Forumlarda okuduklarımdan sonra açıkçası pek inanmadım ve sizlerden bilgi almak istedim. Yakın zamanlarda siteden alışveriş yapanlarınız varsa ya da daha önceden tecrübe etmiş olanlarınız varsa ve beni aydınlatırsa çok sevinirim. Umarım beni mazur görürsünüz.

JuanCarlos

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
EDİT : Siteyi biraz daha incelediğimde bazı marka ve modellerde distribütör garantisi olmadığını ve mevcut distribütör olmadığını farkettim.

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Öncelikle konuyu doğru yere mi açtım ondan emin değilim. Eğer konu yanlış yerdeyse affola. Ayrıca konuyu tekrar hortlattığım için şimdiden kusura bakmayın. İstanbul bilişim hakkında bilgi edinmek istediğimde birçok yerde sitenin güvenilmezliği ve garanti konusunda sorunlar olduğunu okudum. Ayrıca İstanbul dışında olduğum için kargo yolunu kullanmak istiyorum. Şikayetleri okuduğumda ; Şikayetlerin çoğunun 2011 - 2012 yılları ve 2013 yılının başlarında olduğunu gördüm. Zaten sonrada kimse konu açmamış bununla ilgili. Çoğu yerde "Stok" konusunu gördüm. Ellerinde olmayıpta var gibi gösteriyorlarmış. Sonra da daha yüksek bütçeli cihazlara yönlendirme yapılıyormuş. Garanti konusuna gelince bu konuda biraz endişeliyim okuduklarımdan dolayı. Yalanlar, dolanlar vs. ile müşterilerden para talep ediliyormuş cihazın tamiri için. Bu gece siteye girip iyice bir incelemek istedim siteyi ve 2 adet SS aldım onları sizinle paylaşmak isterim :

SSlerden de anlaşıldığı gibi distribütör garantisi altında ve resmi distribütör olarak Telpa görünmekte. Forumlarda okuduklarımdan sonra açıkçası pek inanmadım ve sizlerden bilgi almak istedim. Yakın zamanlarda siteden alışveriş yapanlarınız varsa ya da daha önceden tecrübe etmiş olanlarınız varsa ve beni aydınlatırsa çok sevinirim. Umarım beni mazur görürsünüz.

Evet resmi dispiritör ürünü oluyor. Samsung tr garantili tv aldık İstanbul bilişinden içinden Samsung Türkiye pazarlama belgeleri de çıktı Samsung tr servisi gelip kurulumu yaptı, kısacası Türkiye garantili oluyor ama sen kutu içeriğini kontrol et aldıktan sonra almadan önce açtırmıyorlar kutuyu.

JuanCarlos

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
[MENTION=390518]sosyalli2[/MENTION] Çok teşekkür ederim içimi rahatlattınız. Fakat bir sorum olacak kutu içeriğini almadan önce öğrenebilir miyiz ? Ya da Telpa garantilidir ibaresine güvenip kargonun gelmesini beklemeli miyiz ? Bir sorun teşkil eder mi sizce ?

LITTLEFOKS

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İstanbul bilisim iki tup urun satar,biri distributor digeri paralel ithalattir,distributor olanlari baslikta kesinlikle belirtir gonul rahatligiyla alis-veris yapabilirsiniz.

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
@sosyalli2 Çok teşekkür ederim içimi rahatlattınız. Fakat bir sorum olacak kutu içeriğini almadan önce öğrenebilir miyiz ? Ya da Telpa garantilidir ibaresine güvenip kargonun gelmesini beklemeli miyiz ? Bir sorun teşkil eder mi sizce ?

Ürünü satın almadan kutu içeriğini açamıyorsunuz.

Ɲevermore

Müdavim
Reaksiyon puanı
249
General Mobile'in resmi distribütörü telpadır

JuanCarlos

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
[MENTION=390518]sosyalli2[/MENTION] [MENTION=309727]Boz Kurt[/MENTION] Yazılanlar ışığında telefonun siparişini yaptım ve elime geçmesini bekliyorum. Elime geçtiğinde kutu içeriğini yazacağım. İnşallah ürün sitede yazdığı gibi garantili gelir ve mağdur olmayız. Size ikinci bir sorum olacak. GM Discovery için SD Kart almayı düşünüyorum model 16GB'lık olan model. Sizce almalımıyım program, oyun vs. yüklerken rahat edermiyim ? Yoksa telefon hafızası yeterli midir ?

bmw m3

Asistan
Reaksiyon puanı
0
4gb aldıysanız teli 16gb en az class4 bi hafıza kartı almalısınız eger 16gbyse 4gb hafıza kartı oda muzik resim için alabilirsiniz isterseniz almasanızda olur kendiniz zaten ayarlama yaparsınız

JuanCarlos

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
[MENTION=373012]bmw m3[/MENTION] Yani hafıza kartına ekstra para vermeye gerek yok. 16GB'lık olandan aldım telefon modeli olarak

