İştahı kesmek/Çok yemeden doymak.

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Beyler kilo vermem lazım koşmak falan filan üşeniyorum. Çok da yemek yiyorum çok yemeden doyma işini nasıl yaparız önerilerinizi bekliyorum :D

F1kan

Profesör
En sağlam taktik su içmek. İç açıktığında soğuk 0.5 lt bak bakalım iştah kalıyor mu
Günde 4 4.5 lt şu iç. Ama yürümeden koşmadan o kilolar gitmez benden demesi

syfsn

Profesör
Bende senin durumundaydım bir hafta boyunca normal insanlar kadar ye sonra zaten çok yiyesin kalmıyor doyuyorsun hemen (ha bide yavaş ye)

Ahahaha sana facede rastladığımda görmüştüm tombulsun hafif Kendini alıştırman gerek. Normalde tıka basa yemezsek doymadığımızı zannediyoruz. Tıka basa yemeye gerek yok. Öncelikle yavaş yemelisin kesinlikle. Çünkü doyduğunun bilgisi beyne iletilmeli. Hızlı yersen o bilgi beyne ulaşana kadar dünyaları yersin. Genel konuşuyorum, ben de dünyaları yiyorum. Göbüşüm çıktı eritmeliyim :D Bir de spor yapmalısın bol bol koş. Sadece yemeği azaltmak veya sadece spor yapmak bir işe yaramıyor. Ben kilolu değilim ama yaklaşık 3 haftadır abur cubur fast food yemiyorum ki özellikle çok fazla fast food yerdim. acıkınca ara öğünlerde abartmadan badem fındık vs yiyebilirsin tabi ben diyetisyen değilim sadece kendi uyguladığımı söylüyorum. özellikle badem kolay doyurur. tatlı hissiyatı hissedersen kuru meyveler yiyebilirsin. şimdilik bu kadar...

Beyler kilo vermem lazım koşmak falan filan üşeniyorum. Çok da yemek yiyorum çok yemeden doyma işini nasıl yaparız önerilerinizi bekliyorum :D
Istahi kesmenin etkin yollarindan biri akapunktur. Denemedim ama arkadaslarimin gercekten faydasini gordugunu soyleyebilirim.

Diger bir yandan tavsiye edebilecegim, yeme aliskanligini degistirmen. Hizli yemek yiyorsan bu aliskanligini degistirmen gerekiyor. Iyice cigneyerek yutmak fayda ediyor.

Ögünler sik porsiyonlar az olmali. Yemekleri dibindeki sulariyla birlikte yememen gerekiyor. Her ana ögün arasina bir ara ögün koyman lazim. Misal kahvaltini yaptin. Kahvalti ile ogle yemegi arasina bir meyve ya da bir avuc kuruyemis (cig badem, ceviz falan) sonra ogle yemegini yiyip, yine aksam yemegine kadar bir ara ogun yapman gerekiyor. Aksam yemeginden sonra su disinda birsey tuketmemen gerekiyor.

Bunun disinda en az 1 saat yuruyus veya 4-5 km bisiklet ya da 10 15 dk eliptik bisiklette hareket etmen lazim ki yag yakabilesin. Hareket etmesen agirlikli olarak su kaybedersin.

Ve en önemlisi gunde 3 litre su icmen gerekiyor. Su olmazsa olmaz.

Istahi kesmenin etkin yollarindan biri akapunktur. Denemedim ama arkadaslarimin gercekten faydasini gordugunu soyleyebilirim.

Diger bir yandan tavsiye edebilecegim, yeme aliskanligini degistirmen. Hizli yemek yiyorsan bu aliskanligini degistirmen gerekiyor. Iyice cigneyerek yutmak fayda ediyor.

Ögünler sik porsiyonlar az olmali. Yemekleri dibindeki sulariyla birlikte yememen gerekiyor. Her ana ögün arasina bir ara ögün koyman lazim. Misal kahvaltini yaptin. Kahvalti ile ogle yemegi arasina bir meyve ya da bir avuc kuruyemis (cig badem, ceviz falan) sonra ogle yemegini yiyip, yine aksam yemegine kadar bir ara ogun yapman gerekiyor. Aksam yemeginden sonra su disinda birsey tuketmemen gerekiyor.

