İstanbul Bilisimden Sony Vaio VGN-FZ 340/E Teknik sorun

Bu konuyu okuyanlar

Snoofor

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
3 sene once İstanbul Bilisim'den Sony Vaio VGN FZ 340/E satin aldim. Fakat bu bilgisayar her sene mutlaka sorun cikardi ve servise gonderdim.

Bir ara bilgisayar acilmadi ve servise gonderdim (iki kere bu sorun oldu).

İki kere bilgisayarin ekraninda cizgiler belirdi asagiya dogru ve ilk gonderdigimde ekran chiplerini degistirdiler.

Bu yaz da ikinci kere ekranda asagiya dogru cizgiler belirlendi gonderdim ve tekrar ekran ramleri ve cipleri degistirildi fakat bu sefer bilgisayar acilmiyor ve yapacagimiz birsey yok diyorlar, anakarti degistirmek gerekiyor ve bu da 590 euro + kdv tutar.

15 dakika konustuk ve bazi notlar tuttum ve sunlar soylendi (İstanbul bilisim tarafindan);

1 - Ekran ramleri ve cipleri hata veriyor.
2 - Yapisal bir sorun
3 - Analartin degismesi gerekiyor bu 590 euro + kdv tutar.

Bilgisayar resmen cop, yapacak birsey varmi diye dusunuyorum.

blexis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
soguksu içecen...yada parayı verecen (ki deymez)

BEFEGA

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
3 sene once İstanbul Bilisim'den Sony Vaio VGN FZ 340/E satin aldim. Fakat bu bilgisayar her sene mutlaka sorun cikardi ve servise gonderdim.

Bir ara bilgisayar acilmadi ve servise gonderdim (iki kere bu sorun oldu).

İki kere bilgisayarin ekraninda cizgiler belirdi asagiya dogru ve ilk gonderdigimde ekran chiplerini degistirdiler.

Bu yaz da ikinci kere ekranda asagiya dogru cizgiler belirlendi gonderdim ve tekrar ekran ramleri ve cipleri degistirildi fakat bu sefer bilgisayar acilmiyor ve yapacagimiz birsey yok diyorlar, anakarti degistirmek gerekiyor ve bu da 590 euro + kdv tutar.

15 dakika konustuk ve bazi notlar tuttum ve sunlar soylendi (İstanbul bilisim tarafindan);

1 - Ekran ramleri ve cipleri hata veriyor.
2 - Yapisal bir sorun
3 - Analartin degismesi gerekiyor bu 590 euro + kdv tutar.

Bilgisayar resmen cop, yapacak birsey varmi diye dusunuyorum.

Sanmıyorum ki o kadar pahalı birşey ?

Bende bilgisayar tamiri ile uğraşıyorum. Daha geçen gün müşterinin anakartını değiştirdik(ASUS F3S yada başka bir modeldi) 200 TL :)

Eğer Ankara içinde isen bir görüşelim derim.

Yani hâla kullanılabilir bence o notebook :)