Ɲevermore

Müdavim
Reaksiyon puanı
249
@sosyalli2 @Boz Kurt Yazılanlar ışığında telefonun siparişini yaptım ve elime geçmesini bekliyorum. Elime geçtiğinde kutu içeriğini yazacağım. İnşallah ürün sitede yazdığı gibi garantili gelir ve mağdur olmayız. Size ikinci bir sorum olacak. GM Discovery için SD Kart almayı düşünüyorum model 16GB'lık olan model. Sizce almalımıyım program, oyun vs. yüklerken rahat edermiyim ? Yoksa telefon hafızası yeterli midir ?
Keşke windows phone alsaydın diyorum siparişi iptal et ya da iade et derim o fiyata WP al android ile çok sorun yaşarsın bu fiyatta illa Android diyorsan MOTO G alabilirdin

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
@sosyalli2 @Boz Kurt Yazılanlar ışığında telefonun siparişini yaptım ve elime geçmesini bekliyorum. Elime geçtiğinde kutu içeriğini yazacağım. İnşallah ürün sitede yazdığı gibi garantili gelir ve mağdur olmayız. Size ikinci bir sorum olacak. GM Discovery için SD Kart almayı düşünüyorum model 16GB'lık olan model. Sizce almalımıyım program, oyun vs. yüklerken rahat edermiyim ? Yoksa telefon hafızası yeterli midir ?

Şimdi o kişiye göre değişir. 16 gb ama muhtemelen telefon sana 10 ile 12 gb arası bir yer verecek. Müzik dinlemeyi seviyorsan ve telefonumda 200-300müzik atarım diyorsan )tanesi ortalama 7 mb ) 300 tane müzik 2.1 gb yapar oyun desen 10-15 adet bunlarda ortalama 5 gb yapsa, toplam 7 - 7.1 gb gibi bir yer 12 gb verse telefon sana ortalama 4-5 gb daha boş hafızan kalır. Bu yazıya göre kendini bir tart ölç ona göre al :)

JuanCarlos

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
[MENTION=309727]Boz Kurt[/MENTION] Ne gibi sorunlar yaşarım ? [MENTION=390518]sosyalli2[/MENTION] [MENTION=373012]bmw m3[/MENTION] İlerleyen zamanlarda ihtiyacım olursa alırım. Şuanlık ölçüp tarttığımda 16 GB bana yeterde artar bile :)

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
şimdi yeterli gibi gözükür bir bakmışsın yetmiyor 32gb µsd kartlar ucuzladı 30-40lira sonra piman olma.

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Hafıza kartı alacağın zaman şunlar dikkat et,
1- kartın faturası var garanti belgeleri olmasına malum sahibinden com da satılan hafıza kartları var 50 tl ye 64 gb sıfır diye bozuk kartlar ve yazılım ile hafızası yüksek gösterilen kartlar ile dolu,
2-class 10 olmasına
3-bilinen kaliteli bir marka olmasına bilinmedik markalardan elini ayağını uzak tut :)

JuanCarlos

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
[MENTION=183989]ConfickerBelasi[/MENTION] [MENTION=390518]sosyalli2[/MENTION] Çok teşekkür ederim sağolun. Yanında birde 16GB SD Kart alayım sonradan pişman olmamak adına :)

JuanCarlos

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
[MENTION=309727]Boz Kurt[/MENTION] Ahım şahım bi oyun merakım yok maddi olarakta benim için en iyisi buydu diyebilirim. Dediğim gibi fazla oyun oynamaya vaktim olmuyor okuldan dolayı. Oynamadığım oyunu da telefonda tutmaya gerek yok. Yani telefona fazla yüklenmem büyük ihtimalle. Yine de uyarılarınız için teşekkür ederim :)

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
3g m7220 dark evopad baktın mı? 249,99 ilginç tabphone.

JuanCarlos

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
[MENTION=183989]ConfickerBelasi[/MENTION] Hayır bakmadım. İlk defa senden duydum hatta :)

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
[MENTION=183989]ConfickerBelasi[/MENTION] Hayır bakmadım. İlk defa senden duydum hatta :)

http://www.hepsiburada.com/liste/da...ls.aspx?productId=bd600746&categoryId=3008012
dkpcevo3gm7220icgorsel_1.jpg

JuanCarlos

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
[MENTION=183989]ConfickerBelasi[/MENTION] 7 inç biraz büyük değil mi ? :D

JuanCarlos

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
[MENTION=183989]ConfickerBelasi[/MENTION] Benim için sorun olabilir :D

Sucrofe

Müdavim
Reaksiyon puanı
677
Keşke Moto G alsaydın. Discovery KitKat BETA kullanırken Moto G Android L alacak. Üstelik Snapdragon 400 ile Discovery'i döver. Çok geçmeden iade edip Moto G al bence.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
6 inş değilmiydi o :D 7 inç arka cepte taşınabiliyor denenmiştir evde tab3 vardı 7 inç ama biraz büyük yinede :D

buçuğuna karışmam da 3g m7220 400mA 5v şarj vermişler fulledim iki film izledim bitti üstelik mac adresi değişiyor 2 tane mac adresi var...