İstanbul Lisesi

Bu konuyu okuyanlar

begummyy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba,
Ben de bu sene Teog'a girdim. 1. sınavım ful dü. 2. sinde ise 2 tane ingilizce yanlışım var. 6. sınıf not ortalamam 100, 7. sınıf 99.2 8. sınıf ise 99.9. Yerleştirme puanım ise 497.6 civarı geliyor. GSL yi düşünmüyorum fakat İEL i sene başından beri istiyorum. Tek hedefim oydu. Bu puanla İEL i kazanabilir miyim sizce? Yüzdelik dilimler 24 haziranda belli olacak. O zaman daha çok belirlenir kazanıp kazanamayacağım. Bir de bir bayan öğrenci olarak istanbul a gidip yatılı okumak sizce mantıklı mı? Çevremdeki herkes pişman olursun diyor çok kararsızım. Ama buradaki fen lisesine gitsem de seviye düşük. 476 civarı puanla öğrenci alıyorlar. Bu kadar yüksek puan alıp da şehrimdeki bir fen lisesine gitmek istemiyorum. Düşüncelerinizi bildirirseniz sevinirim

erenberk

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
100
Seviye düşük dediğin yer fen lisesi :D Emin ol o düşük bulduğun puanları alan öğrenciyle çok bir farkın yok. Ben senin yerinde olsam GSL'ni bi düşünürdüm (bence düşünmelisin) ama istemiyorsan İEL de iyi bir alternatif ve kazanma ihtimalin çok yüksek. Ailenden ayrı yaşamak hayatında bir dönüm noktası olacak. İyi ya da kötü sonuçlanacağını bilemezsin ama emin ol çok farklı bir yaşama sürükleyecek bu karar.

Buğra Y.

Müdavim
Reaksiyon puanı
36
Galatasaray gibi bir liseyi nasıl istemezsin, ilginç... İstanbul'da tanıdığın yoksa evet sıkıntı çekersin. Ama bir de şu yandan bak, üniversite tarzı aileden uzak bir hayata lisede adım atacaksın. İlk başlarda zorlansan da sonradan alışırsın diye düşünüyorum. Hakkında hayırlısı :)

Kestane

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
Abi kesin gel. Gecenlerde iel nin önünden gectim. Mezuniyet balosu vardi sanirim oldukca ilgi cekici tipler vardi. Yeri desen zaten efsane bir yer. Ayni cadde de ulkenin en iyi okullarindan 4-5 tanesi dizili oyle dusun hemen yaninda xıragan var ilerde dolmabahce. Vodafone arenaya yuruyerek gidip mac izlersin okul cikisi ortakoyde kumpir yersin. Ayrica arkadaslar galatasaray lisesi demis orasini da dusun. Orasi da ayri bir guzel. Okuldan cikip gezi parkinda müptezellik edersin

Halkulvad

Müdavim
Reaksiyon puanı
53
Öncelikle geçmiş olsun, şu TEOG'u atlattık hele şükür. :)

İlin en yüksek puana sahip olan okulu mu? Bizim burada tee 491! :mad:

Pupilla

Müdavim
Reaksiyon puanı
138
@begummyy ilerde kafanda olan meslekleri söylersen sana tercihler konusunda yardımcı olabilirim. bahsettiğin okulları yakından tanıyorum

begummyy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Evet o seviye düşük dediğim yer fen lisesi, ordan da iyi öğrenciler çıkabilir fakat asla bir İEL olabileceğini düşünmüyorum. İstanbul da tanıdığımız var fakat yakın değil yani bana çok da faydası dokunmaz. Yurtta kalacağım. GSL yi düşünmüyorum çünkü Fransızca deği Almanca öğrenmek istiyorum. Düşündüğüm meslek ise ekonomistlik. İlgilenen herkese teşekkür ederim.

Pupilla

Müdavim
Reaksiyon puanı
138
Evet o seviye düşük dediğim yer fen lisesi, ordan da iyi öğrenciler çıkabilir fakat asla bir İEL olabileceğini düşünmüyorum. İstanbul da tanıdığımız var fakat yakın değil yani bana çok da faydası dokunmaz. Yurtta kalacağım. GSL yi düşünmüyorum çünkü Fransızca deği Almanca öğrenmek istiyorum. Düşündüğüm meslek ise ekonomistlik. İlgilenen herkese teşekkür ederim.

eğer gerçekten iktisat düşünüyorsan gs'yi tercih et. iel'de çok fazla sayısalcı var. okulun %90'ı tıp ya da mühendislik yazar. gs'de ise mezun olduğun zaman iş çevren çok daha uygun olur mesleğine göre. benim tavsiyem gs yönünde. ama iel dde çok çok iyi bi okul tabii ki. ikisi de üzmez seni