Bunun disinda en az 1 saat yuruyus veya 4-5 km bisiklet ya da 10 15 dk eliptik bisiklette hareket etmen lazim ki yag yakabilesin. Hareket etmesen agirlikli olarak su kaybedersin.

Ve en önemlisi gunde 3 litre su icmen gerekiyor. Su olmazsa olmaz.

18:00 dan sonra yemek yok.
Karbonhidrat hiç tuketmemeye calıs. 3 beyazdan uzak dur (beyaz pirinc, şeker, ekmek).
Su bol tüket. Sabahları bir bardaga çeyreginden daha az sirke koy ve kalanına da su koyup iç (elma sirkesi olmalı). Limonlu su da tüketirsen belini inceltir.
Karbonhidrat yağ dan daha zararlı vücuda. Mesela ızgara dır bilmem nedir ekmeksiz oldugu surece ye.

Bir ara annem eve geç gelirdi geç yemek yapardı biz de onu beklemezdik kalkıp yemek yapmaya üşenirdim ve aç kalırdım akşamdan akşama tek öğün yerdim bu yüzden sap gibi kaldım.Şimdi yiyorum yiyorum ama hiçbişi değişmiyor :D

Bence çok yemekten ziyade vücudun ihtiyacı kadarını ve doğru yiyecekleri tüketmek çok daha önemli.

Yemekten 1 saat önce 4 bardak su içersen iştahını köreltmiş olursun ve otomatikman daha az yersin ve kendini daha iyi hissetmene yardımcı olacaktır.
Spor yapmadan eritmek maalesef pek mümkün olmuyor ve akşam yemeğinden sonra bol su tüketmen gerek, tatlı atıştırmalıklar yapmamak için, ve yatmadan 1 veya 2 saat önce su tükete bilirsin ben 2 haftada 16 kg verdim.
ben bol su ve spor yaparak kilolarımdan kurtuldum ve sağlık sorunum da kalmadı ve bir tavsiye daha limon suyu içmeyin. Bir işe yaramıyor. 4 beyazdan kararlı bir biçimde uzak duracak olursanız değişimi daha hızlı görmeniz mümkün.

Yemekten 1 saat önce 4 bardak su içersen iştahını köreltmiş olursun ve otomatikman daha az yersin ve kendini daha iyi hissetmene yardımcı olacaktır.
Spor yapmadan eritmek maalesef pek mümkün olmuyor ve akşam yemeğinden sonra bol su tüketmen gerek, tatlı atıştırmalıklar yapmamak için, ve yatmadan 1 veya 2 saat önce su tükete bilirsin ben 2 haftada 16 kg verdim.
ben bol su ve spor yaparak kilolarımdan kurtuldum ve sağlık sorunum da kalmadı ve bir tavsiye daha limon suyu içmeyin. Bir işe yaramıyor. 4 beyazdan kararlı bir biçimde uzak duracak olursanız değişimi daha hızlı görmeniz mümkün.
4 beyaz derken şeker ve tuzdan başka tehlikeli ne var?

prinç elbette :)

---- Mesajlar birleştirildi ----

---- Mesajlar birleştirildi ----

ve un

:) :) :)

Son düzenleme:

neet

Moderatör
Yönetici
Moderatör
küçük öğün bol su. :)
ben sporu bıraktıktan sonra 88 kiloyu gördüm.
abur cuburu kestim, ve 3. haftam spora yeniden başladım.
78 kiloya indim, vucüdumda şekil almaya başladı. akıllı bileklik alıp kendini gaza getirebilirsin ne yürüdüm abi ya! gibi.
ek olarak, dediğim gibi küçük öğünler ile bardak bardak su için. :)

küçük öğün bol su. :)
ben sporu bıraktıktan sonra 88 kiloyu gördüm.
abur cuburu kestim, ve 3. haftam spora yeniden başladım.
78 kiloya indim, vucüdumda şekil almaya başladı. akıllı bileklik alıp kendini gaza getirebilirsin ne yürüdüm abi ya! gibi.
ek olarak, dediğim gibi küçük öğünler ile bardak bardak su için. :)
Akıllı saat var takmıyorum gaza getiremiyor maalesef :D:D Telefon da ölçüyor. Dışarı çıkasaım yok benim :D Tembellik başa bela bunun tek çözümü az yemek benim için. onu anladım :D

stat counter